Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнениеот МГХ » Нед Дек 04, 2016 3:34 pm

rosi-m написа:Мисля че е тази и аз я искам
http://www.floribunda.pl/lavender-lassie-id-102.html
и е само 11,00 zł
[/quote]
Тази втората lavender-lassie съм я поръчала.Тя е висока.Става до 3.60 м или ако се реже като храст :
Размер цветка: 7-8 см
Высота: 160-180 см
Ширина: 150 см
USDA: Шестая зона

, а другата е мъничка . Lavender Lace я има в rosebook и е различна .
Аватар
МГХ
Чист кофеин

Години: 61

Мнениеот сюзан » Нед Дек 04, 2016 6:34 pm

Lavender lassie я имам от тази пролет, от холандската поръчка. Тя е мускусен хибрид и понася сянка.
Това лято цъфтя няколко пъти. Цветът е на китки и е много ароматен. Сложила съм я на арка и 2 от клоните са вече 2 м.
Lavender Lace е миниатюрна роза.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
сюзан
Кафеджия/Кафеджийка

Години: 68

Мнениеот МГХ » Нед Дек 04, 2016 8:51 pm

Отивам да търся при миниатюрните дали я е показвал някой. :hmmm:
Аватар
МГХ
Чист кофеин

Мнениеот elena kirilova » Нед Дек 04, 2016 9:05 pm

искам да ви помоля да споделите личен опит
става дума за тези нагреватели Делимано , дето се окачват на стената и загряват водата за секунди
има ли някой от вас такъв уред
моля, кажете си мнението
http://www.snimka.bg/?profile,uploadinf ... =6;#paging

''Не мога да се задоволя само с красиви мечти, искам и красиви реалности."
elena kirilova
Наркоман

Години: 53

Мнениеот darina1960 » Нед Дек 04, 2016 11:31 pm

rosi-m написа:Мисля че е тази и аз я искам
http://www.floribunda.pl/lavender-lassie-id-102.html
и е само 11,00 zł

През 2014 год. Деси ми я изпрати като заместител, защото моя поръчана роза липсваше и трябваше да ми връща пари, а аз предпочетох розата lavender-lassie. Задължително й отредете поне 2 м в диаметър! Това чудо расте с часове. Пуска дълги шишове. Цъфти на клъстери. Става като розов облак. Красива е. Става голям фонтан!
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка

Години: 57

Мнениеот marka » Пон Дек 05, 2016 5:27 pm

elena kirilova написа:искам да ви помоля да споделите личен опит
става дума за тези нагреватели Делимано , дето се окачват на стената и загряват водата за секунди
има ли някой от вас такъв уред
моля, кажете си мнението

Ако имаш предвид тези които се рекламират по тв, бързонагряващи, имам такъв от няколко месеца и съм доволна. Моят е стоящ, но предполагам, че може да се монтира и на стена. Сега водата е умерено топла, но пролетта и лятото е гореща.
marka
Кафевар/ка/

Мнениеот calico » Пон Дек 05, 2016 7:58 pm

Лени, всички уреди за бързо нагряване( на вода, нали) са много високо мощни. Провери първо мощността, някои са по 6 kW и ако ел.инсталацията ти не е пригодена за такова натоварване, просто забрави.
Освен това всички бързонагряващи имат проблем след време(повече или по-малко време) с отлагането на котлен камък. Ако водата ти е доста варовита, забравяй за такива уреди
Моят селски двор
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман

Мнениеот dancheto » Вто Дек 06, 2016 12:33 am

И аз не ги прпоръчвам, вече втори клиент обикаля и при нас и пита за резервни части на Делимано по добре си купи от рода на юнгите, те са поне изпитани.аз съм с такова бойлерче вече 20 години, не юнга а 10 литрово.
Заповядайте в групата!
https://www.facebook.com/groups/1742382206079869/
независим дистрибутор на АкваСорс 0894222659
http://zazdrave.net
Аватар
dancheto
Кафе машина

Мнениеот kali » Вто Дек 06, 2016 11:04 am

Елена, купувай българско, за да намираш резервни части. Аз имам от 5 г. едно Tesy, ами не е мръднало, доволна съм. :dovolen: При нас водата е доста варовита, но до сега не съм имала проблем от такова естество.
kali
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот МГХ » Вто Дек 06, 2016 11:06 am

darina1960 написа:
rosi-m написа:
През 2014 год. Деси ми я изпрати като заместител, защото моя поръчана роза липсваше и трябваше да ми връща пари, а аз предпочетох розата lavender-lassie. Задължително й отредете поне 2 м в диаметър! Това чудо расте с часове. Пуска дълги шишове. Цъфти на клъстери. Става като розов облак. Красива е. Става голям фонтан!

Радвам се , че е красива , защото съм я поръчала и дойде.Все още не съм я засадила и се чудя дали да я сложа до един винкел ,който е основата на арка. Дали ще иска да се вдигне на арка или си е по добре както си написала "на фонтан". За нея пише "Куст достигает 3-5 м при выращивании как плетистой розы, или формирует раскидистый куст 160-180 см высотой. "
Не намерих информация за другата розичка , за която питах :
Lavender Lace
Ralph S. Moore США, 1968
Изображение
Высота:
25-30 см

USDA:
Шестая зона
Цветки лиловато-розовые (лавандовые), с красивой раскладкой лепестков, средние (3—4 см), махровые (50 лепестков), с легким ароматом, одиночные и в небольших соцветиях (по 3—5). Листья светло-зеленые, блестящие, мелкие. Кусты 25-30 см высотой, компактные, густые. Цветение обильное. Высокая устойчивость к болезням. Зимостойкий сорт. Прекрасно так же смотрится в группах, в альпийских горках.

А се оказа ,че имало и още една със същото име , която още повече ме заинтригува :
Lavender Lace ™ (JACeibre)
Dr. Keith W. Zary США, 2005
не намерих снимка
Лавандовые цветки, с умеренным цитрусовым ароматом, средне-махровые (30-35 лепестков), в небольших соцветиях (5-7 штук). Куст средний, вертикальный, хорошо разветвленный, почти без шипов, листва крупная, полу-глянцевая, темно-зеленая. (patentgenius.com, HMF)
Ако изглежда така Изображение Искам я !!!!
Та въпросът ми е някое форумно другарче има ли тези двете и какви са му впечатленията ? :hmmm:
Поради липса на място вече се интересувам основно от по-малки розички. :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
МГХ
Чист кофеин

Мнениеот Nevita » Сря Дек 07, 2016 6:30 am

Да докладвам само какво се случи с моята сага с 30-те дръвчета. Свързах се с варненския разсадник "Керия", момчето беше отзивчиво, в момента нямаше голям избор, но окомплектовахме 30 броя - брези, липа, червен дъб, явор и ясен. В саксии. Направи отстъпка и ни ги донесе на място. Растенията видимо изглеждат много добре, но така или иначе резултата ще е ясен напролет. Аз много се страхувам да не измръзнат, другата седмица идва зимата, а и всички около мен на работа казват, че съм луда да садя по това време, нищо нямало да стане. Вярно е, че доста позакъсняхме, но така или иначе имахме поет ангажимент.
Благодаря на всички, които тук се включиха с ценни съвети. Стискайте палци дръвченцата да не измръзнат и да се хванат :)
Аватар
Nevita
Виенско кафе

Години: 40

Мнениеот nadin » Сря Дек 07, 2016 9:31 am

Nevita написа:Да докладвам само какво се случи с моята сага с 30-те дръвчета. Свързах се с варненския разсадник "Керия", момчето беше отзивчиво, в момента нямаше голям избор, но окомплектовахме 30 броя - брези, липа, червен дъб, явор и ясен. В саксии. Направи отстъпка и ни ги донесе на място. Растенията видимо изглеждат много добре, но така или иначе резултата ще е ясен напролет. Аз много се страхувам да не измръзнат, другата седмица идва зимата, а и всички около мен на работа казват, че съм луда да садя по това време, нищо нямало да стане. Вярно е, че доста позакъсняхме, но така или иначе имахме поет ангажимент.
Благодаря на всички, които тук се включиха с ценни съвети. Стискайте палци дръвченцата да не измръзнат и да се хванат :)

Ама те нали са били в саксии ? Вадиш от саксията, буташ в дупката, зариваш, малко вода за да уплътни и няма да имаш проблем.
Аватар
nadin
Чист кофеин

Мнениеот polyabs » Сря Дек 07, 2016 9:46 am

Както казва Тобо, те спят и нищо няма да усетят :lol:
Аватар
polyabs
Кафеджия/Кафеджийка

Години: 48

Мнениеот libra » Сря Дек 07, 2016 10:25 am

МГХ,роза с дължина 5-7 м не изглежда точно като фонтан ,а като цветна купчина.Най-добре е да се преметне на нещо-ограда,арка,даже дърво.Твоя винкел трябва да поеме голяма маса от клони и листа,те стават и доста широки,а ограничаването им е трудна работа.
Ти сигурна ли си кое Ласи имаш,защото на едно му дават 180 височина и то ще стои на фонтан,а малко трудно ще се покатери на нещо.
Изображение
http://www.rosebook.ru/roses/musk-hybri ... er-lassie/
libra
Чист кофеин

Мнениеот Lois » Чет Дек 08, 2016 11:01 pm

Аз пак с питанка- просене :)
Някой да има изсушена лунария, няколко стръка ми трябват?
Всички духи китки от хортензии, с които ме снабдихте, вършат супер работа и са обект на особена почит :liubov2:
Аватар
Lois
Баш кафе майстор

ПредишнаСледваща

Назад към Други цветарски теми