Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от calico »

РОУЗ написа:Аз пък искам да питам виждат ли се снимките от вчерашното ми питане, че аз вече не ги виждам? :hmmm:

http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.ph ... start=2145" onclick="window.open(this.href);return false;
Роуз, аз ги виждам, ама не виждам какво толкова си се притеснила
то още 20 дни и трябва да се почва с първото пръскане с бордолезов разтвор за да им опадат листата.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от ivanina »

calico написа:
РОУЗ написа:Аз пък искам да питам виждат ли се снимките от вчерашното ми питане, че аз вече не ги виждам? :hmmm:

http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.ph ... start=2145" onclick="window.open(this.href);return false;
Роуз, аз ги виждам, ама не виждам какво толкова си се притеснила
то още 20 дни и трябва да се почва с първото пръскане с бордолезов разтвор за да им опадат листата.
:hmmm: ....тъкмо щях да пиша и аз нещо от този род , че по розите ни има от всичко - и паднал изсъхнал лист и пожълтяли дълги пръти станали жертва на пробивача и огризани тук там листи от разни гладни твари/гъсеници/...но какво толкова!?....от това розите ни няма да умрат. Да се порадваме още малко на цъфтежа им , защото много скоро ниските нощни температури ще огрозят цветовете им. :hmmmmmm:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
РОУЗ

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от РОУЗ »

Притеснила съм се, защото миналата година не пръсках с нищо и едвам оцеляха зимата, та сега ми се иска да не повтарям същата грешка.
Бордолезовият разтвор едва ли е лек за всички болести, по-скоро мислех, че е за профилактика при зазимяване :hmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от calico »

Ами не е профилактика за зазимяване, той е фунгицид и има за цел да предпази розите от гъбични заболявания - всичките му мани, черни петна ръжди, онова което е най-важно да е здрава розата.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
РОУЗ

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от РОУЗ »

Моята вече е болна, предпазва или и лекува?
В смисъл, с нищо друго да не пръскам болната роза, освен с бордолезов след месец или когато там ще зазимяваме?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от calico »

Не Роуз, не казвам това. Ако искаш пръскай.
Просто мисля че е излишно. На края на сезона доста рози са с петна, акари, мана, някои дори съвсем без листа. Но това не ги убива и не им пречи, щото нали не искаме да цъфтят до декември и после да измръзнат, щото не са изпаднали в летаргия навреме.

Бордолезов разтвор 2% е за предзимно пръскане
Лекуването е с 1%
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
elena kirilova

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от elena kirilova »

ридомил голд лекува
вземи забъркай една адска смес :dovolen: от топсин,ридомил и нуреле и ги напръскай
аз така правя,но тази година не съм го правила от юни месец
изобщо ги оставих да се развиват и да се борят сами
изоставих ги,нямаше време и сили за тях :snif:
и имам нахапани листа,жълти,меки клони, поразени от пробивача,но пък гледам ,че нямат въшки :hmmm:
бордолезовия разтвор по късно
споко Роузи :tzeluvka: ,както казва Дал''това са шипки,яки са''
elena kirilova

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от elena kirilova »

хора :dovolen:
в къщи се води спор за нещо и аз реших да ви питам вас дали знаете нещо по въпроса
има ли законово положение за неплатени сметки под 100 лв да не могат да те наказват
т.е..ако имаш сметка за телефон примерно 70 лева
да не могат да ги изискат законово и да търпиш наказание
моя девер казва ,че не могат
Аватар
Danima
Кана кафе
Мнения: 500
Регистриран на: Мар 15, '15, 08:55
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 69 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Danima »

elena kirilova написа:хора :dovolen:
в къщи се води спор за нещо и аз реших да ви питам вас дали знаете нещо по въпроса
има ли законово положение за неплатени сметки под 100 лв да не могат да те наказват
т.е..ако имаш сметка за телефон примерно 70 лева
да не могат да ги изискат законово и да търпиш наказание
моя девер казва ,че не могат

За такива и подобни има давностен период от 3 или 5 години, не помня точно, ако тези, на които ги дължиш, през това време не са предприели действия за да си ги потърсят. Когато мине този период вече не могат да те задължат да ги платиш, дори и законово, но ти все пак ги дължиш. Може да ги платиш пожелание.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Noel »

Сметки под сто лева се водят малоценни,друг е въпроса в нерегламентираните действия на т.н. Колекторски фирми.
Техните действия са незаконни и те не могат да те задължат да им превеждаш пари.
Друг е въпроса с бързите производства и начисляването на такси от съдебни изпълнители.
Там е много разтегливо понятието.Може би Дал или Иса могат да разяснят.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”