Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
Аватар
Nevita
Баш кафе майстор
Мнения: 2188
Регистриран на: Май 27, '15, 21:36
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 19 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Nevita »

Здравейте, съфорумци!
Тук се обръщам с въпрос най-вече към варненската група, ако някъде вече е писано по темата, моля да ме извините, но бързам и пиша от работното си място.
Работя в един завод близо до Варна. Тази година се наложи да премахнем изсъхнали дървета, и имаме предписание от Община Варна да извършим компенсаторно залесяване с широколистни видове (дървета, без значение горски или декоративни, само да не са овощни). Уж бяхме се уговорили с един горски разсадник, но работата пропадна.
Търся 30 броя широколистни дръвчета, по възможност местни видове, на най-ниски цени, и то спешно, че сезона почти приключи. В интернет намерих един варненски разсадник - Керия, от там отговориха, че могат да доставят фиданки явор, бреза, кестен и др. подобни на цена 15 лв, но дали не са някакви мошеници? Някой има ли впечатление от тях, или да ме насочи на по-добро място?
Благодаря Ви предварително!
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от zeleno »

и аз спешно
търся съвет ли , познат ли , работещ в Спиди , Господ здраве да им дава :mrgreen:
кашоните са тук , СМС-ите били автоматични , та това незначело , че ще ги получа и въобще не е ясно кога ще ги получа :svekurva:
всичките им телефони са автоматично свързани с колцентъра , където дресирани служителки , кикотейки се , ми казват едно и също /вместо служителки бих написала друго съществително ама нейсе ... /
та кое може да ги забърза , питам аз , ако някой знае ...
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от zeleno »

Nevita , 15 леФа :shock:
тия да не ги продават едроразмерни , че да трябва да ги садите с багер
че то бадемите са по 5 лефа парчето , как неплодно дърво , което не е някое свръх специално , ще е по-скъпо от плодно , което се ашладисва и прочие
iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 49 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от iana_hk »

Невита, в този разсадник са много коректни и цените им са едни от най ниските, в сравнение с другите разсадници.
Самата аз доста често си купувам от тях храстчета за блоковата ми градинка.
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от ToBo »

Аз съм си играла на тая криеница със спиди :twisted: Много е дразнеща. Накрая им казах, че аз записвам разговора и помолих за телефон на най-големия шеф, за когото се сещат. Там отговори жена, на която не помня името. И телефона не помня. Тя накара всички офиси и куриери да си проверят пратките (ама не на компютър, а да отидат физически да четат какво пише). Намериха ми пратката почти веднага и тя ми се обади обратно. Ама не бързай :mrgreen: това беше около 6 дни след като се знаеше, че имам пратка. И есемеси имах :D
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от pipike »

zeleno написа:и аз спешно
търся съвет ли , познат ли , работещ в Спиди , Господ здраве да им дава :mrgreen:
кашоните са тук , СМС-ите били автоматични , та това незначело , че ще ги получа и въобще не е ясно кога ще ги получа :svekurva:
всичките им телефони са автоматично свързани с колцентъра , където дресирани служителки , кикотейки се , ми казват едно и също /вместо служителки бих написала друго съществително ама нейсе ... /
та кое може да ги забърза , питам аз , ако някой знае ...
тел: 02 42 41 505
Чакат да се обадиш с номера на товарителницата
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Магдалена »

:hmmm: Съдбата сякаш си играе с мен! Тъкмо в понеделник приключих със засаждането на последните ваши дарове в училищния двор и се успокоих,че изпреварих снега, ..... и ето ти днес изненадаааааа!!! Куриер на СПИДИ ми носи цял сноп от 100-тина прекрасни борчета. Ама аз не съм ги нито поръчвала,нито очаквала.След издирване на подател, получател ...се установи, че не са за моето училище. Ама пък истинския получател,който е на 90-100км далече от Благоевград,рече, че щом не са в саксийки той ги не ще,щото вече е студено и не може да ги сади. Каза да ги изхвърля!!! Ама как се изхвърлят такива стройни разсади!?! Няма как да ги хвърля, но пък и не зная как да ги съхраня! Та в тази връзка,моля за помощ чрез съвет! Борчетата са високи около 50-60см надземна част, с хубави корени по около педя дълги,на гол корен . Мога ли да ги затрапя до пролетта и как,изправени,полегнали,докъде да ги заровя, и ......въобще не знам. Помагайте,моля!! :hmmm: :hmmm:
Deleted User 2919

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Deleted User 2919 »

Охо-хо-хо..Този който каза:хвърли ги..не знае, че и през зимата борчета садят... :dovolen: Даже съветват огромни дървета , борове, именно през зимата да пресаждат заедно с замръзналата буца земя..
// Саженцы сосен должны быть не старше 5 лет. Взрослые деревья и кустарники высаживают зимой с замороженным комом земли. При обычной весенней (конец апреля -начало мая) или раннеосенней (конец августа – сентябрь) посадке роют яму глубиной 0,8-1 м. На тяжелых почвах для дренажа на дно насыпают слой песка или гравия толщиной 20 см. Заправляют посадочную яму смесью из верхнего окультуренного слоя почвы, дерновой земли и глины или речного песка (2:2:1) с добавлением 30-40 г нитроаммофоски, а при кислой почве 200-300 г гашеной извести.
Высаживают так, чтобы корневая шейка находилась на уровне земли. При групповой посадке расстояние между растениями зависит от их размера во взрослом состоянии и может быть от 1,5 до 4 м.
//
Пи Си.А какви са борчетата, ако не е тайна?
Deleted User 3996

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Deleted User 3996 »

Магдалена написа::hmmm: Помагайте,моля!! :hmmm: :hmmm:
Затрапени! Може да ги събереш в 4 дупки по 25бр., наклонени, за по лесно вадене после.
Вазжно е да няма въздушни джобове. Напролет им трябват между 14 до 20 дена температура около 18-20 градуса за да се раздвижат.
Така, че до към средата на април-началото на май е хубаво да се засадят
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от zeleno »

pipike написа:
zeleno написа:и аз спешно
търся съвет ли , познат ли , работещ в Спиди , Господ здраве да им дава :mrgreen:
кашоните са тук , СМС-ите били автоматични , та това незначело , че ще ги получа и въобще не е ясно кога ще ги получа :svekurva:
всичките им телефони са автоматично свързани с колцентъра , където дресирани служителки , кикотейки се , ми казват едно и също /вместо служителки бих написала друго съществително ама нейсе ... /
та кое може да ги забърза , питам аз , ако някой знае ...
тел: 02 42 41 505
Чакат да се обадиш с номера на товарителницата
ооооооооо
и тук звънях
пак кол център , музика и прочие
ако случайно не се откажеш , вдигат на третата музика / не по-рано :!: / , изслушват те любезно и ти казват , че ще проверят и ще ти върнат обаждането
и така цял ден :mrgreen:
от четири различни служителки нито една не ми върна обаждане
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”