Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Noel »

pepelqshka71 написа:Аз пък напълнях фрапиращо :eeeh: и всичко, което ми беше малко, а почти не обличано, го подарих на бедстващите в Мизия. Не получих благодарности лично, но ми е кеф като си отида да видя някоя мацка с моите дрехи.
Пепеляш,нищо не се губи в природата.Само сменя местата. :tzeluvka:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
GIOIA(Джоя)

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от GIOIA(Джоя) »

renimoss написа:Джоя, за белокрилки пробвай масло от нийм (не е отровно), като пръскаш по тъмно, за да не се разхвърчат прекалено. Аз само него използвам за фуксиите. Може да го комбинираш с лепливи ленти, така че каквото се разлети в някакъв момент ще полепне по тях. Маслото пръскаш през 3-4 дни, защото то ще умори яйца и ларви, но все нещо ще е отлетяло и пак ще се върне. За лепливите ленти аз използвам на Plantella и съм много доволна, ловят и трипсове и имат форма на пепруди, т.е. не са прекалено грозни.
Рени,благодаря ти!знам го маслото от Нийл, но нямам.Ще се заредя обаче,'щото мислих,мислих и реших да пръска.Не децис, а нуреле имах.Маски,костюми,смрад и студ цял ден. :ufff: А колко пъти измих,да не остане капка заради котаците,не е истина....
И белокрилки досега не ме бяха нападали,та не знаех точно,какво ги мори.
Алина,благодаря за "рецептата"!Ще я сготвя,докато се снабдя с ленти :daaa:
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от polyabs »

Тъй като ми предстои да сея доста семена, а имам много транспортни саксии от купувани миналата година растения и искам да ги използвам... с какво мога да обеззаразя саксийките, все пак някои растения се разболяха в тях, други умряха предполагам от гъбни болести. Понеже е пластмаса няма как да ги пъхна във фурната, трябва да ги топна в някоя кофа с препарат, но какъв :hmmm:
Предварително благодаря :tzvetentze:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от zeleno »

за гъбички - калиев перманганат
GIOIA(Джоя)

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Или разтвор с белина
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 50 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от къщичка »

polyabs написа:Тъй като ми предстои да сея доста семена, а имам много транспортни саксии от купувани миналата година растения и искам да ги използвам... с какво мога да обеззаразя саксийките, все пак някои растения се разболяха в тях, други умряха предполагам от гъбни болести. Понеже е пластмаса няма как да ги пъхна във фурната, трябва да ги топна в някоя кофа с препарат, но какъв :hmmm:
Предварително благодаря :tzvetentze:
Поли, продават кутии за храна по 5-10 стотинки, в тях можеш да правиш гъсти разсади преди пикиране.
Аз зимата събирам всякакви кутийки и кофички, че като дойде време да сея в тях, не се занимавам с обеззаразяване.
По-добре купи за парите, които ще дадеш за белина или калиев новички, хем ще си спестиш и играчката.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от polyabs »

:liubov: Благодаря момичета, ще ги топна и в двете в 2 последователни дни за по сигурно :daaa:
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от polyabs »

Светле, писали сме едновременно, права си че с парите за белина, ще си купя нови кофички ....
А не може ли да сея по 1 семенце в пластмасови чашки от най високите които се продават в хранителните магазини за еднократна употреба? Не ми се иска да пикирам после че пак преболедуват.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 50 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от къщичка »

А как ще си сигурна, че семенцето ще покълне?
Аз всички семена за разсади ги сея гъсто, после пикирам. Боледуването няма общо с пикирането.
Ако сложиш едно семенце в дълбока кофичка, ти при толкова място ще хаби енергия да прави корени.
Не че е грешка, но едно семенце в една кофичка заема много място.
Ти имаш доста семена и не те виждам как ще имаш място за всички ако са по 1 семенце в кофичка.
Номера е да ги сложиш в по-разлати съдове, примерно:
Семена на рудбекия в съд с основи 10/20 см и дълбочина не по-малко от 7 см (кутии от маргарин) но не и повече от 10 см, семената насяти през 1-2 см. Засяваш да речем края на февруари. В края на април като пикираш, можеш направо някъде навън да намериш място на пикираните в отделни саксийки.
Това е примерна схема. :)

Защото засяваш семенце, но дори и да поникне, може да загине, така се застраховаш с повече заложени семенца.
Разбира се това не важи за растения които не понасят пикиране- макове, краставици, тикви и т.н.
Май на теб ти пратих лимнантес-той е малко кека.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от МГХ »

От къде се купува борна киселина ,че да правя тези жълти уловки.Белокрилките привикнаха към актарата и не умират.
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”