Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от ToBo »

Точно сега е моментът да се сади растение на гол корен. Голият корен няма и да разбере, че е местен - толкова е заспал :lol:
В Хоумградън имат прилични цени и богат избор в саксии. Големите растения са скъпи, но малките са съвсем поносими. Виж и техния каталог в сайта. Пише и за някакви отстъпки над определена сума. Приемат поръчки по телефон и пращат с еконт. АКо решиш, че имаш нужда от съдействие на място, пиши ми на лични, мога да ги навестя. Минавам оттам поне веднъж седмично, на път ми е :daaa:
Но истината е, че най-евтино ще излезе от региона на Варна :nod:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от calico »

как го правите това със саденето в замръзнала земя?
при мен е на кокъл от студа, резници не мога да заложа
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
stef
Виенско кафе
Мнения: 409
Регистриран на: Яну 4, '14, 17:20
Местоположение: Пловдив

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от stef »

Калико, около 14h, няма проблем! Разбира се който може да се измъкне от работа! ;) :nod: ;)
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от zeleno »

juliboss написа:
Nevita написа:Здравейте, съфорумци!
Тук се обръщам с въпрос най-вече към варненската група, ако някъде вече е писано по темата, моля да ме извините, но бързам и пиша от работното си място.
Работя в един завод близо до Варна. Тази година се наложи да премахнем изсъхнали дървета, и имаме предписание от Община Варна да извършим компенсаторно залесяване с широколистни видове (дървета, без значение горски или декоративни, само да не са овощни). Уж бяхме се уговорили с един горски разсадник, но работата пропадна.
Търся 30 броя широколистни дръвчета, по възможност местни видове, на най-ниски цени, и то спешно, че сезона почти приключи. В интернет намерих един варненски разсадник - Керия, от там отговориха, че могат да доставят фиданки явор, бреза, кестен и др. подобни на цена 15 лв, но дали не са някакви мошеници? Някой има ли впечатление от тях, или да ме насочи на по-добро място?
Благодаря Ви предварително!
Все пак за целите е добре да се обърнете към горски разсадник, за да сте сигурни, че са местни видове. Към горското във Варна има два горски разсадника - Малка чайка и Тополи, все някой трябва да може да ви съдейства. Ето ви линк към страницата на министерство на земеделието и горите, където има телефони на териториалните поделения към Държавните горски стопанства във вашия район (Варна е в района на Североизточното държавно предприятие) http://www.dpshumen.bg/deinosti.htm. Попитайте в някое от тях или потърсете някой от разсадниците в този район. Който и да е разсадника от района може да се договорите с тях да ви ги прати по Еконт. Може и да сте минали по този път вече и да е безполезна тази информация, за което се извинявам.
....вече ядох попарата днес с държавен горски разсадник Варна. да ти се оплача: след близо 2 месеца уговорки по телефона, днес трябваше да отидем да си вземем дръвчетата, по-точно да си ги изкопаем сами, щото имало един човек, дето от време на време работел там и можел да ни свърши тази услуга, но срещу заплащане на ръка, за което не може да се издаде фактура. А ние сме предприятие и без такива документи не можем.
Та, взех аз днес един работник и 2 лопати, малко калпави, но такива имахме, и се запътихме за заветните 30 дръвчета.
Като стигнахме, останах изумена - ми то на разсадник не приличаше, всичко пръснато, безредно, малки дръвчета редом с големи, и на всичко отгоре от обещаните 4-5 вида имаше само 2. Предлагаха ми дървета по 3 метра. То хубаво, ама ние с 2 калпави лопати как да ги изкопаем. Помолих за някаква по-хубава и здрава лопата и познай какъв беше отговора - "Нямаме, имаше едно време, но се счупиха или ги окрадоха" ! И това разсадник! Както и да е, поисках по-малки фиданки, той ми посочи едни издънки в корените на големите растения. Е да, ама корените оплетени, започнахме да ги удряме, нараняваме и след 2 съсипани фиданки се отказах. Ама вината е и моя, трябваше предварително да проуча как стоят нещата, а не да се доверявам на сляпо. Затова сега се насочвам към частен разсадник, може там поне лопати да имат....
позволих си да постна инфото от Nevita , получено на "лични"
смятам , че е изключително полезно и описателно ... :mrgreen:
Аватар
Nevita
Баш кафе майстор
Мнения: 2188
Регистриран на: Май 27, '15, 21:36
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 19 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Nevita »

Офф Зеленко, постнала си го :) Да, малко беше комична моята ситуация, вероятно всички държавни горски разсадници са нещо подобно, може би така се прави, не знам, аз съм ходила в декоративни и овощни разсадници и там всичко е подредено като по конец. Не се сърдя на човека, с когото контактувах, беше любезен, но явно толкова са им възможностите. Но...трябваше да ме предупреди да наема багер, за изкопаването на фиданките :)
Аватар
svetlata5
Кана кафе
Мнения: 526
Регистриран на: Сеп 18, '14, 23:31
Местоположение: с.Николово, общ.Русе
Обратна връзка:

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от svetlata5 »

Снощи си накиснах розите, но днес нямам възможност да садя, до утре ще станат близо 2 денонощия. Да ги оставя ли във водата или да ги извадя?
Аватар
evelin_pas
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1815
Регистриран на: Сеп 18, '14, 13:10

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от evelin_pas »

Моля за помощ :stiskam:
Мога ли да пръскам розите с Купроцин или Шампион вместо с бордолезов разтвор :?:
Днес е чудесен ден за пръскане, а ние не сме купили :hmmmmmm:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Миша »

evelin_pas написа:Моля за помощ :stiskam:
Мога ли да пръскам розите с Купроцин или Шампион вместо с бордолезов разтвор :?:
Днес е чудесен ден за пръскане, а ние не сме купили :hmmmmmm:
Даже е по-добре ;)
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
evelin_pas
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1815
Регистриран на: Сеп 18, '14, 13:10

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от evelin_pas »

Миша написа:
evelin_pas написа:Моля за помощ :stiskam:
Мога ли да пръскам розите с Купроцин или Шампион вместо с бордолезов разтвор :?:
Днес е чудесен ден за пръскане, а ние не сме купили :hmmmmmm:
Даже е по-добре ;)
:tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”