Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Tanet »

Някой има ли шизандра, искам резник .
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5269
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 92 пъти
Получил благодарност: 101 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Daniela Pargu »

Tanet,от резник съм пробвала и не става - трябва издънка :daaa:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Tanet »

Ще разгледам къде се продава, мерси.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
presto
Кафевар/ка/
Мнения: 870
Регистриран на: Юни 25, '13, 11:25
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 1 път

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от presto »

виж в сайта на палмцентъра, имам спомен, че съм мяркал там шизандрата, но с другото име - китайски лимонник или нещо подобно.
аз имам от няколко години и съм пробвал да размножа, но не става, включително и с издънки, излизат почти без корен и изсъхват за дни.
незабравка

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от незабравка »

presto написа:виж в сайта на палмцентъра, имам спомен, че съм мяркал там шизандрата, но с другото име - китайски лимонник или нещо подобно.
аз имам от няколко години и съм пробвал да размножа, но не става, включително и с издънки, излизат почти без корен и изсъхват за дни.
Ами сигурно се сеят семенца и после се присажда желания сорт,понеже и при тях си има разни сортове. :nod:
незабравка

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от незабравка »

Сега-в разсадника има бомбандировка -падат кайсии в големи количества и понеже още са твърдички,като уцелят боли. :D Ша правя компоти,джинът ша прави тоже,обаче като съвсем узреят искам и сокове,пък ММ ракия :mrgreen,ама за него-ако останат: .Пък съм забравила рецептата за нектари .На времето баба ми правеше страхотни нектари от кайсии.Та ,ако обичате дайте рецепта за кайсиев нектар или сок,-как,колко захар и колко време стерилизация?Захар ще слагам кафява мусковадо или фруктова или стевия.Правих компоти от ягоди с мусковадова захар,станаха чудесни,пробвахме ги вече. :dovolen:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Миша »

Дози не мога да ти кажа, защото го правя на око :oops: , но технологията е много проста- смилаш с машинка за отделяне на кожицата, слагаш малко вода и кипваш , понеже не харесвам особено консистенцията от машинката пускам и пасатора, на вкус прибавям захар и ако е много гъсто -още малко вода и после стирилизираш поне 20 минути.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
sasha

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от sasha »

Преди много време видях някъде инфо как да отгледаме мъх върху някаква повърхност. Имаше някакъв бъркоч с мая за хляб, но нищо повече не помня. А сега ми е необходимоооооо. Някой, ако си спомни, моля да изпрати линк :ufff:
Намерих го!
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3115
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 444 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Murof »

sasha написа:Преди много време видях някъде инфо как да отгледаме мъх върху някаква повърхност. Имаше някакъв бъркоч с мая за хляб, но нищо повече не помня. А сега ми е необходимоооооо. Някой, ако си спомни, моля да изпрати линк :ufff:
Намерих го!
http://www.obekti.bg/chovek/vizhte-kak- ... afiti-s-mh" onclick="window.open(this.href);return false;
http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.ph ... 1&start=60" onclick="window.open(this.href);return false;
Нито една градина не е идеална.
незабравка

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от незабравка »

Миша написа:Дози не мога да ти кажа, защото го правя на око :oops: , но технологията е много проста- смилаш с машинка за отделяне на кожицата, слагаш малко вода и кипваш , понеже не харесвам особено консистенцията от машинката пускам и пасатора, на вкус прибавям захар и ако е много гъсто -още малко вода и после стирилизираш поне 20 минути.
Мишек,това е май бабината рецепта, :ieeemyzh: :tzeluvka: :tzeluvka: .Само дето баба нямаше пасатор и нектарът беше с повече фибри в консистенцията :lol: .
Ще запрятам ръкави ,ама малко ще направя,щото след компотите,сладкото и раздаването по малко на роднини и приятели- ММ взе да ме гледа на кръв,нямало да остане за ракия. :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”