Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Мария Николова »

dobis написа:пауловния е , но кой е нехранимайкото братовчед ?
В понеделник ще помоля Дал да ти го каже...уф, лапнах цигара да отивам на терасата, седнах тук и механично я запалих. :twisted: Веднага ще се сети за какво я питам и ще ти покаже снимка от нета. Бягам да се запаля задушената цигара, лека нощ! :zzz: :shi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от libra »

Добис,мисля, че твоята е Пауловния елонгата,която е по-бързорастящия вид.
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от dobis »

е, това само може да ме радва ако расте бързо ...не знам , не помня точно какви семки поръчвах преди време. Но тя е на много години, мъчена и изтормозена в една саксийка, всяка зима , дори прибирана , все й измръзваше клончето до средата и някъде през пролетта набиваше отнякъде ново връхче, и пак 20-30 см. Изчака й се чакането за нов тротоар , че то 20 год си чакахме новата улица. И аз се изненадах от растежа й, забавих се и тази година със сеенето й, на кантар беше дали ще се събуди,а и аз се чудех тя , албиция или едно гинко да трапосам , че дупката една - но доказа че е нейното място. А и всички съседи й се радват, вече от нея зависи ще я има ли. Имам малко семена от една в парка в Търново , напролет може и да пробвам и други.
dal

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от dal »

каталпа , хубав цъфтеж в бяло на хурки , крехка дървесина , грозно изсъхване на отделни клони от няма нищо , погром по колите и главите спрели долу под нея ...

Изображение

Изображение

пауловня, и ако някой иска семена-да каже , расте много бързо /за разлика от тръткавото гинко капризно , което на 10 години е със стъбло дебело колкото палец /, та с пауловнята за две години имате дърво практически , отглежда се именно с целите на дърводобива задървесина , вече и в бг има масиви... имам 4 и я препоръчвам , това на снимката мисля че е пауловня а не каталпа

Изображение

Изображение

Изображение пауловния елонгата

не , няма да измръзне , изключено е ; да не се пипа върха до желаната височина и догодина като вине двата метра долните издънки да се махнат и да се оставят горните за короната , тя си прави корона долу вдървява и няма никакви проблеми ; еднаса съм я садила февруари , майсторите я мяха изкъртили с корен и беше лежала така в снега със замръзнали корени , насадих я в преспите и сега вече цъфти и е петметрово дърво...
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от dobis »

Ох , благодаря ... успокоих се :tzeluvka:
А за каталпата , аз направо ги обичам и обожавам , но са големи инати , много бавно растат пущините, но правят много красиво- зелена сянка. Приятен аромат като се разцъфти , късно се разлиства , та под нея могат да виреят разни работки , които през лятото спят. На старите бунгала имахме 3 вида , най- едрата направо ме кефеше с цветовете, а как само събира пчелите ... пълна тишина и едно жужене само , като на плодно дръвче през пролетта . Вярно че плодовете са меко казано гаднички, тия шушулки са отврат , особено ако трябва да се коси и да се събират на ръка...но не прави издънки и не надига плочки като липата.
dal

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от dal »

на вашия климат щях да гледам всичко , което ми посече на акъла...
сега гледам жилавото на минус 25 и кекавото , което мога да вкарам в контейнер :dovolen:
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от dobis »

не става...щеш не щеш мислиш и за зима , каквато мина . На 20 год един път , но мори наред всичко. Сушата през лятото едно на ръка , вярно че вода на чешмата бол , но само с поливане не става , маносват се маса неща , друго си е небесната вода , но не сме заревали много за нея. Все пак е море , хората идват да се пекат , не ми се ще да гледам криви физиономии. Отделно , че има понякога един гаден солен вятър , от него спасение няма...попарва всичко, но не се оплаквам , има и по- зле климати от нашия :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от calico »

Не видях къде да пусна тема щото ме интересува и затова ще питам тук:

Някой знае ли сместта за леене на бетонови плочки? Решила съм да си купя калъпи и да си лея плочките и бордюрите за из двора и където, когато и колкото ми притрябва?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Ламята Спаска
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Фев 14, '10, 16:58
Местоположение: София- гулемото село

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Ламята Спаска »

Имаше някъде и с шаблон цяла тераса направена, ама не го намирам, ако понимаеш :mrgreen: руски ползвай това- има много други неща за градината и др.
http://delaysam.ru/dachastroy/dachastroy6.html
За плочи не е ли бетонова смес : 1 част цимент, 3 части пясък и вода до гъста каша?
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11808
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 186 пъти
Обратна връзка:

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от johnstalker »

3:1 пясък и цимент или 4:1 баластра и цимент се използва най-често. Къде продават такива калъпи?
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”