Помощ ПЧЕЛИ

Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от danielka_y »

Съседа отглежда пчели, и имам чувството че само в моята градина всичките му рояци. По обяд става нещо страшно. На всичкото отгоре съм и алергична, на няколк пъти вече съм жилена. Моля ви, някой ако има идея как мога да си помогна - даже най-добре как мога да ги отрепя ще съм ви много признателна.

Моля да ме извинят админите, ако темата не е за тук, моля да я изтриете или преместите където трябва.
Изображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11808
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 186 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от johnstalker »

Какво интересно за тях има в градината ти, овощни дървета, водоемче? Требе първо да опиташ да разбереш какво ги примамва. А да ги измориш е най-лесно :)
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от danielka_y »

В едната част на градината имам овошки, но тя се пада по скоро нещо като заден двор, а в другата (на преден план) един голям люляк (точно под терасата ми) и малко теменужки и попрецъфтели лалета, и изглики
Изображение
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от orkud »

И аз имам такъв проблем
Има гнездо от диви пчели точно на входа на къщата, на покрива на терасата ми. Едно от най големите удоволствия - да седна сутрин с кафето на терасата ми е невъзможно, защото стража веднага ме подгонва. Непрекъснато влиза някоя заблудена или през прозорец или през врата. Аз също съм алергична и просто не знам какво да направя :hmmm: А тези пчели са мнооого люти :snif:
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от danielka_y »

Бе тези не са диви, ама пак са люти, а и той съседа има поне около 10-12 активни кошара :evil: . Днес на обяд не можах прането да си простра поне 4 се опитваха са ме ожилят. Разтреперих се цялата, а като кажа на съседа че имам проблем с тях усмихжа ми се вежливо и дава 1 буркан мед да се опита да ми замажи очите.....гррр и аз също като теб не мога да изляза на терасата да изпия едно кафе
Изображение
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от danielka_y »

Бях пробвала във една кофа с вода сложих малко домакинско веро и препарат за стъкло. Беше голям мор за тях, поизмряха доста, ама се научиха че този водоем не става и спряха да хпдят там да лочат гадинките мръсни :evil:
Изображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11808
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 186 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от johnstalker »

Един буркан с мед и едно шишенце 10 милиграма с Нуреле Д са ви достатъчни. :twisted:
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от danielka_y »

ДжонииИиИииИиии Бог да те поживи още 100 години, от китки и здраве да се не отървеш!!! Още утре отивам да търся Нуреле Д!
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от Мария Николова »

Не е моя заслугата, че не съм алергична към ужилване от пчела, оса и коприва. Понасям ги с лекота. До преди 2-3 години съседите ми имаха 1-2 кошера на метър от нашия двор. Правили са роилото си не на тяхно, на тънко клонче на наше дърво. Дадох им да отрежат клончето и така си отнесоха изтървания рояк. :hihihi:
Но от пчелари зная, че опитите да я прогоните се възприемат от пчелата като заплаха и тя действа с тактиката "нападението е най-добрата отбрана". И че сякаш "помирисва" кой се страхува и кой- не. (Подобно на кучетата.) Движа се спокойно между пчели в двора и не се страхувам. Просто ги следя къде са, да не пипна някоя без да я видя.
Не зная какъв ефект ще има, ако ги опушите 2-3 пъти с пчеларската пушилка. Може да запомнят и да не се върнат. :hmmm:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
KLEN
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Дек 14, '09, 13:47
Обратна връзка:

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от KLEN »

Какво са ви направили животинките,че да ги тровите. Пчелите никога не нападат без да ги предизвикате.Аз съм любител пчелар,имам си два кошера в двора и направо ме заболя,когато прочетох "добрия" съвет на Джони. Браво на Вас, любители на природата,на животните и на цветята!
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”