Помощ ПЧЕЛИ

Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от danielka_y »

Ще отида да се поинтересувам. Още веднъж благодаря. И аз нямам нищо против тях, но да не са ми в двора!
Изображение
Аватар
KLEN
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Дек 14, '09, 13:47
Обратна връзка:

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от KLEN »

"Уви, прав си, но един буркан мед равен ли е на един човешки живот?" и аз не съм мъж :lol:
Джони, с един буркан мед няма да ги изтрови всички,напротив - ще си докара всичките пчели в двора,защото те не знаят,че меда е отровен :mrgreen:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от johnstalker »

KLEN написа:"Уви, прав си, но един буркан мед равен ли е на един човешки живот?" и аз не съм мъж :lol:
Джони, с един буркан мед няма да ги изтрови всички,напротив - ще си докара всичките пчели в двора,защото те не знаят,че меда е отровен :mrgreen:
Под секрет да ти кажа, че метода е пробван и бачка желязно срещу стършели.
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от dobis »

Джони , не ми напомняй за една война с тия твари точно в троянския балкан , то пиратки , бяха , то огнйове , що не подпалиха гората и пак не ги прогониха...няма да казвам аз как пищях , че и аз съм алергична, и то много към оси...странно , но пчелите не ми действат , дори не се зачервява ужиленото място , а за оса до 15 мин трябва да ме боцнат.Стършел не ме е хапал , чуя ли го хеликоптера , изчезвам по бързо и от него. :mrgreen:
Но за пчелите ми е жал , не заради меда им ...мили са ми , не бива с отровата , хората сме за трепане понякога.
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от danielka_y »

Хич не ми е жал на мене, ама още се стърпявам заради съседите, нещо не ми се иска да влизаме в конфликт, докато някой слънчев ден не ми падне пердето!
Изображение
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от danielka_y »

Вижте защо руптая толкова много, сега като ги гледам май са повече от 12 активни, има 27 кошера като мисля че по-голямата част от тях са активни Изображение Изображение
Изображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от johnstalker »

Ами виждам, един голям пчелин направо. :sooo: Зор ще ги измориш всичките, потърси си правата от властите.
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от DarinaN »

извинете, че се намесвам . първо що не се замислите какво ще ядем / всички / ако няма пчели. или вероятно мухите по - добре опрашват растенията ? дали пък ние не сме повече зависими от пчелите , отколкото те от нас ?
и вместо да мислите щуротии първо говорете с въпросния пчелар и ако не вземе от дума - оплачете се .

и аз съм алергична и съм яла дърво от нажилване . преди вда дни пак отнесох едно жило и докато сложа серума щях да гушна букета, но това не ми пречи да си събирам , сея и отглеждам всякакви медоноси пред пчелина на баща ми. на това отгоре и мед не ям.
решение винаги има - тука и да спорим нищо няма да решим
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от danielka_y »

Аз ако получавам алергичен шок от отровата на пчелите до сега собственоръчно да съм му подпалила кошерите. Според мен на пчелите не им е мястото в населено място. Да права си няма да стигнем до консенсус ако тръгнем да спорим, всеки сам предценява според ситуация и желания. Баща ти щом иска да излага на риск живота на дъщеря си - добре, но аз искам да живея спокойно в собствената си къща! Не мога да правя най-любимите си неща - да пия едно кафе на терасата, не мога да си построя желаната беседка, лятото да вечерям на вън, а да не говорим колко много ми се иска да си направя декоративно езерце, все се завирам като къртица в къщи в това хубаво време!
Изображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от johnstalker »

Мда, Даниелка.. късметлия е твоят комшия пчелар, че не съм му аз комшия, и то недай си боже да съм алергичен.
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”