Помощ ПЧЕЛИ

Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от calico »

ZAPLESKA написа:калико всеки си гледа собствения си двор и си преценява от неговия си ъгъл и да наливаш на околните с фунията файда няма, също като в тоя спор

на никой не наливам акъл Заплеска. Възмутих се от дъното на душата си че някои тровят пчели.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от Миша »

calico написа:Бе вие луди ли сте? Как така ще тровите пчели :svekurva: :svekurva: и си разговаряте съвсем спокойно, все едно нещо нормално правите.
Подкрепям напълно ! :daaa: :daaa: :daaa: Страхът е основното в случая,а преодобяването му е просто начин за справяне с проблема.Изучете пчелите и тогава тръгвайте да трепете :evil: Страхът е много по-опасен от "опастността" от пчелите ,съжалявам,че може да ви звучи назидателно,но е точно така,когато те е страх от нещо,просто го изучи.Нека оставим на страна проблема с изчезването на пчелите ,макар според известното твърдение на Айнщайн след изчезването им човечеството щяло да оцелее максимум 4 години нека просто спокойно да видим какво е поведението на пчелите и какво трябва да е нашето поведение.Пчелите рядко жилят,и то жилят най-вече,когато ние ги раздразним,дори когато се въртят около нас ако не се опитваме да ги махнем няма да ужилят ,труженичките ,т.е. тези,които събират нектар и прашец ,почти никога няма да ви ужилят,нито да се завъртят около вас.Завъртат се пазачите,тези,които трябва да охраняват кошера,но това става обикновено на 3-4 метра от кошера,не повече,ако останете спокойни и не махате като вятърни мелници, пчелата просто ще си отиде.Имам в семейството алергичен към пчели,имаме и пчелин,проблем никога не е имало,както казах,страхът е по-страшен,преодолееш ли го,всичко минава.Май на пръстите на едната ми ръка се броят ужилванията ми,и то поради неспазване на правила за работа в пчелина,не заради минаването край пчелина .Пчелите не жилят,докато пият вода,събират прашец или просто жужат около цветята ,дори и да кацне върху вас,което е много рядко,ако не я притиснете,пчелата просто ще се разходи и ще литне .Помислете,преди да тровите :evil: ,винаги има разумно решение .
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от orkud »

Бих ви помолила преди да тръгнете да убивате пчели да прочетете това. Събрах го набързо от няколко статии, затова няма да дам линк

Още Алберт Айнщайн предупредил: "Когато изчезнат пчелите, на човечеството ще му остават само четири години живот. Щом няма пчели, няма да има растения, няма да има животни, няма да има хора."



Пчелите, които имат фундаментална роля за живота на планената ни, изчезват. Едно от най-страшните пророчества на баба Ванга най-вероятно ще се сбъдне – тези ангелски твари ще напуснат Земята.

Още преди години петричката пророчица заяви, че един ден жужащите насекоми ще изчезнат. Това със сигурност ще сложи край и на човешкото съществуване, защото с изчезването на пчелите, ще дойде краят и на растенията, животните и хората.

В момента има много райони по света, които вече са останали без пчели. Според последния доклад на ООН само в Европа и САЩ броят на медоносните насекоми е намалял с една трета. Това е шокиращ факт! Но още по-стряскащото е, че в Близкия изток има региони, в които броят на тези ангелски твари е намалял с 85%.

Някои учени са категорични, че изчезването на пчелите се дължи на ГМО посевите и пестицидите. В най-гъсто населената държава в света – Китай, хората опрашват растенията на ръка, тъй като медоносните насекоми отказват да кацат върху подменените гени.

Но най-странното и стряскащото е, че огромните колонии изчезван вдън земя.


Няма да търся повече, потърсете, замислете се и не робувайте на страха си. Алергична съм към ухапване, до там че ме връщаха от оня свят почти, но освен за себе си не е нужно дори да мисля за цялото човечество, достатъчно е да погледна близките си и да знам, че искам бъдеще за тях...
Аватар
KLEN
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Дек 14, '09, 13:47
Обратна връзка:

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от KLEN »

orkud написа:Бих ви помолила преди да тръгнете да убивате пчели да прочетете това. Събрах го набързо от няколко статии, затова няма да дам линк

Още Алберт Айнщайн предупредил: "Когато изчезнат пчелите, на човечеството ще му остават само четири години живот. Щом няма пчели, няма да има растения, няма да има животни, няма да има хора."



Пчелите, които имат фундаментална роля за живота на планената ни, изчезват. Едно от най-страшните пророчества на баба Ванга най-вероятно ще се сбъдне – тези ангелски твари ще напуснат Земята.

Още преди години петричката пророчица заяви, че един ден жужащите насекоми ще изчезнат. Това със сигурност ще сложи край и на човешкото съществуване, защото с изчезването на пчелите, ще дойде краят и на растенията, животните и хората.

В момента има много райони по света, които вече са останали без пчели. Според последния доклад на ООН само в Европа и САЩ броят на медоносните насекоми е намалял с една трета. Това е шокиращ факт! Но още по-стряскащото е, че в Близкия изток има региони, в които броят на тези ангелски твари е намалял с 85%.

Някои учени са категорични, че изчезването на пчелите се дължи на ГМО посевите и пестицидите. В най-гъсто населената държава в света – Китай, хората опрашват растенията на ръка, тъй като медоносните насекоми отказват да кацат върху подменените гени.

Но най-странното и стряскащото е, че огромните колонии изчезван вдън земя.


Няма да търся повече, потърсете, замислете се и не робувайте на страха си. Алергична съм към ухапване, до там че ме връщаха от оня свят почти, но освен за себе си не е нужно дори да мисля за цялото човечество, достатъчно е да погледна близките си и да знам, че искам бъдеще за тях...
Изказвам ти моята благодарност, :tzvetentze: , уважение и признателност за написаното!
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от tsvetina »

:dovolen: Добър ден, добри хора! :tzvetentze: След като тази дискусия в защита на пчелите се разрази след моето мнение, се чувствам длъжна и аз да кажа нещичко. Нямам нищо против пчелите, нито против което и да било същество на земята!!!И мисля, че ние - хората- като разумните същества на тази планета, трябва да подхождаме с повече мисъл към заобикалящата ни природа, докато не сме я унищожили напълно! Но откакто тези два стършела се опитват да си направят дупка в дървото пред къщи,под което минаваме хиляди пъти на ден, и явно "мислят" да се установят трайно в двора, че и да се нароят, а бученето им /колкото и да потискам страха си/ е доста заплашително, и наоколо има малки деца, за които също трябва да мисля, а не само за собственото си оцеляване ;) , добрата ми природа отстъпва пред инстинкта за самосъхранение. Колкото и грозно да звучи това!
Сега относно пчелите в съседния двор - имахме същия проблем на вилата. Съседът беше разположил кошерите си точно до оградата, обърнати към нашия двор. Всичките му пчели бяха на паша по цял ден пред къщи. Помолихме го да ги отдалечи или да обърне кошерите / аз не съм пчелар, но мисля, че трябва да бъдат на изток,а той ги беше обърнал на юг към нас/, не се съгласи, за него нямаше проблем.Заради алергията на съпруга ми си ходехме с ампулите в джоба, научих се да поставям инжекция.Хапеха всички /мен, него, детето/ - просто бяхме на пътя им. Тогава направихме висока ограда от дървени пръти. Пчелите не можеха да я преминат, съседът се принуди да отдалечи кошерите , обърна ги на изток /както трябва/, проблемът беше решен .
Приятен ден на всички :tzvetentze: / и дано стършелите "решат", че крушата не е подходяща за тях иначе... :eeeh: / ! :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от calico »

Цветина, стършелите са друга работа. Те са най-опасни от всички жилещи. Просто не им разрешавай да си правят гнездо там, прогони ги някак
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7211
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 611 пъти
Получил благодарност: 1107 пъти

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от ljuboznatelna »

Пръскаш гнездото на стършелите с отрова и готово. Правила съм го с оси без никакви угризения.Изобщо не ми е ясна ролята на тия насекоми в природата, може да се мине и без тях. Не зная как ще реагирам, ако съседа ми нареди 30 кошера пчели на оградата, но никога не би ми минало през ум да убивам пчелите. В Америка дори си поръчват опрашване, иначе реколта няма.

Сега да ви споделя опитите на една съфорумка от друг форум, която искаше да си прогони осите от басейна. То не бяха копърки с отрова, то не бяха сокове с инсектицид...За голямо съжаление осите не само не изчезнали, ами се увеличили, защото надушили храна. Не зная покрай осите колко още насекоми са сдали Богу дух, но определено проблема не се реши по този начин.
leche
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Окт 17, '12, 11:11

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от leche »

Сега да ви разкажа за моя ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ
имах заселени пчели в комина,запалих камината с хартия да пуши-преместиха се в другата тръба-отдушника,ама той влиза и в спалнята ми.Сега наглеците се навряха в пространството между гипскартона и плочата. Влизаха и в стаята.изпуших всички дупки със силикон ,че жена ми е алергична да не я ужилят поне.Беше ужас -вървиш и настъпваш иии подскачаш.НО сега всяка сутрин в 5-6 ме буди не някой друг а гадно жужене и тропот от хиляди крачка над главата им.Помощ !!!на природолюбителите ще кажа ....пииип...
Аватар
marta
Кафе с мляко
Мнения: 277
Регистриран на: Апр 26, '11, 20:48
Местоположение: София

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от marta »

Въпроса с осите е лесен - аз един ден отивам в една запустяла къщичка,
която се мъча от години да съживя. Отключвам си вратата и ме нападнаха
хиляди оси! Добре, че мъжа ми беше с мен и с колата моментално тръгнахме
за да взема мерки.
След ден, два се запасих с някакъв флакон, на който изрично пишеше,
че е против оси. Точно пред вратата имаше шкаф с наредени дърва. Там по дупките
имаше гнезда, които напръсках обилно с тоя флакон. Всичко, което през това време
излизаше наоколо пръсках. След седмица повторих номера, от тогава години не съм
ги виждала.
А за пчелите въпроса е съвсем друг. Ако не ги закачаш, не жилят.
Но ако ги оставиш да ти влязат в къщата, означава, че си нямат кошер.
Единствения начин (може и да не е единствен, но така си мисля) е да им се
направи кошер. Пчеларите завъждат кошер, като намират майка от див кошер и я
занасят в своя по специален начин. Тогава всички пчели тръгват след нея и се
настаняват в новия кошер. Това е трудна работа за непросветени, но мисля,
че не е трябвало да се запушват дупки. Трябва да им се направи кошер в двора,
да им се сложи вода и захар в паничка и рамки за пити и те ще се преселят.
После може да продадеш този кошер или да го преместиш по далече,
тогава ще напуснат къщата ти. Сложничко е, но майката се пази много добре и
щом тя е жива, пчелите никога няма да си отидат. Трябва да се примами майката
извън къщата, така мисля аз.
Изображение
Аватар
sandan
Дълго кафе
Мнения: 144
Регистриран на: Мар 21, '12, 15:37
Местоположение: Сандански

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от sandan »

Дори и да сложиш кошер в двора пчелите няма да се преселят а само ще взимат сиропа и ще го носят в своето жилище.


leche повикай някой пчелар, той ще ти помогне.
http://www.canary-bg.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.album.bg/sandan/albums/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”