Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнениеот renimoss » Пет Окт 20, 2017 8:22 am

Моля, посъветвайте ме към кого да се обърна за разчитане на ръчно написани етикети в нещо като стенографски стил, изглеждат като писани на арабски, но са на български. Става дума за много стари записки на български учен (от 1908-1910 г.), по-точно съвсем кратки бележки за места, в които се съдържат данни за разпространение на някои видове растения, но поради това, че са написани ужасно тази информация остава недостъпна. Изобщо нямам идея как да подходя към проблема. Дали пък някой от форума няма нужния опит?
Аватар
renimoss
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот wrong dreamer » Пет Окт 20, 2017 9:15 am

Алина Излизаш и влизаш отново.
Аватар
wrong dreamer
Двойно кафе

Мнениеот alina » Пет Окт 20, 2017 9:24 am

wrong dreamer написа:Алина Излизаш и влизаш отново.

Уви..сменях и браузер..Дебнат ми..Искат да се подпиша, че приемам.Избор няма..почнах да ползвам руска търсачка и, като набирам там на български, защото ми трябва нещо от български сайтове, те казват , че ставам подозрителна с моите търсения..нещо като робот, демек.. :D И искат подтвърждения, че не съм робот.. :D
Аватар
alina
Кафе машина

Мнениеот Миша » Пет Окт 20, 2017 9:51 am

Да не си влязла инкогнито?
Я виж дали не влизаш през поверителен прозорец? Обикновено тогава излиза това съобщение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......

Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман

Години: 46

Мнениеот Tanet » Пет Окт 20, 2017 10:10 am

renimoss написа:Моля, посъветвайте ме към кого да се обърна за разчитане на ръчно написани етикети в нещо като стенографски стил, изглеждат като писани на арабски, но са на български. Става дума за много стари записки на български учен (от 1908-1910 г.), по-точно съвсем кратки бележки за места, в които се съдържат данни за разпространение на някои видове растения, но поради това, че са написани ужасно тази информация остава недостъпна. Изобщо нямам идея как да подходя към проблема. Дали пък някой от форума няма нужния опит?

Рени, ако не са строго поверителни, що не ни пуснеш сканиран един текст и да опитаме дружно да го възстановим, ще е и забавно даже.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
Изображение

градинките на "утринния покой"
Аватар
Tanet
Кафе машина

Мнениеот alina » Пет Окт 20, 2017 10:54 am

Миша написа:Да не си влязла инкогнито?
Я виж дали не влизаш през поверителен прозорец? Обикновено тогава излиза това съобщение

Влизах в Гугъл, както винаги..не знам какво е поверителн прозорец..Това се прави, че да не ги съдиш, че събират информация. По принцип те все едно вече събирали винаги, но не е приятно да подписваш това, с което не си съгласен..В руска търсачка за пръв път влизам, Гугъл дава по-обширна информация на много езици, ще се наложи да подпиша, иначе шантажират, че няма да има достъп до Гугъл.
https://www.google.com/intl/bg/policies/privacy/
Аватар
alina
Кафе машина

Мнениеот Миша » Пет Окт 20, 2017 12:01 pm

alina написа:
Миша написа:Да не си влязла инкогнито?

Влизах в Гугъл, както винаги..не знам какво е поверителн прозорец..Това се прави, че да не ги съдиш, че събират информация. По принцип те все едно вече събирали винаги, но не е приятно да подписваш това, с което не си съгласен..В руска търсачка за пръв път влизам, Гугъл дава по-обширна информация на много езици, ще се наложи да подпиша, иначе шантажират, че няма да има достъп до Гугъл.
https://www.google.com/intl/bg/policies/privacy/

като кликнеш на менюто в браузера има опция "поверителен прозорец", може без да искаш да си променила тази настройка,ако влизаш така ще ти излиза това предупреждение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......

Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман

Мнениеот сюзан » Пет Окт 20, 2017 12:12 pm

Tanet написа:
renimoss написа:Моля, посъветвайте ме към кого да се обърна за разчитане на ръчно написани етикети в нещо като стенографски стил, изглеждат като писани на арабски, но са на български. Става дума за много стари записки на български учен (от 1908-1910 г.), по-точно съвсем кратки бележки за места, в които се съдържат данни за разпространение на някои видове растения, но поради това, че са написани ужасно тази информация остава недостъпна. Изобщо нямам идея как да подходя към проблема. Дали пък някой от форума няма нужния опит?

Рени, ако не са строго поверителни, що не ни пуснеш сканиран един текст и да опитаме дружно да го възстановим, ще е и забавно даже.

Или се обърни с молба към някой възрастен фармацефт. Те са спецове по разчитане на нечетливи драскулки.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
сюзан
Кафеджия/Кафеджийка

Години: 68

Мнениеот alina » Пет Окт 20, 2017 12:33 pm

http://www.macdigger.ru/iphone-ipod/ros ... achej.html
Аватар
alina
Кафе машина

Мнениеот Calendula_off » Пет Окт 20, 2017 1:04 pm

Здравейте, искам да попитам как съхранявате грудките на калата ? Пролетта ги насадих в саксия и в земята. Да ги вадя ли тези от земята? И тези в саксията или стоят навън през зимата? Благодаря!
Calendula_off
Дълго кафе

Мнениеот Ава_и_мама » Пет Окт 20, 2017 1:25 pm

Calendula_off написа:Здравейте, искам да попитам как съхранявате грудките на калата ? Пролетта ги насадих в саксия и в земята. Да ги вадя ли тези от земята? И тези в саксията или стоят навън през зимата? Благодаря!

Аз задължително ги вадя и ги заравям в кофа(щайга или по-голям съд) с пясък. Презимуват в избата, в която температурата не пада под +5 градуса. И... напролет вадя и засаждам в градината. Същото упражнение се повтаря и с гергините(далиите). Успех!
Ава_и_мама
Кана кафе

Години: 53

Мнениеот Calendula_off » Пет Окт 20, 2017 1:34 pm

Благодаря! Аз гергините ги държа в кашон, но кала за първи път гледам!
Calendula_off
Дълго кафе

Мнениеот Ава_и_мама » Пет Окт 20, 2017 1:49 pm

Calendula_off написа:Благодаря! Аз гергините ги държа в кашон, но кала за първи път гледам!

:ufff: ... лелеееее сега видях че пише кала, А аз без цайсите го прочетох кана и бързам да ти отговоря!
Е... отговорът ми се отнася за кана. Сори! Недоскиф! :lol:
Таблета е виновен! :lol:
Ава_и_мама
Кана кафе

Години: 53

Мнениеот renimoss » Пет Окт 20, 2017 7:49 pm

Tanet написа:

Не е секретно, хич даже. В момента съм без компютър, в понеделник ще пусна няколко снимки да се пробвате ;)
Аватар
renimoss
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот Calendula_off » Нед Окт 22, 2017 2:51 pm

Ава_и_мама написа:
Calendula_off написа:Благодаря! Аз гергините ги държа в кашон, но кала за първи път гледам!

:ufff: ... лелеееее сега видях че пише кала, А аз без цайсите го прочетох кана и бързам да ти отговоря!
Е... отговорът ми се отнася за кана. Сори! Недоскиф! :lol:
Таблета е виновен! :lol:

:mrgreen: А аз, защото в последният момент се сетих да питам и първият отговорил го послушах :mrgreen: и отхвърчах за село. Сложих ги в саксия с пясък и ще видим :D Пък и колко му е, ще се надявам на някоя добра душа пак да организира от СС пролетни луковици ;)
Calendula_off
Дълго кафе

ПредишнаСледваща

Назад към Други цветарски теми