Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от tili »

http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.php?f=28&t=6694" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4380
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1946 пъти
Получил благодарност: 682 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Emilly1212 »

Tili, :tzeluvka: златна си, благодаря ти много! :tzvetentze:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10104
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от МГХ »

Да си напиша и тук въпроса ,че ми е спешно.
Някой знае ли хубав не скъп хотел в Рибарица , който може да побере 30-35 човека за една нощувка ?
Правя екскурзия за един дамски клуб. Ще бъдем там на 17.09. Искаме да сме в един хотел , да е приятно , разстоянието от центъра е без значение защото сме с автобус. Ще обикаляме района - Рибарица , Тетевен, Гложенски манастир , пещера Съева дупка , Ферма за щрауси , на връщане и пещера Проходна /Божиите очи/.
Приемам предложения за нощувка в района ,както и за интересни за разглеждане места.
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Tanet »

Изображение

Centaurea gymnocarpa - това многогодишно ли е, има ли го някой?
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 392 пъти
Обратна връзка:

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от nadin »

Tanet написа:Аз пък мисля, че лютеницата както и сладката са една безполезна храна. След толкова термични обработки на продуктите накрая остават само захари, целулоза, сол и олио, които не са особено полезни. Просто това не са биологочно пълноценни храни.
Не си права.Само водноразтворимите витамини се разграждат при термична обработка. Антиоксидантите, ликопинът и бетакаротинът се усвояват още по-добре след термична обработка, която унищожава целулозните, клетки които ги затварят и пречат на пълното им усвояване. Минералните вещества и микроелементи : калций, калий, цинк и пр. въобще не се влияят от топлината. Освен това варенето на лютеницата става при по-ниски температури, за да не пръска, което отива по-скоро към пастьоризирането. Най-вредно е варене при високи температури с много вода,което води до напълно унищожаване на витамините С и В. Термичната обработка с малко вида при по-ниски температури разграждат целулозата, което води до много по-добро усвояване на полезните вещества от организъма ( специално за тези които ползват моркови в рецептите за лютеница :D ). Въобще това че ядеш нещо сурово хич не означава че ще успееш да усвоиш всичко полезно от него типичен пример за това е калцият в млечните продукти който се усвоява в съвсем малки проценти.
Deleted User 5091

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Deleted User 5091 »

Моля ви дайте ми съвет за ефикасно средство против къртица, всеки ден нова жертва- точно в корена :cry: :cry:
Днес видях най-новото поражение- пожълтял дебел шиш на Хендел :cry: :cry:
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от elmaz »

mija написа:Моля ви дайте ми съвет за ефикасно средство против къртица, всеки ден нова жертва- точно в корена :cry: :cry:
Днес видях най-новото поражение- пожълтял дебел шиш на Хендел :cry: :cry:
Трайно решение сякаш няма. Тревата ни беше като лунен пейзаж и рано пролетта сложихме 2 уреда с ултразвук, продават се навсякъде..
Лятото имаше 4-5 купчинки по периферията на двора и реших, че сме се справили.Сега уредите работят, но се появяват купчинки и тук-там около цветята , сигурно е въпрос на време да се
нанесат отново. Свикват ли, що ли?
Има и някакви димки, но ми е жал да ги тормозя така.
Един приятел си реши проблема с дакел, който спи на двора.Това са ловни кучета и сега няма къртици. Но и кучето си си е при него. Май това е най-дълготрайно.
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 392 пъти
Обратна връзка:

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от nadin »

Свикват с електроуредите за един сезон. догодина все едно не си ги слагал - копаят си до електроуреда. Аз отдавна се отказах да се боря с къртиците и слепите кучета. Няма оправия особено ако не си постоянно на място и околните дворове са запуснати.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10765
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 239 пъти
Получил благодарност: 447 пъти
Обратна връзка:

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от botan »

Препоръчайте ми лесно достъпно хубаво малиново вино.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Lizi »

Търся човек който ще пътува от София за Хисаря .
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”