Ацер

Публикувай отговор
Deleted User 3996

Re: Ацер

Мнение от Deleted User 3996 »

troll написа:Утешавам се, че задния ми ацер сахаринум е 30 м. Висок и 15 м широк с шест стебла.
:mrgreen:
Троле, да ни ба да става дума за Ацер Сахарум-сиропения клен-символ на Канада?
Тсукуши гата го дават като един от устойчивите на студ японски ацери .В Отава оцелявал след като бил затрупан със сняг през зимата.
Мислех, че заради тези му качества си го избрал. Около теб има ли други японски ацери из градините?
troll

Re: Ацер

Мнение от troll »

Говоря за сребърен ерабъл.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Acer_saccharinum
А всяко растение добре затрупано със сняг е много добре защитено.
Най-гадно е като падне малко снежец 10-15 см и на другия ден блесне слънце и го топи целия, но той не попива в земята, щото тя вече е замръзнала и на другата сутрин като стане -12 до -15°С. В сняг е едно, а в лед е друго.
Второто гадно нещо отнесе каталпата ми нана отпред.
Пролетес става две седмици 12-15 даже 20°С и всички дървета пускат соци и листа започват, а че и клонки и като стане за три дни -3 до -6°С със съответния вятър и мокро и дръвчето гушне икебаната.
Да има ацери наоколо, но са на завет.А моито е на улицата отпред.А там е духовито.
:mrgreen:
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Ацер

Мнение от mugofrodo8 »

Искам да помоля някой от познаващите добре явори да сподели дали е опасно да се гледа acer pseudoplatanus Briliantisimum или Acer platanoides Globosum. На тежък чернозем.? Чувал съм че загниват и подават на гъбни болести.
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Ацер

Мнение от ToBo »

Аз имам вече 2 сезона acer platanoides drummondii в сравнително лоши условия и без особена грижа. Расте и хубавее. Със сигурност има какво да му добавиш в почвата поне първоначално да я подобриш, но нека пишат специалистите. При мен разликата от останалата градина е, че глината е доста "обогатена" с пясък :dovolen:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Deleted User 3996

Re: Ацер

Мнение от Deleted User 3996 »

mugofrodo8 написа:Искам да помоля някой от познаващите добре явори да сподели дали е опасно да се гледа acer pseudoplatanus Briliantisimum или Acer platanoides Globosum. На тежък чернозем.? Чувал съм че загниват и подават на гъбни болести.
Имам 10-ина acer platanoides свободно растящи на различни места в богат и в беден чернозем-нямат разлика в растежа си!
По скоро някой работещ в горско стопанство би могъл да сподели практически опит.
Deleted User 3996

Re: Ацер

Мнение от Deleted User 3996 »

Ето едно място http://www.donschmidtnursery.com/maplebooks.html където има книги за сваляне със снимки.
Разделени са на джуджета, дисектуми, изправено растящи ,"нови видове" и вариегатни.
Зимата наближава и времето за четене се удължава!
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Ацер

Мнение от mugofrodo8 »

Благодаря ви ще чета няма начин.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Ацер

Мнение от dar »

Здравейте, искам да си засадя ацер в градината на фона на зелени туи, близо до един лешник. Спряла съм се на Acer pal. 'Shin-deshojo' от поръчката на Незабравка. Сега Vsaymenova ще качи снимка на мястото, където искам да бъде. Смятата ли, че ще стои добре ацер или ще ми препоръчате друг. Мястото е слънчево. Благодаря на Vsaymenova за помощта и на вас също :gush:
Аватар
Vasi
Кана кафе
Мнения: 681
Регистриран на: Ное 19, '15, 09:09

Re: Ацер

Мнение от Vasi »

Изображение
"A garden that is finished is dead."
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Ацер

Мнение от dar »

Vsaymenova, благодарности за качването на снимката :gush:
На нивото на крушата , след рододендрона в ъгъла, който се образува от пътеката и градинката в ляво има засадена група от три будлелии, едната от които по-висока. В далечината се виждат двете стебла на лешника. Ей за там някъде го мисля ацера. Тази гледка ми е от терасата. Какво ви е мнението?
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”