Ацер

Публикувай отговор
Аватар
Vasi
Кана кафе
Мнения: 681
Регистриран на: Ное 19, '15, 09:09

Re: Ацер

Мнение от Vasi »

Ярко зелен нов прираст на Seiryu.
Изображение
"A garden that is finished is dead."
nora
Кана кафе
Мнения: 683
Регистриран на: Фев 6, '12, 19:22
Местоположение: София

Re: Ацер

Мнение от nora »

Много мощен и здрав прираст. Честито :daaa:
Аватар
Vasi
Кана кафе
Мнения: 681
Регистриран на: Ное 19, '15, 09:09

Re: Ацер

Мнение от Vasi »

nora написа:Много мощен и здрав прираст. Честито :daaa:
:nod: Мерси!
"A garden that is finished is dead."
Аватар
ili.ko
Кана кафе
Мнения: 578
Регистриран на: Юли 29, '12, 20:22
Местоположение: Стара Загора

Re: Ацер

Мнение от ili.ko »

Здравейте имам въпрос за следния ацер който получих в това състояние от една поръчкаИзображениеИзображение,има ли шанс да избие нещо от останалото парченце?И възможно ли е ако му направя клинче на отчупената част и цепна малко от другата страна на присадката и ги втъкна едно в друго и да ги пристегна с лента ще може да се захване?
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Ацер

Мнение от ToBo »

Мисля, че ще расте, но му махай новите клони под присадката :hmmm:
Аз имах изяден от кучето. Само 10 см пръчка беше останала. Тръгна и расте. Малко е нисък още де :lol: От самата кора избива нови клончета напролет.
Никога не е късно да засадиш клематис...
Deleted User 3996

Re: Ацер

Мнение от Deleted User 3996 »

ili.ko написа:Здравейте имам въпрос за следния ацер който получих в това състояние от една поръчкаИзображениеИзображение,има ли шанс да избие нещо от останалото парченце?И възможно ли е ако му направя клинче на отчупената част и цепна малко от другата страна на присадката и ги втъкна едно в друго и да ги пристегна с лента ще може да се захване?
Заболя ме сърцето като видях снимката. И моя Crimson Queen от 4 клонки дойде с 2, а другите две прясно отчупени :snif:
Честно казано шанса да избие от останалото парченце калем е малък, понеже е в разцеп на подложката и ще избиват клонки от подложката обгръщаща калема.
Ако се направи професионално присаждане ...може би :hmmm:. но вече сезона отмина.
Пробвай все пак, пристегни с ластичка и после увий с лента от кухненско прозрачно фолио и 20 дена на стайна температура. :stiskam:
РОУЗ

Re: Ацер

Мнение от РОУЗ »

Пробвай, то нямаш друг избор.
Имам едно ацерче до оградата, някакъв сорт бавнорастящо, което крадливи цигани бяха стъпкали, като са прескачали, но поне 1-2 здрави клончета му бяха останали, присадката беше разцепена, стегнахме я с изолирбанд и не помня какво друго отгоре, това имахме под ръка и с времето се оправи.
Дано успееш. :daaa:
Аватар
ili.ko
Кана кафе
Мнения: 578
Регистриран на: Юли 29, '12, 20:22
Местоположение: Стара Загора

Re: Ацер

Мнение от ili.ko »

Сега да ви кажа каква я сътворих,резнах с остро ножче от двете страни счупеното клонче под формата на буквата V.Направих цепнатина от другата страна на присадката и вклиних вътре клончето обвих го здраво с изолирбанд и сега остава да чакам до пролетта да видим дали ще го бъде :stiskam: :stiskam: :stiskam: Между другото го посадих в градината ,притеснявах се да го пресаждам в саксия и да го дондуркам цяла зима със сигурност ще го уморя,а времето на вън все още е топло а и не искам да му причинявам повече стрес :mrgreen: стига му толкова,дано устиска.Ацера е Crimson Queen,благодаря на всички за съветите :tzvetentze:
nora
Кана кафе
Мнения: 683
Регистриран на: Фев 6, '12, 19:22
Местоположение: София

Re: Ацер

Мнение от nora »

Tихомир, acer japonicum aconit е отледал семена. Събрах ги и ако ти трябват -веднага ти ги пращам.
Deleted User 3996

Re: Ацер

Мнение от Deleted User 3996 »

nora написа:Tихомир, acer japonicum aconit е отледал семена. Събрах ги и ако ти трябват -веднага ти ги пращам.
:tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”