Ацер

Публикувай отговор
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3115
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 444 пъти

Re: Ацер

Мнение от Murof »

Да, трябва да се уважаваме и затова не е необходимо дружно да се нахваляте на vsaymenova. Споделям нейното притеснение от ненужна информация, обслужваща мързеланковци:)
Нито една градина не е идеална.
Аватар
Vasi
Кана кафе
Мнения: 681
Регистриран на: Ное 19, '15, 09:09

Re: Ацер

Мнение от Vasi »

Murof написа:Да, трябва да се уважаваме и затова не е необходимо дружно да се нахваляте на vsaymenova. Споделям нейното притеснение от ненужна информация, обслужваща мързеланковци:)
Благодаря за разбирането! :)
"A garden that is finished is dead."
artist
Баш кафе майстор
Мнения: 2591
Регистриран на: Дек 15, '13, 15:28
Местоположение: София
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 130 пъти

Re: Ацер

Мнение от artist »

Разбира се ... :daaa:

ако открия нещо интересно пак ще кача... няма проблем :daaa: :liubov: ,
а и всеки е свободен да качи или напише каквото му е на сърце :ieeee: :daaa:

но няма смисъл да пълним подробно за всеки ацер по отделно.... :angel2:
(те са на общи принципи, така като гледам :idea1: повечето неща се припокриват- изложение, почва, начин на садене, поливане) с малки изключения ...
така че, лесно може да се открие инфо за отделния вид къде да го посадиш...на слънце или сянка и така нататък :daaa: :stiskam:
стига да знаеш точно какво търсиш... и къде да го търсиш :liubov:

vsaymenova :tzeluvka: :tzvetentze: ,
е права... :nod:
просто трябва да се разровиш :ieeee: :ieeee:

...да не се засягаме и да нападаме, заради споделено мнение :liubov: :gush:
Аватар
Vasi
Кана кафе
Мнения: 681
Регистриран на: Ное 19, '15, 09:09

Re: Ацер

Мнение от Vasi »

Artist, :liubov: :tzvetentze:
"A garden that is finished is dead."
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5264
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 88 пъти
Получил благодарност: 98 пъти

Re: Ацер

Мнение от Daniela Pargu »

Eeeй,хора,я се усмихнете :tzvetoman:
Пролет идва!Какво по-хубаво от това? :tzvetoman:
И новите ни ацерчета идват! :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeee: :ieeee:
А с тях и"мързелът" ни ще се изпари,затова :tzeluvka: :tzeluvka:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Ацер

Мнение от clock »

С уважение към vsaymenova и Murof, изчетох цялата тази тема плюс тази http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.php?f=38&t=1806" onclick="window.open(this.href);return false; ! Отделно с часове съм в нета, за да разглеждам, сравнявам, избирам. Копирам и преводача превежда. А аз отсявам и сглобявам нелепото от истинският превод. Оправям се някак, не ме мързи.
Та, както казах изчетох цялата тема тук. Нора има прекрасни ацери, кленовете на vsaymenova също будят възхищение! Елена Кирилова показва красоти, Тодор също! Защо обаче нито един от вас не даде някаква информация за различните ацери, които притежава? Дори и имената им не се пишат на повечето или се пишат чаааак след като някой помоли? Да не говорим за някаква по- съществена информация. Всичко се изчерпва с по една снимка на красоти, подхвърля се тук - таме състава на почвата и дотам! Останалото - има Гугъл, намерете си го! Единствено гъбите и борбата с тях е обсъждано по- подробно. Четох, възхищавах се, мечтаех и се разочаровах същевременно. Толкова ли пък е трудно след като качиш снимката, да напишеш името на ацера, с няколко думи да се опише "нрава" му, предпочитания, капризи. Ами те са пред очите ви, в ръцете ви. Листо ще докоснеш, младо клонче ще повдигнеш. Трудно ли е да се опише това? Сложно ли е? Мързеливо ли ви е?
Аз още веднъж огромно благодаря на Артист за нейният труд и всеотдайност да задоволи прищевките ни. Темата е и за това, да се видят отделните сортове, с характерните белези, изисквания и картинки, естествено. Какво като се превръща в енциклопедия?! Нима това знание е излишно за някой?!
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Ацер

Мнение от clock »

Ще издърпам тук това клипче, което Ники е качил на 9стр. В изборът ми за бъдещи ацери то ми помогна изключително много!
Ники, още веднъж ти благодаря за него! Благодаря! :sbow:
Ники Стоянов написа:[video][/video]

Красив и полезен клип. Напълни ми очите. :shock:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5264
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 88 пъти
Получил благодарност: 98 пъти

Re: Ацер

Мнение от Daniela Pargu »

E,Clock,май го каза най- точно! :daaa: :daaa: :daaa:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Ацер

Мнение от venetka70 »

clock написа:! Защо обаче нито един от вас не даде някаква информация за различните ацери, които притежава? Дори и имената им не се пишат на повечето или се пишат чаааак след като някой помоли? Да не говорим за някаква по- съществена информация. Всичко се изчерпва с по една снимка на красоти, подхвърля се тук - таме състава на почвата и дотам! Останалото - има Гугъл, намерете си го! Единствено гъбите и борбата с тях е обсъждано по- подробно. Четох, възхищавах се, мечтаех и се разочаровах същевременно. Толкова ли пък е трудно след като качиш снимката, да напишеш името на ацера, с няколко думи да се опише "нрава" му, предпочитания, капризи. Ами те са пред очите ви, в ръцете ви. Листо ще докоснеш, младо клонче ще повдигнеш. Трудно ли е да се опише това? Сложно ли е? Мързеливо ли ви е?
А
То хубаво да пишем какви кленове имаме и какво изискват, ама като сме ги купували във времето когато за форум не сме и чували, пък и имена не сме записвали.
Та един ориентир ще ви е та нейсе. Имам засадени 4 броя. Нищо, ама нищо от изискванията дето прочетох тук за тях не сме спазвали. Засадени са все едно топола или липа бучиш и това.
Ами, и четирите са живи до сега. Пу, пу, да не ги урочасам. Та си мисля, че всъщност клена е доста устойчиво нещо. Или пък нас ни гони луд късмет :hmmm: :hmmm:
Изображение
Ето това е единия от село. Другия не съм го снимала.
Изображение
Тук на заден план се виждат двата броя дето са ни в Пловдив. Купувани са за еднакви, но с течение на времето ми се струва, че не са еднакви. За съжаление не съм ги снимала в близък план.
Изображение
От тези снимки не мисля, че е възможно да се разпознаят, но ..... може би Тихомир ще пробва.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Ацер

Мнение от clock »

Вени, ето това също е информация. Че понякога ацерите си живеят и се развиват прекрасно въпреки, че не са спазвани каквито и да било изисквания за засаждане, почва, местоположение. Защото, аз лично, от всичко изчетено досега започнах да се плаша с какви "изтънчени особи" се захващам! От сега ще ме хване параноята да ги надзъртам през час да не би гъбата да им се е лепнала докато съм спяла. Или пък да се шашкам откъде да им намеря борова пръст при условие, че най- близката борова гора е на 100км? Никой не е казал, че иска научна информация. Но информацията от собствен опит и наблюдение е безценна!
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”