Ацер

Публикувай отговор
Deleted User 3996

Re: Ацер

Мнение от Deleted User 3996 »

Daniela Pargu написа:В пазвата между дръжките на два листа ,след премахване се виждат пъпки - зелени са :stiskam:
Днес го бях засенчила с чадър, но има нови смачкани на друго клонче- връхните
Става изведнъж- не да покафевее първо по краищата - направо се смачква целия лист! :cry: :cry: :cry:
Щом има здрави пъпки, тогава не режи. Може би по на широко(колкото е короната) и по дълго напояване(еднократно) около стъблото ще помогне :stiskam:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5266
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 91 пъти
Получил благодарност: 98 пъти

Re: Ацер

Мнение от Daniela Pargu »

О, много ти благодаря! :sbear: :sbear: :sbear:
Преди малко ,като видях,че има нови изгорели- щях да умра!
Дано е от слънцето :stiskam:
Вчера е било голям пек при нас!
Няма да режа ,ще снимам за всеки случай! :gush: :gush: :gush:
Аватар
Vasi
Кана кафе
Мнения: 681
Регистриран на: Ное 19, '15, 09:09

Re: Ацер

Мнение от Vasi »

Даниела, аз имах същия проблем миналата година с Acer Shirasawanum Aureum. Бях изпаднала в паника по едно време, дори отрязах няколко клончета с изсъхнали листа. Тази година дръвчето се разлисти напълно нормално. Не се притеснявай, по-устойчиви са, отколкото предполагаме :nod: :liubov:
"A garden that is finished is dead."
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5266
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 91 пъти
Получил благодарност: 98 пъти

Re: Ацер

Мнение от Daniela Pargu »

Васенцее!Благодаря ти,мила!
Много се притесних- имам ги ацерите за много фини растения и посегнах с голям страх към тях!
Този е толкова красив и устиска при мен какво ли не !
Прочетох почти цялата тема/а време хич го нямам :D /Е точно такива смахрузени листа не видях :hmmm:
Да е жив и здрав Тихомир да ни съветва- каквото каже- изпълнявам :D
А малките се чувстват чудесно !Дават ми кураж за ощее :hihihi: !
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Ацер

Мнение от сюзан »

vsaymenova написа:Даниела, аз имах същия проблем миналата година с Acer Shirasawanum Aureum. Бях изпаднала в паника по едно време, дори отрязах няколко клончета с изсъхнали листа. Тази година дръвчето се разлисти напълно нормално. Не се притеснявай, по-устойчиви са, отколкото предполагаме :nod: :liubov:
При мен се случи същото с Aureum. Преместих го на шарена сянка и сега е добре.
Даниела, и твоят ще се възстанови. Те са листопадни. Напролет ще изкара хубави, нови листенца.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Ацер

Мнение от dar »

Моя ацер се маносва най- вероятно от поливната система. През колко време трябва да го пръскам за мана? Даже и по изсъхнали листа изчистих.Не е бебе, над 1,50 м е висок. Дали ще се оправи или всяка година ще е така?
незабравка

Re: Ацер

Мнение от незабравка »

Тихомир написа:
Daniela Pargu написа:В пазвата между дръжките на два листа ,след премахване се виждат пъпки - зелени са :stiskam:
Днес го бях засенчила с чадър, но има нови смачкани на друго клонче- връхните
Става изведнъж- не да покафевее първо по краищата - направо се смачква целия лист! :cry: :cry: :cry:
Щом има здрави пъпки, тогава не режи. Може би по на широко(колкото е короната) и по дълго напояване(еднократно) около стъблото ще помогне :stiskam:
,
Ако причината е инцидентно почвено засушаване ,съчетано и със силна пряка светлина и горещ въздух ще помогне ,ама ако дръвчето си е нормално поливано до момента и пригорът е само от слънце и сух ,горещ въздух ,няма смисъл.Внимавай да не преполееш в старанието да го възстановиш,еднократно поливане обилно ,както казва Тишо,но не и постоянно наливане ,понеже жегата и прекомерната почвена влага са идеална предпоставка за вертицилийно повяхване в по-късен етап.
незабравка

Re: Ацер

Мнение от незабравка »

сюзан написа:
vsaymenova написа:Даниела, аз имах същия проблем миналата година с Acer Shirasawanum Aureum. Бях изпаднала в паника по едно време, дори отрязах няколко клончета с изсъхнали листа. Тази година дръвчето се разлисти напълно нормално. Не се притеснявай, по-устойчиви са, отколкото предполагаме :nod: :liubov:
При мен се случи същото с Aureum. Преместих го на шарена сянка и сега е добре.
Даниела, и твоят ще се възстанови. Те са листопадни. Напролет ще изкара хубави, нови листенца.
Да и при мене има няколко ацерчета кампестре Карнавал, със здраво попарени листа от слънцето,преместени на сянка вече започнаха да пускат нови,свежи листенца. :P Клончета се режат до здрава тъкан,само ,ако са доказано сухи. :nod:
незабравка

Re: Ацер

Мнение от незабравка »

dar написа:Моя ацер се маносва най- вероятно от поливната система. През колко време трябва да го пръскам за мана? Даже и по изсъхнали листа изчистих.Не е бебе, над 1,50 м е висок. Дали ще се оправи или всяка година ще е така?
Ами виждала съм ацери под поливна система ,които не се маносват.Може да си го купила вече заразен,ако ти е от скоро..Брашнестата мана се развива при горещи периоди,а мокренето на листата с опръскването от поливната система помага за разпространението на спорите на маната. Ако не го лекуваш,болеста ще се появи догодина отново.Сега за адекватно лечение пиши в темата за пръскане с фунгициди,там Миша ще ти помогне със съвет. :stiskam:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Ацер

Мнение от dar »

Мерси, Незабравка.Ще я търся темата.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”