Ацер

Публикувай отговор
Гале

Re: Ацер

Мнение от Гале »

Един неизвестен, но много красив Ацер.
Тишо, дали ще можеш да го разпознаеш?
Снимката е от днес.

Изображение
Deleted User 3996

Re: Ацер

Мнение от Deleted User 3996 »

Прилича ми на Тояма Нишики (Acer palmatum 'Toyama nishiki')
Подобни са с Хана матой.
Гале

Re: Ацер

Мнение от Гале »

Благодаря!
Не е нито един от двата. Спирам да го търся и само ще му се радвам.
Deleted User 3996

Re: Ацер

Мнение от Deleted User 3996 »

Gaura написа:Благодаря!
Не е нито един от двата. Спирам да го търся и само ще му се радвам.
виж
Acer palmatum 'Goshiki shidare'

Ao shidare variegated

Dissectum variegatum
Вариегатните дисектуми се броят на пръсти, но в различните месеци са различно оцветени.
незабравка

Re: Ацер

Мнение от незабравка »

Тихомир написа:http://forums.botanicalgarden.ubc.ca/th ... -hoo.9671/
Бихоу (2005г) като навлиза, отначало е много търсен. през 2010 ентусиазма вече е намалял, а през 2015 който го е имал, не иска да повтори с този култивар. Но има и такива които не се отказват. :D
Всички кленове от групата на Coral bark, които са интересни с цвета на кората си имат този приоблем с изсъхване на клонките от студа.
Сангокаку,Сенкаки, japanese sunrise, beni kawa, winter flame и др.

Имах Сенкаки от поръчка от Пландорекс (преди 2 години мисля). Изкара една зима и край.
Като се има на предвид, че това са растения на които нещо не им достига за да са в тези цветове, значи са един вид болнави и оставени на себе си не биха се възпроизвели.
Не знам какво може да им помогне освен защитата от вятър :hmmm:
E то освен да се засадят на суперзавет!Няма смисъл да ги сади човек,ако ще ги завива зимата,то точно тогава е ценен ефектът на цветната кора.
Четох линка ,който си дал. Заинтригува ме този казус с цветностъблените ацери. :hmmm: Ще трябва да се чете доста по въпроса .Какво провокира развитието на гъбите-Alternaria и Pseudomonas?Само повредта от студа ли или има и други фактори.Защо различния цвят на кората е липса на нещо ,което понижава жизненоста на растенията.А пък дряновете с цветни стъбла са жизнени растения.Защото дрянът по-принцип е по-студоустойчив от клена или е по-неподатлив на гъбни за болявания?
Сега като се замисля и Acer conspicum Flamingo
има проблеми със стъблата. :nod: Как ли се държат ацерите от групата SNAKEBARK-доста от тях имат червено оцветени млади клони?
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Ацер

Мнение от Breda »

Това е моят смешен клен ,подарък преди две години,на присадка.Едва тази година избухна,даже цъфти,досега си беше анемичен.Короната става все по-голяма и разкошна ,а стъблото- все по-нелепо на фона и-едно такова тъничко и смешно. Чудя се дали да посея нещо в основата му,ще понесе ли ровене в корените? И какво да бъде? Ще съм благодарна на съвет :tzvetentze:

Изображение

Изображение
Аватар
Vasi
Кана кафе
Мнения: 681
Регистриран на: Ное 19, '15, 09:09

Re: Ацер

Мнение от Vasi »

Ето една идея:
Изображение

Изображение

Снимките са от Брюксел, ако не се лъжа.
"A garden that is finished is dead."
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Ацер

Мнение от Breda »

Благодаря за идеята,но тези тревички са ниски и няма да скрият стъблото ми се струва.Мислех си за някакъв вид ацер,който не порасва много :hmmm:
Не знам това стъбло смята ли да се удебелява. Забравих - по етикет е Acer palmatum Inaba Shidare,висок 1.90
Аватар
Vasi
Кана кафе
Мнения: 681
Регистриран на: Ное 19, '15, 09:09

Re: Ацер

Мнение от Vasi »

Можеш да сложиш някое иглолистно и голям камък. Така няма да гледаш голи клони през зимата ;)
Тревите от снимката са ниски, но можеш да избереш някой мискаснтус/рододендрон или др., което ти харесва да допълни картинката.
"A garden that is finished is dead."
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Ацер

Мнение от ToBo »

Това е идеята на ацероманиаците, Бреда ;) Да гледат точно това :nod:
Топчесто синьо иглолистно би подчертало много добре червената кръгла корона на дръвчето :daaa: Също някакъв светлозелен нисък ацер с чадъровидна форма като гъбка. и неинвазивни дребни цъфтящи тревисти между тях.
Аз се размечтах, защото ти е много хубав ацерът :lol:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”