Ацер

Публикувай отговор
Аватар
Vasi
Кана кафе
Мнения: 681
Регистриран на: Ное 19, '15, 09:09

Re: Ацер

Мнение от Vasi »

dar написа:Миа, Васе много е цветно в градините ви.Невероятни ацери с красива премяна
Еми, ела да ги видиш на живо :liubov:
"A garden that is finished is dead."
Deleted User 2919

Re: Ацер

Мнение от Deleted User 2919 »

Кога Тихомир да се накани за поръчката ? Погълна го селскостопанската работа ли... :hmmm:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Ацер

Мнение от dar »

vsaymenova написа:
dar написа:Миа, Васе много е цветно в градините ви.Невероятни ацери с красива премяна
Еми, ела да ги видиш на живо :liubov:
Благодаря ти, Васе! :gush: Ако не сега, то напролет задължително.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Ацер

Мнение от dar »

vsaymenova написа:
dar написа:Миа, Васе много е цветно в градините ви.Невероятни ацери с красива премяна
Еми, ела да ги видиш на живо :liubov:
Благодаря ти, Васе! :gush: Ако не сега, то напролет задължително.
Аватар
Rastaswf
Kъсо кафе
Мнения: 62
Регистриран на: Май 29, '15, 16:22
Местоположение: София
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ацер

Мнение от Rastaswf »

Добър ден !☺
Аз имам нужда от помощ , относно едно ацерче , което е закупено за Orange dream , но не ми прилича изобщо на него , казаха , че е така зелен защото е стоял в оранжерията ... дали е възможно или да го връщам докато е време ?Изображение
Аватар
Vasi
Кана кафе
Мнения: 681
Регистриран на: Ное 19, '15, 09:09

Re: Ацер

Мнение от Vasi »

Така изглеждат листата на моят orange dream, които са на сянка. Стъблото на дръвчето е светло зелено.
Изображение Изображение
Ако можеш, сравни сама. Иначе качи още някоя снимка. Дано Тихо види и се включи.
"A garden that is finished is dead."
Deleted User 3996

Re: Ацер

Мнение от Deleted User 3996 »

По това време е нормално да е зелен. Ако има нови леторасти с млади листенца, по тях трябва да се вижда жълто с леко оранжево.
Но най сигурно е напролет да се наблюдава характерното му оцветяване.
Добре е да е на сутрешно източно слънце и после на сянка.
При мен единствено Orange Dream не ми върви както трябва.
Нито в саксия, нито в земята. Много рано му се опърлят листенцата, дори и на сянка.
Аватар
Rastaswf
Kъсо кафе
Мнения: 62
Регистриран на: Май 29, '15, 16:22
Местоположение: София
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ацер

Мнение от Rastaswf »

Да, и аз така предположех, че ще се чака до пролетта, да ги видя новите листенца .. но като го гледам този на vsaymenova,моя не прилича много ... а за мястото , четох , че трябва да е на по-засенчено, но целия двор е слънчев от сутрин до вечер , единствено мога да го преместя под една албиция , но незнам дали ще му е добре
Аватар
Vasi
Кана кафе
Мнения: 681
Регистриран на: Ное 19, '15, 09:09

Re: Ацер

Мнение от Vasi »

Rastaswf написа: ... а за мястото , четох , че трябва да е на по-засенчено ...
Така е :nod: Листата му много бързо прегарят на директно слънце. Не, че няма да оживее, но си приготви след юни да гледаш не малко шума. Гледката леко се подобрява като почне новия прираст.
"A garden that is finished is dead."
Аватар
Ники Стоянов
Кана кафе
Мнения: 571
Регистриран на: Юни 13, '13, 20:56
Местоположение: Варна

Re: Ацер

Мнение от Ники Стоянов »

Rastaswf написа:Да, и аз така предположех, че ще се чака до пролетта, да ги видя новите листенца .. но като го гледам този на vsaymenova,моя не прилича много ... а за мястото , четох , че трябва да е на по-засенчено, но целия двор е слънчев от сутрин до вечер , единствено мога да го преместя под една албиция , но незнам дали ще му е добре
Албицията е чудесна сянка за яворчета. Освен това е от типа на бобовите - обогатява почвата с азот. Мисля че ще му е много добре там ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”