Ацер

Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 585 пъти
Получил благодарност: 1069 пъти

Re: Ацер

Мнение от greeneyed »

Acer negundo Flamingo -много си го харесвам, но е в конфликт с 3 рози около него и не може да се оцени красотата му.
Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
незабравка

Re: Ацер

Мнение от незабравка »

greeneyed написа:Acer negundo Flamingo -много си го харесвам, но е в конфликт с 3 рози около него и не може да се оцени красотата му.
Изображение
Грийни,този ацер става голямо и хубаво дърво-около 4-5 метра.Отстранявай му редовно долните клони и го остави да направи стъбло примерно около1,5- 2 метра високо и тогава му оформи короната и после да расте нагоре на воля.Прави шарена сянка,няма да пречи на цъфтежа на розичките ти мисля. :nod: Аз имах под моя дървовидни божури-много добре вървяха и държаха по-задълго цветовете.
незабравка

Re: Ацер

Мнение от незабравка »

mugofrodo8 написа:Този топдрес става ли за растения в земята че имам спомен че е само за контейнерно подхранване ?
За контейнерно е ,ама мисля,че не пречи и да се посипва и около култури в земята засети-,само трябва някак си да се изчисли нормата според големината на растението ,щото там нямаме определен литраж. :D .Пък и е лежерна работа,не се закопава,а само посипва.
незабравка

Re: Ацер

Мнение от незабравка »

сюзан написа:Благодаря, Незабравка.
Какво бих могла да направя, за да му помогна? Някакъв препарат с желязо. :hmmm:
Аз моят го полях с хелатно желязо.По складовете на Яра Мила има едно хубаво желязо-Тензо се казва.Пък за догодина-може да ползваш Осмокот Топдрес,както каза Таралас,но може би при него има малка разфасовка,понеже по складовете е на големи торби.При този Осмокот имаме повече азот и е много подходящ за нецъфтящирастения-иглолистни,дървета,храсти/
Друг хубав градински тор е на Мivena,Майер го продават
Изображение.20 + 5 + 20 + 2 MgO + микроелементи
Този е универсален-става за цялата градина-от него може да се вземе по-голяма разфасовка или примерно 2-ма души да си разделят по 10 килограма.


действие 6 месеца

Field-Cote CRF 6M e капсулиран тор, специално разработен за растения, отглеждани на открити площи - дървета и храсти, вечнозелени, ягоди, зеленчуци и цъфтящи. Част от съдържанието /20%/ не е капсулирано и се освобождава веднага за бърз старт на вегетацията на растенията, а останалото /80%/ е капсулирано и гарантира дълготрайния ефект през периода на действие на тора чрез постоянното и равномерно отдаване. И тук освобождаването на хранителните вещества е свързано с температурата, а не с количеството вода, използвано през сезона на отглеждане.

Стандартната норма е 40 кг/ дка или 20-50 г/ растение.
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Ацер

Мнение от сюзан »

Незабравка, много ти благодаря. Ацерчето го полях с хелатно желязо и аз и гледам, че е добре. Преместих го на шарена сянка.
А за торовете, ще се снабдявам занапред. :tzvetentze:
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 585 пъти
Получил благодарност: 1069 пъти

Re: Ацер

Мнение от greeneyed »

незабравка написа: Грийни,този ацер става голямо и хубаво дърво-около 4-5 метра.Отстранявай му редовно долните клони и го остави да направи стъбло примерно около1,5- 2 метра високо и тогава му оформи короната и после да расте нагоре на воля.Прави шарена сянка,няма да пречи на цъфтежа на розичките ти мисля. :nod: Аз имах под моя дървовидни божури-много добре вървяха и държаха по-задълго цветовете.
Да, ще ги отстраня долните клони , но не сега, а в края на зимата . :hmmm: Благодаря, незабравка :liubov2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 585 пъти
Получил благодарност: 1069 пъти

Re: Ацер

Мнение от greeneyed »

Как вървят ацерите ви от пролетната поръчка на Тихомир? Моят Hoopsii стои като хипнотизиран- има 1-2 слаби нови клонки, мноооого малки обаче.

Изображение

A този е от есенна поръчка crimpson queen -на сянка под ехинацеите, повече е пораснал.

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2396
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Ацер

Мнение от mds777 »

Моите три броя ги отглеждам на юго-западна тераса-единият Acer pal. 'Shin-deshojo нарастна значително и се развива чудесно. Няма прегаряне от слънчевите лъчи.
Другите два-Аcer shirasawanum aureum и Acer palm. 'Pixie' са трагични, напълно изгоряха листата им. Явно е трябвало да внимавам със слънцето. Нямат и промяна във височината им.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3446
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 201 пъти
Получил благодарност: 102 пъти

Re: Ацер

Мнение от polyabs »

И мойте ацери повечето им прегоряха листата и ги изпратих на село на сянка.
незабравка

Re: Ацер

Мнение от незабравка »

незабравка написа:
mugofrodo8 написа:Този топдрес става ли за растения в земята че имам спомен че е само за контейнерно подхранване ?
За контейнерно е ,ама мисля,че не пречи и да се посипва и около култури в земята засети-,само трябва някак си да се изчисли нормата според големината на растението ,щото там нямаме определен литраж. :D .Пък и е лежерна работа,не се закопава,а само посипва.
Toва с посипването не е удачно обаче ако имате куче,особено младо-на един приятел кучето неотдавна така се отрови,яло посипан тор,не знам точно какъв.
А за ацерите-нормално е да имат слаб прираст тази година,особено по-бавнорастящите компактни сортове.Пролетта им беше период на адаптация,а пък сега в жегите прираст няма как да има,след жегите пък не бива да има,щото няма да успеят да вдървят добре младите клонки,догодина ще дръпнат много повече,ако условията им за зимуване са добри-заветно място и пролусклива почва. :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”