Ацер

Публикувай отговор
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1410
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 188 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Ацер

Мнение от Ема »

Идеално ще стане, dar :daaa:
Изображение
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Ацер

Мнение от dar »

Ема написа:Идеално ще стане, dar :daaa:
Изображение
Добре, че има помощници, че иначе съм гола вода с обясненията и сигурно не само там :lol:

Ема, благодаря ти :gush:
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2146
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Ацер

Мнение от flora »

Слагам тук този линк http://thehoneytreenursery.com/Japanese-Maples.php" onclick="window.open(this.href);return false; - може да е полезен на някой. :dovolen:
Изображение Изображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Ацер

Мнение от Виола »

flora написа:Слагам тук този линк http://thehoneytreenursery.com/Japanese-Maples.php" onclick="window.open(this.href);return false; - може да е полезен на някой. :dovolen:
Благодаря! :tzeluvka:
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2146
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Ацер

Мнение от flora »

Някой може ли да ми каже
Изображение - тези криви клони естествено ли са такива или се постигат с 'подстригване'? Това е Acer Palmatum Dissectum "Spring Delight" , но колкото и да рових в нета не открих нищо по въпроса. А питам по принцип дали може и с други явори да се постигне този ефект - такива криви и усукани клони.
Изображение Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Ацер

Мнение от Мария Николова »

Според мен си е постигната сортова особеност. :mrgreen: На това ме навеждат кривулиците на най-младите разклонения - нищо не ги държи. ;)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
elfy

Re: Ацер

Мнение от elfy »

Flora, май такъв си е сорта. Виж тук
http://www.mendocinomaples.com/acer-pal ... g-delight/" onclick="window.open(this.href);return false;
Deleted User 3996

Re: Ацер

Мнение от Deleted User 3996 »

flora написа:Някой може ли да ми каже
Изображение - тези криви клони естествено ли са такива или се постигат с 'подстригване'? Това е Acer Palmatum Dissectum "Spring Delight" , но колкото и да рових в нета не открих нищо по въпроса. А питам по принцип дали може и с други явори да се постигне този ефект - такива криви и усукани клони.
Ако знаеш колко теми и страници са изписани по този въпрос във световните форуми ...
Делят се на два лагера- не бутай нищо и режи само изсъхналото - до съзерцание и медитация с години за целенасочено рязане.
В япония е изкуство. На учениците при бонзай майсторите първите години не им се дава да хванат нож!

Мисля, че естествено се получав, може би с малко намеса да дадем насока :hmmm:
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2146
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Ацер

Мнение от flora »

Няма да ми стигне този живот за медитацията и съзерцанието :hihihi: ... ще трябва да търся някой явор дето си е крив по рождение :D . Обаче този Acer Palmatum Dissectum "Spring Delight" на повечето снимки в нета (почти всички) не е така артистично крив, та не знам дори да го открия дали при мен ще расте като пиян. Идеалната комбинация от характеристики за мен ще е дисектум с червени криви клони, зелен през лятото и огнен есента, но май няма селектиран такъв :angelche:
Изображение Изображение
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1075
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Ацер

Мнение от Оля »

Аз мисля,че Тишо беше казал за орнатума, че става така осукан след около двадесетата си година :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”