Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Публикувай отговор
Deleted User 1445

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от Deleted User 1445 »

Венче, и в Пловдив мръзнат, през годините зимата ми занулява няколко люляка, най ме е яд за Каролина Бюти, беше триметрово дръвче, сега е храст и миналата година си запази цвета, но тази пролет пак рязах до долу и ми се струва, че има разпад на сорта. Не е цъфнал още както трябва, ще го видим. Само един се спомина и точно него гледах в саксия, но го оставих зимата отвън. Защо не пробваш да го засадиш в земята и няколко зими, докато направи хубава коренова система, да го предпазваш с агривело, а после и да мръзне ще избива винаги. Лошото е, че мръзненето ни прецаква идеята за дръвчета, ма нема пълно щастие :tzeluvka:

Полин, благодаря :tzvetentze:
незабравка

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от незабравка »

hosta127 написа:Lizi , много благодаря , още днес ще напръскам стига да намеря тези препарати Благодаря много, дано го спася ,защото червения ми който беше по-голям точно така си замина миналото ляко, казаха ми да му сложа 1 кг железенсулфат , и той , се предаде .
Ако няма следи от инсекти и листата са просто жълти с леко прегорели краища,но без напетняване,може би си е съвсем тривиална хлороза.Изключваме възможноста да е тежка глинеста почва и системно преполята.А за желязото кой те посъветва цяло кило да му сложиш-то това да не е боабаб?! :D Можеш да го полееш с хелатно желязо,което най-добре се усвоява и спазвай дозитеТорен ли е тази година и с какво.??По клоните има ли нещо необичайно или само листата?Провери дали оголените клончета имат тургор и ако са сухи ги изрежи до здрава тъкан.Листата как падат-първо повяхват надолу и тогава или направо се сипят?

И когато има проблеми с растения е добре да се снима в близък план-листата ,клонките,така по-може да се види за какво иде реч. :dovolen:

Августовските горещини са идеални за развитието на брашнеста мана ,която обича лагерстремиите,особено по-старите сортове,трябва да оглеждаме растенията,ако се появи да пръскаме навреме.
незабравка

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от незабравка »

Малката лагерстремия Lagerstroemia indica ‘Petite Red от Пландорекс се оказа много хубава,жалко,че 6 от 10 загинаха :D ,но останалите станаха супер,ама свършиха ,една клиентка ги поръча всичките.А ми се искаше да засадя една в разсадника и ,да и следя развитието,ама хайде догодина. :dovolen:

Изображение
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от Di_Va »

"Менте" от Пландорекс, 50 см. е ама цъфти!
За съжаление "домашните любимци" :mrgreen: мишките са минавали и около нея, дано не са и видели сметката. Омръзна ми да затъпквам всеки ден около капковото, а то хич не е малко. По цялата му дължина минават гадовете! Отиам да търся подходяща тема, за да искам акъл, съвет и пр.помощ.
Обаче снимката не мога да кача :(
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2389
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 84 пъти
Получил благодарност: 113 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от mds777 »

Моята Lagerstroemia indica ‘Catawba’ от Пландорекс 10 ,не оцеля, а така ми се искаше да видя реалния цвят! :snif:
незабравка

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от незабравка »

mds777 написа:Моята Lagerstroemia indica ‘Catawba’ от Пландорекс 10 ,не оцеля, а така ми се искаше да видя реалния цвят! :snif:
Имам в разсадника няколко,но трябва да погледна след тежките жеги дали цветовете стават за снимка или са избледнели .и попрецъфтели :D
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2389
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 84 пъти
Получил благодарност: 113 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от mds777 »

незабравка, много би ме зарадвала, благодаря ти за предложението! :tzeluvka:
А и Lagerstroemia indica ‘Petite Red, който си показала е чудесен, жалко , че е свършил.
незабравка

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от незабравка »

Di_Va написа:"Менте" от Пландорекс, 50 см. е ама цъфти!
За съжаление "домашните любимци" :mrgreen: мишките са минавали и около нея, дано не са и видели сметката. Омръзна ми да затъпквам всеки ден около капковото, а то хич не е малко. По цялата му дължина минават гадовете! Отиам да търся подходяща тема, за да искам акъл, съвет и пр.помощ.
Обаче снимката не мога да кача :(
Ами има резултатен метод по въпроса с мишките,ама не знам дали ще ти хареса-пускаш смок-мишкар в градината.! :mrgreen:Както в Азия си гледат боата като домашно животно и е по-добър пазач на къщата и от кучето. :nod:Една година беше дошъл един такъв смок в разсадника и сериозно исках да го оставя заради мишоците,обаче заради клиентите се наложи да го разкарам.Сложихме електронни устройства за влечуги и сега няма ни змии,ни мишки обаче. :hmmm:
Последно промяна от незабравка на Авг 11, '17, 10:16, променено общо 1 път.
незабравка

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от незабравка »

Ето я Catawba.Нямате представа какви фатки правих с фотоапарата,настройки ,освен това приклякания ,въртянета и лазения ,за да и хвана то
чния ,максимално доближен до истинския цвят и форма на храста и на цвета,обаче не можах. :x Затова качвам една нейна снимка от миналата година,която най се доближава до реалността.И пак си е по-наситено лилавото на живо. :dovolen:
Изображение
незабравка

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от незабравка »

Nini написа:Венче, и в Пловдив мръзнат, през годините зимата ми занулява няколко люляка, най ме е яд за Каролина Бюти, беше триметрово дръвче, сега е храст и миналата година си запази цвета, но тази пролет пак рязах до долу и ми се струва, че има разпад на сорта. Не е цъфнал още както трябва, ще го видим. Само един се спомина и точно него гледах в саксия, но го оставих зимата отвън. Защо не пробваш да го засадиш в земята и няколко зими, докато направи хубава коренова система, да го предпазваш с агривело, а после и да мръзне ще избива винаги. Лошото е, че мръзненето ни прецаква идеята за дръвчета, ма нема пълно щастие :tzeluvka:

Полин, благодаря :tzvetentze:
Д,а и винаги чувствителните на студ кеки ги садете само напролет,че да имат време да се укоренят и адаптират до зимата. :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”