Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Публикувай отговор
Deleted User 1445

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от Deleted User 1445 »

Аника, колко място има по проект между индийския люляк и магнолията, ако е по-малко от 4-5 метра, няма как във времето да не си пречат. Важно е и какъв точно е индийския люляк, има джуджевидни форми, които стават около метър, метър и малко, има и дървета по 6-7 метра. От личен опит ти казвам, че люляците са непредвидими, имах триметрово дръвче, което от тази година вече е храст, зимата го рестартира и тръгна от нулата. Доволна съм, че е жив, но храстовидния вариант, обърка концепцията на мястото, а тръгна така, че оформянето му като дръвче вече е невъзможно :nod:
Отдели малко време и прочети темата, има много полезна информация :daaa:
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от Аника »

Мерси, Нини, там е проблемът-видът люляк е даден както съм го написала, тоест не става ясно кой подвид е. Аз чета темите, не само за люляк, то си е голяма градината, имам заложени поне 30 различни вида растения. Но едно е как ще изглеждат нещата на 5-та година, друго е на 15-та.
nuni
Kафенце
Мнения: 13
Регистриран на: Мар 13, '13, 08:43

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от nuni »

здравейте,
желая да си купя резници за вкореняване или млади коренчета индийски люляци от всички цветове. Който може да ми продаде моля да ми пише.
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от Бобсъна »

http://palmi.bg/category/80/sortove-ind ... oemia.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
Vall
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Фев 15, '17, 13:57
Местоположение: Пловдив

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от Vall »

Здравейте, съвсем нова съм във форума. От скоро се омагьосах от това прекрасно създание, много съм чела из нета и общо взето съм подготвена, но друго си е да попитам опитните градинари от форума. Аз съм съвсем начинаещ и има много да се уча. Поръчала съм сега един индийски люляк висок 40-50 см, ще пристигне в събота в контейнер. Исках да ви попитам веднага ли трябва да го засея в двора или мога за сега да си го гледам в саксия и мога ли да го местя според това къде е слънчево, какво ще ми препоръчате. От Интернет разбрах, че трябва да е на слънчево място, при мен не може да се каже, че е много слънчево, тъй като застрояването е много плътно, зимата няма много слънце, лятото има сутрешните часове, има и дървета, които също засенчват като се разлистят и не знам дали ще му е добре на моя индийски люляк. Какъв съвет бихте ми дали? Благодаря предварително! :)
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от Виола »

Изчакай да се позатопли /нощните температури трайно да са над нулата/ и тогава го засади. Избери възможно най-слънчевото място.
Аватар
Ники Стоянов
Кана кафе
Мнения: 571
Регистриран на: Юни 13, '13, 20:56
Местоположение: Варна

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от Ники Стоянов »

Аз не бих садил преди средата на Март.
Тези люляци принципно се събуждат началото на Май, така че имаш време.

Избери му най-слънчевото си място. Колкото по-сенчесто е толкова по-малко ще цъфти. А може и хич да не цъфне. Обичат много светлина и много топлина. И му отдели едни 2 на 2 метра място. Нарастват бързо и могат да станат големички. Моят е саден преди три години и гони трите метра на височина и 2 на ширина. Като се има предвид, че всяка пролет го дърпам с 60-70см назад.
Vall
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Фев 15, '17, 13:57
Местоположение: Пловдив

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от Vall »

Благодаря ви за съветите, точно от това имах нужда! За сега отмених поръчката, като се позатопли още ще поръчам, тогава и ще му търся възможно най-приятното и слънчево място в двора. Все още слънцето е ниско и не мога да преценя къде е най-слънчево през лятото. Приятен ден на всички и до скоро! :)
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от Tanet »

Знаете ли, че има и лагерстремии с тъмни листа. При мен мръзнат, ама който може да отгледа ето:

Изображение

First Editions® Sunset Magic™ Crape Myrtle
Lagerstroemia 'PIILAG-IX' PPAF
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от Виола »

Да, Танечка, има и бяло, тъмно лилаво и цикламени с тъмни листа. :nod: Аз имам 2 такива, но сигурно и други имат. Тази с червените цветове е "убийствена". :potekoha:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”