Камелия (Camellia)

Публикувай отговор
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Камелия (Camellia)

Мнение от Breda »

Изображение

Изображение

Изображение


Ето я и моята,толкова обещаваща..На завет ,само сутрин я огрява.Миналата година май я посварих от престараване -покрита с агривало и корените с кокосова подложка .В резултат - опадали 2/3 от пъпките.Тази зима продължителни -20 градусови -гола-голеничка.Само тук таме жълти листа по върховете ,но се съвзема,досега 5 пъпчици паднали и стотина набъбнали :ieeee:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Камелия (Camellia)

Мнение от Тутти »

И аз тази година си спестих завиването и няма загуба на пъпки. Но още не ще да цъфти. Твоята е супер.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Камелия (Camellia)

Мнение от kim »

Breda разкошна е. Да я снимаш отново като отвори цветовете.
А на моите и на трите пъпките им измръзнаха тази зима, както никой път до сега. :snif:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Камелия (Camellia)

Мнение от сюзан »

Breda, колко е годишно това чудо?
Чакаме снимки като разцъфти.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Камелия (Camellia)

Мнение от Breda »

Благодаря ви :dovolen: И аз мисля,че е чудо.Засята е пролетта на 2015,но я купих хубаво развито растение около 70 см.Засях я
абсолютно невежо в моята ултра варовикова пръст,както и всички останали киселолюбиви.Та сега се налага да я дондуркам с кисела тор на всеки 2-3 седмици.Сега е около метър и 20,но нараства повече на ширина,Вече е под верандата половината,а този сезон май и по стълбите ще тръгне :stiskam: Много вода иска,ама много.Цъфти март,около месец,после почва нарастване,после месец подремване,и пак месец нарастване.Наесен образува пъпки и така си седят до март.Това ми е опита.Мисля,че просто случих на хубаво растение:) Ето снимки от тази сутрин,или телефонът ми прави ужасни снимки или аз не мога да снимам.Но ще има добри снимки,като нацъфти цялата,обещавам.Миналата година беше ярко доматено червена,тази година го дава нещо в модерно омбре.Не знам каква е причината

Изображение

Изображение

Изображение
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Камелия (Camellia)

Мнение от Бобсъна »

Защо съм останал с впечатлението че тая зима във Варна не е падало под -12....-13 под нулата???
Изображение
незабравка

Re: Камелия (Camellia)

Мнение от незабравка »

Бобсъна написа:Защо съм останал с впечатлението че тая зима във Варна не е падало под -12....-13 под нулата???
Най-много до -15 , вероятно и то много за кратко. :nod:Маслината ми е кукуряк. и всички останали кеки без повреди:dovolen:
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Камелия (Camellia)

Мнение от Бобсъна »

".Тази зима продължителни -20 градусови -гола-голеничка.Само тук таме жълти листа по върховете"...??????
Изображение
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Камелия (Camellia)

Мнение от Breda »

Бобсъна,впечатлението ти е вярно,но не е точно местоположението в профила ми.Всъщност камелията е на 15 км от Варна - в едно село на Франгенското плато.Въпреки,че е толкова близо,климатът там е много по-различен от варненския,320 н.м.Повечето варненци знаят,че понякога ,когато във Варна е слънчево и сухо,като се качи т,н Гумен завой - може да се окажеш в преспи сняг.
Така беше и тази зима -когато във Варна беше кишаво вече -селата и пътищата горе тънеха в двуметрови преспи и сибирски студ и занимаваха медиите някой да отиде да ги откопае.Много приятели не вярваха като теб,но като дойдат през май по джапанки през деня, съм раздавала якета и чорапи вечер:) При нас например смокиня не може да узрее.
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Камелия (Camellia)

Мнение от Бобсъна »

Е,това е друго...тая зима в Долище бяха измерени например добри студове...
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”