Магнолия/ Magnolia

Публикувай отговор
Аватар
janethd
Кана кафе
Мнения: 670
Регистриран на: Юли 26, '15, 21:02
Местоположение: Димитровград -България

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от janethd »

Пиша тук за да ми излиза по лесно и да я прочета цялата и да се похваля :) вече имам двечки магнолии
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от libra »

Rastaswf,при времето ,което беше последните дни ,като нищо е измръзнала.
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от bpetrova »

Rastaswf написа:Имам нужда от помощ :hmmmmmm: Това листенце е от магнолия Атлас, засадена през м.март , тръгна добре и извенъж пъпките с листата спряха развитие,което ме обезпокои,а от няколко дни наблюдавам , че малкото нови листа , които е изкарала са с тъмни петна по ръба.Дали се дължи на някоя гъбичка,липса на нещо в почвата или е попарено от сланата?

Изображение
От студа е, спокойно. И аз имам две такива.
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4446
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 68 пъти
Получил благодарност: 212 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от jozefin »

Ако не се поразят ранните сортове магнолии, то ще са късните :hmmmmmm:
Само да отразя, че magnolia honey tulip от Плантмар, напъпи :lol: по сорта си.
Изображение
Изображение
Застудяването и петъчната градушка не са могли да я довършат, но днешният вятър и отнесе половината венчелисти.
Ами това е.
Всъщност направи две пъпки, но едната, още малка, взе да чернее и падна март месец.
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от bpetrova »

Доволна ли си от цвета, или поне от това, което е останало от него? Някак ми се иска да кажа, че съм приключила с магнолиите, защото Вулкан е 30-та подред и 8-ма, която няма къде да засадя...и ако ви кажа колко точно ми е голям дворът, може би няма да ми повярвате и ще се чудите как съм успяла да побера толкова растения. И аз не знам честно казано. Но много ми се иска това лале...може би ме примамват картинките в нета или просто имам някаква мания вече, която може би ще се излекува с покупката на по-голям двор :hmmm: . :mrgreen: :oops:
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4446
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 68 пъти
Получил благодарност: 212 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от jozefin »

Цвят шампанско. Тук плюсът е формата на цвета. На тези от нета, не моя :lol: .
Пъпката е с големина на орех, но беше започнала да се ..как да кажа, разтваря.
Така и няма да разбера колко ще нарасне и дали ще стане по-меден. Но догодина живот и здраве :dovolen: .
Петрова, сади магнолии пред къщи ако позволява теренът или на места, откъдето минаваш ежедневно. Така ще им се радваш пак, нищо че не са в двора ти.
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от bpetrova »

jozefin написа:Цвят шампанско. Тук плюсът е формата на цвета. На тези от нета, не моя :lol: .
Пъпката е с големина на орех, но беше започнала да се ..как да кажа, разтваря.
Така и няма да разбера колко ще нарасне и дали ще стане по-меден. Но догодина живот и здраве :dovolen: .
Петрова, сади магнолии пред къщи ако позволява теренът или на места, откъдето минаваш ежедневно. Така ще им се радваш пак, нищо че не са в двора ти.
Няма къде, пред къщата има два огромни явора... под тях не става. Пък и дори да ставаше, имам ужасно крадливи и злобни съседи, и много отмъстителни...от яд ще погубят каквото и да е. Имах предложение да ги садя в градския парк, но и там не ми се ще, защото градът ни е пълен с цигани, и рано или късно от магнолиите нищо няма да остане. Добре, че имам село...там започвам да се вихря, лошото е, че не съм там всекидневно...аз обичам да съзерцавам посаденото, а така няма как да стане. Но нищо не е вечно и може да стане нещо в моя полза. :mrgreen:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Margaritenia »

Не помня кой търсеше Lennei Alba, но я има в цветната борса на Проплантс в Слатина, точно до Висшето у-ще по транспорт.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
fani34
Дълго кафе
Мнения: 121
Регистриран на: Сеп 26, '16, 20:14
Местоположение: Варна

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от fani34 »

Здравейте. Имам проблем с една магнолия. Във Варна сме, духа много вятър, непрекъснато и падат листата и някои съхнат. Магнолията е на 7, 8 години. Не сме я сели ние, купихме къщата. От едната страна няма листа. Купихме кисела почва, леко изкопахме, сменихме пръстта. Каво да я правя? На централно място в градината е, но в момента е грозна. А другата магнолия цъфна страхотно Изображение Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от libra »

Сигурно вятърът й разказва играта,тя е и наклонена .Възможно е да продължи да си страда и съвсем да залинее.На завет ще й е по-добре.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”