Магнолия/ Magnolia

Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от dar »

Ема написа:Дърво - 7 м.
До -15° я дават.
https://www.burncoose.co.uk/site/plants ... 89E56F1185" onclick="window.open(this.href);return false;
Мерси, Ема, но този отговор не ме задоволяваааааааааа :gush: Значи ще ми заеме цялата градинка с рози :ufff: Аз за хабитуса на дървото нещо не намерих, но попаднах на инфо, че издържа до -29 градуса или вече се бъркам с друга китка, не знам. И височина 3-4 м. Сега съм я увила с агривало и живот и здраве ще видя дали е оцеляла напролет. И не обичала да се мести, което също е лошо. Ще търся още инфо за нея. Мерси, Ема :tzvetentze:
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от bpetrova »

dar написа:
Ема написа:Дърво - 7 м.
До -15° я дават.
https://www.burncoose.co.uk/site/plants ... 89E56F1185" onclick="window.open(this.href);return false;
Мерси, Ема, но този отговор не ме задоволяваааааааааа :gush: Значи ще ми заеме цялата градинка с рози :ufff: Аз за хабитуса на дървото нещо не намерих, но попаднах на инфо, че издържа до -29 градуса или вече се бъркам с друга китка, не знам. И височина 3-4 м. Сега съм я увила с агривало и живот и здраве ще видя дали е оцеляла напролет. И не обичала да се мести, което също е лошо. Ще търся още инфо за нея. Мерси, Ема :tzvetentze:

Докато стане 7м, много време ще мине. Моята е само 60см и за една година е мръднала с има-няма 5см.
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1434
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 299 пъти
Получил благодарност: 433 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Ема »

Dar, последната година преместих една магнолия Сюзън 3 (три!) пъти.
Те може да не обичат да ги местят, ама аз обичам :angelche: Магнолията е жива и даже е направила една цветоносна пъпка :mrgreen:
Така че мести я на пролет, докато е малка. И гледай да не разбутваш корените :gush:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Margaritenia »

Мили приятели,
Кажете ми това дали са цветоносни пъпки? Магнолията е засадена 2015 по време на цъфтежа й, контейнерна беше, а тази година изобщо не цъфна:(((
https://goo.gl/photos/2y9KKpVpqsDvJ8fM6
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1434
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 299 пъти
Получил благодарност: 433 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Ема »

Да, чака те богат цъфтеж :dovolen:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от dar »

И къде да я преместя? Поръчах си Дженито и едвам му измислих място. Освен да преместя Атлас на определеното място за Дженито, а Дженито да отиде на мястото на Атлас, че е по-ниско и прибрано дръвче да не пречи много на розите? Или да си стои Атласа, пък каквото стане, че е 30 см сега и ехеееееееее и с тези 5 см прираст годишно, кой ще я дочака :gush:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Margaritenia »

Ема написа:Да, чака те богат цъфтеж :dovolen:
:ieeee: :ieeee: :ieeee:
Благодаря ти, Ема! :gush:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от сюзан »

dar написа:И къде да я преместя? Поръчах си Дженито и едвам му измислих място. Освен да преместя Атлас на определеното място за Дженито, а Дженито да отиде на мястото на Атлас, че е по-ниско и прибрано дръвче да не пречи много на розите? Или да си стои Атласа, пък каквото стане, че е 30 см сега и ехеееееееее и с тези 5 см прираст годишно, кой ще я дочака :gush:
Дар, аз имам същата дилема. Атлас ми е засадена пролетта, от Пландорекс, и сега е 30-40 см. Поръчах и Genie и сега ще й мисля място. Не смятам да местя Атласа, страхувам се да не го повредя. Още повече, че не расте толкова бързо.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
popov
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1339
Регистриран на: Авг 16, '12, 21:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от popov »

От Пландорекс магнолиите са малки и няма проблем на пролет да ги преместите, ако е необходимо - няма да усетят. С повече пръст, по-отдалече ги вадете.
Иначе сега са малки и растат по-бавно. Нека се вкоренят добре и ще имате до метър годишен прираст.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от dar »

Попов, плашиш ме с тази информация. Значи трябва да местя Атласа. А като дръвче ли е или като храст и колко широко се очаква да стане? Благодаря и весело посрещане на Новата 2017
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”