Магнолия/ Magnolia

Публикувай отговор
Аватар
pgplamen
Дълго кафе
Мнения: 132
Регистриран на: Дек 16, '15, 16:33
Местоположение: Костенец
Обратна връзка:

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от pgplamen »

libra написа:В каква почва е засадена ?Ти,предполагам,си полял като си засадил.Уплътнена ли е добре почвата около нея ?
Магнолията започна да става кафява още преди да я засадя в земята. Иначе съм объркал торф и земя полял съм доста добре. Сега е и мулчирана с борови иглички и клонки.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Margaritenia »

Кога я купи? На мен по скоро ми изглежда поизмръзнала. Да не би още в разсадника да не са я опазили....Нали е в кисел торф с почва?
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Margaritenia »

Показвам ти и моята грандифлора, след зимата има доста кафяви листа:

Изображение

Според мен ще се оправи. Дори и да й опадат листата, ще порастнат отново. Моята беше като лъвска опашка след засаждането в земята и листата й бяха целите с кафяви сухи нишки или изядени и се оправи.
А сега, след тежката зима, има щети.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
pgplamen
Дълго кафе
Мнения: 132
Регистриран на: Дек 16, '15, 16:33
Местоположение: Костенец
Обратна връзка:

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от pgplamen »

От Разсадника я взех в много добро състояние. Докато и намеря място листата започнаха да стават кафяви. Торфа е кисел. Надявам се да се оправи. Може и от смяната на климата да се получи. Разсадника е в Раковски а аз в Костенец.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от libra »

Не си я пресадил само в торф,нали?Торфът е кисел,но за градинска почва не е подходящ чист торф-лесно пресъхва,след това трудно се напоява.За това трябва да е смесен с градинска почва,а ако трябва да се тори подходящо.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Margaritenia »

pgplamen написа:От Разсадника я взех в много добро състояние. Докато и намеря място листата започнаха да стават кафяви. Торфа е кисел. Надявам се да се оправи. Може и от смяната на климата да се получи. Разсадника е в Раковски а аз в Костенец.
Определено е измръзнала. Поливай я сега редовно, но без да подгизва или да я преовлажняваш. Ако листата започнат да падат, натори с желязо. Но снимай някое листо от близо. Не ми изглежда да са я нападнали някакви вредители, а и магнолиите принципно не боледуват, не са кекави растения.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Виола »

Еее, Миме, няма друга такава красота като магнолията. :potekoha:
На колко години е това чудо?
Аватар
pgplamen
Дълго кафе
Мнения: 132
Регистриран на: Дек 16, '15, 16:33
Местоположение: Костенец
Обратна връзка:

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от pgplamen »

Аз също залагам на измръзване. Имаше голяма слана преди 10 дена. Използвал съм торфа от саксията и около нея съм уплатнил със земя от градината и торф. Доста трудно се присажда толкова голяма магнолия. Дано се аклиматизира.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Lizi »

Lizi,покажи пъпката и в сравнение с твоята соланжиана каква големина е .Иначе,като се разтворят цветовете им поизбеляват. Като храст ли върви или дърво,макар че е малка и не знам дали това може да се разбере.Предполагам,не.
Аз миналата година я купих и е още в саксията дори. Не мога да покажа снимка на пъпките, защото тя има само един цвят , който се разцъфна.
Вчера ходих при моята Solangiana и тя да ти кажа съвсем друга форма има цвета. Не се разтваря като този цвят. А тази магнолия на пъпка си беше бяла пъпка с розово малко в основата. Не че после е избеляла.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от libra »

Много магнолии се навъдиха и е трудно да се изнамира сорт.За това ,аз бих погледнала доставчикът какви сортове предлага.Ако ,разбира се ,не е била някаква инцидентна единична продажба.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”