Магнолия/ Magnolia

Публикувай отговор
Deleted User 2919

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Deleted User 2919 »

Мнение от интернет:
Марина Кокина (Клюшина)
А я сына вылечила от нейродермита листьями грецкого ореха. Прочла в книге" Лекарственные растения Крыма", что отвар листьев использовали как антисептическое ср-во ещё для лечения воинов Александра Македонского. Я их просто высушила в тени ( в комнате они дают сильный запах, который может вызвать астматический кашель!), а потом всю зиму как чай заваривала, а сын пил. На вкус ничего особенного, пьётся легко. Ему тогда было 4,5 года. по приезду домой он начал чесаться, но пропив чай из листьев полгода стал спать, чего не было с рождения!!!


Сега за орехови листа за подхраването и защита на корените: http://sad-dacha-ogorod.com/oreh/mozhno ... stja_oreha" onclick="window.open(this.href);return false;
Малки количества йод са полезни за растения. Листа на орехи съдержат фитонцидыи ароматически съединения, които отблъскват насекоми.Листа на орехите забавят процеса на гниенето, но нали аз към това и се стремя, да не загниват корените на растение... :dovolen: Забавят, но не спират, в края на краища ще изгният и те, давайки полезни вещества.. :dovolen: Торф довъшва начатото от бактериите по гнилостния процес на компостирането.. :stiskam: Така или иначе и магнолия Сюзън и индийки люляк много близо до ореха и все едно листа вече падаха на тях :dovolen:
//Большинство садоводов считают листву ореха вредной для почвы и растений. Якобы она угнетающе влияет на все растения.

На самом деле листва ореха приносит огромную пользу для плодородия почвы. В ней сосредоточено много питательных веществ. В том числе магний, кальций, железо, сера, фосфор, азот, калий… Кроме этого, она содержит большое количество органики, необходимое почве.

При внесении листьев ореха в приствольный круг почву перекапывают на глубину до 20 см, ставя лопату вдоль ствола так, чтобы не перерезать корни. После этого почву поливают небольшим количеством воды.

Если не решаетесь вносить чистые ореховые листья – приготовьте из них компост. Листья ореха очень хороши в компосте, так как быстро перегнивают. Надо только компост увлажнять и добавлять 20-30 г азотных удобрений на 10 л воды.

Совет от «Хозяйства»

Только осторожнее. Содержание листьев ореха не должно превышать более 25% от общей массы компоста, так как в них содержится юглон – токсичное вещество.

Зато юглон быстро распадается, если поместить листву в костер. Зола из ореховых листьев и веток очень полезна как минеральное удобрение. Только вот структуру почвы зола почти не улучшает
.

Особенно полезна ореховая зола на кислых почвах. А вот на щелочных лучше от такой подкормки воздержаться, так как щелочность при ее внесении возрастает.

Подробнее: http://yard.hozvo.ru/listya_orekha_kak_ ... roda-86996" onclick="window.open(this.href);return false; //
незабравка

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от незабравка »

popov написа:Fairy магнолиите даже не са точно магнолии, но така са добили популярност. Особеното при тях - както е видно от снимките е, че не цъфтят само по върховете,а от пазвата на всяко листо. Ако излязат в някоя поръчка, може да пробваме и това чудо.
Mark Jury е от най-известните селекционери на магнолии. Повечето екзотични сортове, по които и ние се захласваме са негови.
Ами за някои експерти Magnolia laevifolia и Michelia yunnanensis са едно и също. :nod: Без значение е,важното е ,че са интересни растения и аз си ги пиша в графа-''Набелязани за издирване''. :daaa:
Може би един такъв размер да ни е по джоба. :dovolen: Започват да цъфтят добре от много млади години.

Изображение
popov
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1341
Регистриран на: Авг 16, '12, 21:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от popov »

http://www.futuregardens.pl/magnolia-zi ... blush.html" onclick="window.open(this.href);return false; тука ги бяха пуснали, ама сега не са налични. А и са доста малки. Пък и скоро не е правена поръчка от там. Не помня в Плантмар дали ги имаше последно :hmmm:
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2152
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 54 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от flora »

И аз ги харесвам, но растат в топъл климат 8-9 зона. При нас някъде съвсем на юг може би да станат, ако някой пробва.
Изображение Изображение
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от bpetrova »

Някой би ли искал да пробва с тази магнолия?...В момента тече поръчка и трябват още 4 броя да се поръча...Ако представлява интерес, пишете!
http://www.kaluzinscy.pl/ru/odmiana/207 ... ack-beauty" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
Изображение
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Светката »

Моята Жълта(Бътерфлай) и тая пролет няма да цъфне.Няма нито една цветоносна пъпка,а сигурно е 5 годишна от както съм я боднал.
Ще я чакам няма как :daaa:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10036
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 619 пъти
Получил благодарност: 1110 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от greeneyed »

И аз имам една инатлива магнолия-4-5 годишна, 3-4 метра висока, ни една цветна пъпка не виждам! :svekurva:
А на едната звездовидна и се отвориха цветните пъпки през ноември и сега ще измръзнат. 8-)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Julieta7777
Кана кафе
Мнения: 538
Регистриран на: Май 27, '14, 10:42
Местоположение: София - Княжево

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Julieta7777 »

Видя ли магнолия - там съм!
bpetrova, да може и мен да включите, но пишете на лични, щото не влизам често. И кога ще се плаща и кога ще дойде ....
Благодаря!
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от bpetrova »

Julieta7777 написа:Видя ли магнолия - там съм!
bpetrova, да може и мен да включите, но пишете на лични, щото не влизам често. И кога ще се плаща и кога ще дойде ....
Благодаря!
Тук http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=21&t=6840" onclick="window.open(this.href);return false; ще пишем, за да заявим желание и kim да го види, че ги искаме. Моля, всеки, който е харесал магнолия от този сайт също да пише там, защото трябва да се сформира броя и да се види дали ще се поръчва, ако има нужното количество.
presto
Кафевар/ка/
Мнения: 870
Регистриран на: Юни 25, '13, 11:25
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 1 път

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от presto »

Ако нямат цветни пъпки, а са големи растения, рано напролет може да им направите формираща резитба, и да ги оформите като дръвчета или да са с по-прибрана корона, цветните пъпки излизат на къси странични клони, които най-често са миналогодишни.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”