Магнолия/ Magnolia

Публикувай отговор
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4459
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 101 пъти
Получил благодарност: 326 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от jozefin »

Цвят шампанско. Тук плюсът е формата на цвета. На тези от нета, не моя :lol: .
Пъпката е с големина на орех, но беше започнала да се ..как да кажа, разтваря.
Така и няма да разбера колко ще нарасне и дали ще стане по-меден. Но догодина живот и здраве :dovolen: .
Петрова, сади магнолии пред къщи ако позволява теренът или на места, откъдето минаваш ежедневно. Така ще им се радваш пак, нищо че не са в двора ти.
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от bpetrova »

jozefin написа:Цвят шампанско. Тук плюсът е формата на цвета. На тези от нета, не моя :lol: .
Пъпката е с големина на орех, но беше започнала да се ..как да кажа, разтваря.
Така и няма да разбера колко ще нарасне и дали ще стане по-меден. Но догодина живот и здраве :dovolen: .
Петрова, сади магнолии пред къщи ако позволява теренът или на места, откъдето минаваш ежедневно. Така ще им се радваш пак, нищо че не са в двора ти.
Няма къде, пред къщата има два огромни явора... под тях не става. Пък и дори да ставаше, имам ужасно крадливи и злобни съседи, и много отмъстителни...от яд ще погубят каквото и да е. Имах предложение да ги садя в градския парк, но и там не ми се ще, защото градът ни е пълен с цигани, и рано или късно от магнолиите нищо няма да остане. Добре, че имам село...там започвам да се вихря, лошото е, че не съм там всекидневно...аз обичам да съзерцавам посаденото, а така няма как да стане. Но нищо не е вечно и може да стане нещо в моя полза. :mrgreen:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Margaritenia »

Не помня кой търсеше Lennei Alba, но я има в цветната борса на Проплантс в Слатина, точно до Висшето у-ще по транспорт.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
fani34
Дълго кафе
Мнения: 122
Регистриран на: Сеп 26, '16, 20:14
Местоположение: Варна

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от fani34 »

Здравейте. Имам проблем с една магнолия. Във Варна сме, духа много вятър, непрекъснато и падат листата и някои съхнат. Магнолията е на 7, 8 години. Не сме я сели ние, купихме къщата. От едната страна няма листа. Купихме кисела почва, леко изкопахме, сменихме пръстта. Каво да я правя? На централно място в градината е, но в момента е грозна. А другата магнолия цъфна страхотно Изображение Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от libra »

Сигурно вятърът й разказва играта,тя е и наклонена .Възможно е да продължи да си страда и съвсем да залинее.На завет ще й е по-добре.
fani34
Дълго кафе
Мнения: 122
Регистриран на: Сеп 26, '16, 20:14
Местоположение: Варна

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от fani34 »

Завет при нас няма. Всички туи са наклонени на една страна. А дали може да се премести, висока е над 2,50. Да я подаря на някой. Предишните собственици казаха, че 3 пъти са я местили, но е била по малка.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от libra »

Сигурно може,но трябва да й се постараеш да се изкопае с по-голяма бала.И тя ,като е вечно зелена ,не знам в кой период е най-добре.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Margaritenia »

fani34 написа:Завет при нас няма.
Фани, и аз имам същия проблем, но довлякох едни големи камъни и ги сложих от страните от към които духа най-много, засадих и треви около камъните, високи и бързо растящи, големи туфи, за да й пазя малко завет, като зимата не ги режа, за да я пазя максимално.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от clock »

Магнолия "Yellow". Имаше още два цвята, но силният вятър ги издуха. Сега са се приготвили още около 5-6 пъпки. Дано вятърът се спре за малко, за да и се порадвам с повече цвят!

Изображение
Изображение
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 104 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Daniela Pargu »

Клокче,голяма красавица ти е!Чудесен цвят :potekoha:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”