Иглика(Primula)

Публикувай отговор
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Иглика(Primula)

Мнение от Златка Трънова »

greeneyed написа:
Златка Трънова написа:Ех, какви красавици са ви цъфнали. Аз още чакам. polyabs ще потропаме заедно на някоя форумна среща. :D :D
Злате, като цъфнат моите, ще ги снимам да си избереш. :dovolen: Скоро ще е, малко да се затопли.
Благодаря много Greeneyed! :tzvetentze:
Аватар
valichka
Кафе с мляко
Мнения: 232
Регистриран на: Сеп 8, '13, 13:48

Re: Иглика(Primula)

Мнение от valichka »

Новичките ми примулки! :ieeee: Още малко ще им се порадвам. :ieeemyzh: Май тия едрите и най-красиви са хибриди, които на следващата година не се показват. :hmmm: Горчив опит с миналогодишните - от 3 засадени само 2 се подадоха тази пролет, но най-красивата /жълта превъзходна/ изчезна безследно... :snif:
Здраве да е! :tzvetoman:

Изображение


http://prikachi.com/images.php?images/613/9066613I.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;


http://prikachi.com/images.php?images/616/9066616K.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 28 пъти
Получил благодарност: 409 пъти
Обратна връзка:

Re: Иглика(Primula)

Мнение от nadin »

Ако искате пробвайте да им махнете цветовете на тези хибридните за да се вкоренят и да не се изтощават в цъфтеж пък може и да оцелеят догодина. Ама няма да може да им се радвате сега на цъфтежа :D
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2398
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Иглика(Primula)

Мнение от mds777 »

nadin написа:Ако искате пробвайте да им махнете цветовете на тези хибридните за да се вкоренят и да не се изтощават в цъфтеж пък може и да оцелеят догодина. Ама няма да може да им се радвате сега на цъфтежа :D
nadin, благодаря за съвета, ще пробвам, тъй като и аз купих такива и едва кретат.
Аватар
inik
Кафе с мляко
Мнения: 257
Регистриран на: Мар 30, '15, 16:03
Местоположение: с. Волуяк

Re: Иглика(Primula)

Мнение от inik »

Аз миналата година си накупувах от тях, страхотни, огромни, цветни, приказни! :tzvetoman: Сега са се показали половината някъде.... :eeeh: Още не са нацъфтяли. А откъде мога да си купя от обикновените иглики? Много искам от тях :nod:
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4444
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2134 пъти
Получил благодарност: 995 пъти

Re: Иглика(Primula)

Мнение от Polin »

inik написа:Аз миналата година си накупувах от тях, страхотни, огромни, цветни, приказни! :tzvetoman: Сега са се показали половината някъде.... :eeeh: Още не са нацъфтяли. А откъде мога да си купя от обикновените иглики? Много искам от тях :nod:
Иник, ако ти харесват моите, мога да то подаря :oops:
Аватар
inik
Кафе с мляко
Мнения: 257
Регистриран на: Мар 30, '15, 16:03
Местоположение: с. Волуяк

Re: Иглика(Primula)

Мнение от inik »

Наистина ли? Много си мила! :tzvetentze: Харесват ми, разбира се! Такива искам, обикновени, да не ми изчезват. Ако имаш в повече, няма да откажа :ieeee: А пък може ти да харесаш нещо от моите цветенца :tzvetentze:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10033
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 617 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Иглика(Primula)

Мнение от greeneyed »

nadin написа:Ако искате пробвайте да им махнете цветовете на тези хибридните за да се вкоренят и да не се изтощават в цъфтеж пък може и да оцелеят догодина. Ама няма да може да им се радвате сега на цъфтежа :D
Надюшка, имам чувството, че се вкореняват, защото в продължение на месец-два изкарват нови розетки и цветове- цъфтяха няколко пъти. После розетката стои, хубава, свежа, а напролет няма никой. Аз харесвам някои хибриди като шарка, ама много ги харесвам :potekoha: , но тази година като видях какви грамофонни плочи са цветовете - ааааааа, този път не познаха, няма да купувам. Ама ми подариха една, дано пък да оцелее. Тази пролет от две миналогодишни едната се появи. :hmmm: Сега ми идва на ум да си сипя от върбовия извлек, нали стимулира коренообразуване.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4444
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2134 пъти
Получил благодарност: 995 пъти

Re: Иглика(Primula)

Мнение от Polin »

inik написа:Наистина ли? Много си мила! :tzvetentze: Харесват ми, разбира се! Такива искам, обикновени, да не ми изчезват. Ако имаш в повече, няма да откажа :ieeee: А пък може ти да харесаш нещо от моите цветенца :tzvetentze:
Съвсем наистина :liubov: Ще потърся из познати и за други цветове :daaa:
Аватар
илико
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1378
Регистриран на: Яну 30, '11, 21:28
Местоположение: Варна

Re: Иглика(Primula)

Мнение от илико »

inik написа:Аз миналата година си накупувах от тях, страхотни, огромни, цветни, приказни! :tzvetoman: Сега са се показали половината някъде.... :eeeh: Още не са нацъфтяли. А откъде мога да си купя от обикновените иглики? Много искам от тях :nod:
Мога да ти дам от жълтата,кремава ,червена и лилава.
Търся си бяла ,която е на висока дръжка като букетче.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”