инкервилия

Аватар
таня28
Виенско кафе
Мнения: 359
Регистриран на: Мар 6, '13, 16:58
Местоположение: Велико Търново

инкервилия

Мнение от таня28 »

Изображение От Лидъл си купих три корена 2 от тях се хванаха и цъфнаха /градинска глоксиния/ Проблема е дали ще преживее зимата
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 87 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: инкервилия

Мнение от libra »

Не,няма да преживее.Или ако преживее,в някоя от следващите зими ,няма да изкара.Имах две,много ми харесаха ,но не знам как съм пропуснала момента с устойчивостта и след първата зима не се показаха.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31667
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1006 пъти
Получил благодарност: 2295 пъти

Re: инкервилия

Мнение от Мария Николова »

Даже и при мижавите новозагорски зими не преживява. Затова се отказах от нея. За сведение, има и бял сорт. :daaa:
Може би ще е добре в саксия. Да зимува на топло и светло и април саксията да се занесе в градината.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
wenche

Re: инкервилия

Мнение от wenche »

А при мен презимува и това лято цъфтя отново. Появи се малко късно, извади късмет, че не съм я разкопала. Да не се е случило това с вашите :hmmm:
И се казва инкарвилея, тъй че оправете заглавието на темата.
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: инкервилия

Мнение от mugofrodo8 »

Не само че презимува а и е страхотно красива гледка от април до септември ми цъфти като луда :D Казва се Инкарвилея и е позната с името градинска студоустойчива глоксиния. Има стотици сортове и хибриди. Преди 5-6години си купих 3 моркова (клубена) а с днешна дата отглеждам съобщество с размери 50/50см. Семедава и има много добра кълняемост да не кажа че имам и самозасято едно две. Преди време събрах семената и ги подарих на колежка - производител но след успешното производство се оказа че няма особен интерес и търсене :snif: Пп. Ще се опитам да намеря и постна няколко снимки :nod:
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: инкервилия

Мнение от дара »

Много е красива.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”