Божур (Paeonia)

Публикувай отговор
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от Dewina »

Тя, Ленето Кирилова :tzeluvka: е виновна, мъти ми главата с разни джиджани рокита :o , от които нищо не разбирам :dovolen: ...
Този сайт случайно го намерих. Има много повече сортове, отколкото снимките. Ценовата листа е 10 страници ситен печат. Рокитата са скъпи...
Много сортове божури са изчерпани за тази есен...Не знаех, че толкова ги търсят.

Ако някой проявява интерес, ще му я пратя Ценовата листа с всички сортове на еmail. Да пише на лични...
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от libra »

Девина,имаме всяка година поръчка от този сайт и почти всичките ни божури са от там .Можеш да ги погледнеш.Поръчките се правят януари и божурите се получават октомври,именно защото сортовете се изчерпват.Понякога някои сортове са по- на сметка,друга година -други. Например,новите сортове са скъпи ,а други от които разполагат с много коренища -по-евтини.
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от Dewina »

Dewina написа:
Виола написа: Розовите са много, имаш ли предпочитание към нюанса - бледо розов, средно, наситено розово, сьомгово розово?
Нямам предпочитание за нюанса.
Смятам оттук да ги купя: http://pfingstrosengaertnerei.de/" onclick="window.open(this.href);return false;
Избирам по картинките :dovolen: :sno: ... много сортове вече са изчерпани за тази година ...
Какво ще кажете за тези?:
HILLARY /Itoh-Hybriden/
WHITE FROST /Paeonia Hybrida/
Направих запитване- ще доставят и до БГ- до 5 kг- транспортни 16 euro. Мога да ви помогна с кореспонденцията. Сега се поръчват, доставят се септември.
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от libra »

Незнайно защо,не съм видяла въпросите ти-Хилари не е лош божур ,но е малко далеч от класата на Барцела ,например.
Изображение

Изображение Barzella

Изображение Cora Loise

ИзображениеHillary
би ли показала цените на твоя сайт
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5263
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 97 пъти

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от Daniela Pargu »

Либре, страхотни божури показваш :sheart: :sheart: :sheart:
Поръчка ли заформяте ?Нямаше ме малко време, а то какви изненади! :daaa:
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4448
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 89 пъти
Получил благодарност: 230 пъти

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от jozefin »

Много информация - от типове божури до засаждане, разсаждане и т.н.
Който не го мързи да чете :dovolen:
http://peonysenvy.com/peonycare.html#type" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 385 пъти
Обратна връзка:

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от nadin »

Dewina написа:
Виола написа: Розовите са много, имаш ли предпочитание към нюанса - бледо розов, средно, наситено розово, сьомгово розово?
Нямам предпочитание за нюанса.
Смятам оттук да ги купя: http://pfingstrosengaertnerei.de/" onclick="window.open(this.href);return false;
Избирам по картинките :dovolen: :sno: ... много сортове вече са изчерпани за тази година ...
Какво ще кажете за тези?:
HILLARY /Itoh-Hybriden/
WHITE FROST /Paeonia Hybrida/
помисли си добре точно какви бобури искаш.
Като цяло роки божурите са най-редки и най-скъпи. Стават доста високи храсти с годините и като дръвчета може да станат. Цветовете им не държат много но цъфтят много обилно. най-ефектни са тези с простите цветове на който най-ясно се вижда тъмното черно око. Белите и кремавите като цяло миришат страхотно, червените по-малко.
Другите дървовидни растат повече на широчина като изкарват повече издънки от основата и така храстат расте на широко. Те са по красиви с гъсти цветове.
Итохите са хибрид между тревистите и дървовидните като нах-добрите са тези с полугъст цвят като бартзелаат и хиларито. Тези с прост цвят като кора луиз стоят малко парцаливо.
При тревистите божури изборът е огромен , но тези с гъсти цветове по правило клюмат много и бързо отсипват. На почти всички им трябва опора ако не искаш цветът да е заровен в земята.
Аз бих ти препоръчла ето този за розов http://pfingstrosengaertnerei.de/die-pf ... /hybriden/ - на втората страница Etched Salmon- държи средно три седмици без да мръдне цветът, няма нужда ото опора, самият цвят е много красив без да е класическия гъст божур - по-скоро е купообразен подобно на коралите.
За бял гъст още не мога да намеря такъв който да ми падне на сърце. Имам един простоцветен с жълти тичинки който ми е любим, но ти май не искаш такъв
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от libra »

Nadin,etched salmon колко е висок при теб? Моят ,който беше делен,т.е беше малко коренище, върви нисък,а и цветът не е кой знае колко голям.
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от Dewina »

Има ли някой този червенu сортове - да сподели впечатления :tzvetentze: ?

Old Faithful

Изображение

Red Charm
Изображение
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 385 пъти
Обратна връзка:

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от nadin »

libra написа:Nadin,etched salmon колко е висок при теб? Моят ,който беше делен,т.е беше малко коренище, върви нисък,а и цветът не е кой знае колко голям.
Ми не е нисък. Горе долу колкото другите е. Цветът в диаметър е колкото педя разтворена, но не е топка а по-скоро купа. Чакай да потърся снимка някъде да покажа.

На височина е някъде до ханша или три и половина реда бетонови тухли :D , както се вижда от снимката.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”