Божур (Paeonia)

Публикувай отговор
Аватар
илико
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1378
Регистриран на: Яну 30, '11, 21:28
Местоположение: Варна

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от илико »

Calico,само зеления прираст ли режеш или и вдървенените стъбла :?: Кога се местят тия божури,че да цъфнат догодина :?:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от Виола »

Първият цъфнал при мен
Изображение

Изображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от Виола »

Божура ми е нападнат от гадинките. Сигурно е много сладък. :dovolen:
Изображение
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от gabi123 »

:potekoha: Въх ,разкош Виола! :tzvetentze:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10110
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 367 пъти
Получил благодарност: 1030 пъти

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от МГХ »

Изображение

Изображение

и вече у дома във вазата Изображение
РОСИРОС
Кана кафе
Мнения: 695
Регистриран на: Ное 13, '13, 14:33
Местоположение: Пазарджик

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от РОСИРОС »

Червеният тръгва да прецъфтява, а белият сега започеа да цъфти :mrgreen:
Изображение

Изображение
незабравка

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от незабравка »

Два от най-старите ми божури се наложи в началото на април да ги местя от градината към разсадника-кучето се опитва да ги изяде :mrgreen: .Около 15-годишни са и стъблото в основата е дебело колкото прасеца на крака ми.На третата снимка са засадени на новото си място и засенчени с мрежа.Добре са засега,но имат много пъпки и се чудя дали да не ги махна,че да не ги изтощават. :hmmm:
Изображение


Изображение

Изображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от Виола »

Лелее, Танче, чак на мен ми стана жал за божурите. Разкошни храсти са и как ти даде сърцето да ги местиш сега. Защо не ги огради с мрежа, за да не ги докопа кучето? Аз имам 2 големи дзвяра и докато бяха малки и на мен ми счупиха единия дървовиден, а някои от най-хубавите ми лилиуми ги унищожиха изцяло. Наложи се да си оградя заради тях градинката и сложих мрежа, висока метър и трийсет - достатъчно, за да не могат да влязат и да я овършеят. :lol: Според мен не пипай пъпките. Ако не цъфнат, сами ще завехнат, напълно възможно е. Все пак божурите ще се мъчат да се вкоренят на новото място и силите им ще се насочат там, вместо да изхранят пъпките. Но нищо не се знае, може и да цъфнат въпреки всичко.
незабравка

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от незабравка »

Амо то местенето е доброзорно :D .Градината е вече на дъщеря ми и кучето е тяхно.Тежи над 60 килограма и никакви мрежи не го озаптяват.Докато не направиха стабилна метална ограда,копаеше под мрежата ,отгоре я навеждаше,гризеше и излизаше на улицата.Поставиха ултиматум да местя всичко на което държа.Задържаха само дърветата,английските рози и увивните рози ,но си ги пренаредиха според своята си концепция.Искат да си създадат своя градина .Скърцах със зъби в началото,но помислих и ги разбрах -колкото и да е красива една готова градина,голямата тръпка е сам да създадеш нова,санким аз не оскубах навремето димитровчетата на свекърва ми на нашия двор да си насадя каквото на мен ми харесва. :lol:
Deleted User 1445

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от Deleted User 1445 »

Жълтия дървовиден докато се наканя да го снимам и той прецъфтя :lol: , иначе цели пет цвята тази година, отличник. Сега бързам да не изпусна и Athena
Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”