Гинко билоба (Ginkgo biloba)

Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Гинко билоба (Ginkgo biloba)

Мнение от renimoss »

Брех, такива подредени петна виждам за пръв път. Чак са красиви. И аз имам гинко на балкона (юго-западен, голям пек) от 6-7 години, което даже не е пресаждано, а от време на време го пресушавам, тази година даже му изсъхнаха всички листа и сега е изкарало нови. Ислам да кажа, че е доста устойчиво. Дали не е от преполиване, съчетано с големите жеги - получава се ефекта на сваряването :hmmm: На какво изложение е и кога поливаш? Провери внимателно долната повърхност на листата за акари, но като гледам - не виждам характерните паяжинки, а и акарясалите листа изглеждат по друг начин.
habitant
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Авг 2, '17, 12:43

Re: Гинко билоба (Ginkgo biloba)

Мнение от habitant »

Не изглежда като да има каквито и да било яйца, паяжини или паразити - листенцата са гладки и от двете страни, но някак си не са толкова жизнени както обикновено. Гинкото седи на тераса с югоизточно изложение, където само за няколко часа предиобед го огрява слънце. Поливам когато видя, че почвата отгоре е позасъхнала, но може да съм прекалила в големите жеги. Много обичам да гледам цветя, но истината е, че имам проблем с поливането и често ми се случва да не мога да преценя кога слагам повече вода... :snif:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”