Здравец

Публикувай отговор
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Здравец

Мнение от Di_Va »

Моите седем :dovolen: (поръчах си от всички, че две години ги дебна и все ги изпускам ) вече са в саксии, проблемът ми сега е къде да сложа тези саксии? На топло, вън или някъде по стълбищата между етажите?
Аватар
belika
Кафевар/ка/
Мнения: 994
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 242 пъти
Получил благодарност: 172 пъти

Re: Здравец

Мнение от belika »

в борисовата градина със сигурност съм срещала изобилие на 3 от вашите здравци - син, розов и бял - при това белият с гладки и много красиви листенца 8-) диваци, не посадени от някого. цъфтят само на пролет обаче. вашите може да са по-дашни.
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Здравец

Мнение от Di_Va »

Моля за помощ! Къде да ги разположа сега саксиите с прясно посадените видове здравец, че да не ги уморя до месец март, когато трябва да ги засадя на вън?
Аватар
desitata
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1004
Регистриран на: Сеп 15, '10, 22:41
Местоположение: София

Re: Здравец

Мнение от desitata »

На светло и хладно-остъклен балкон или неотопляема стая до прозорец.Здравецът обича влажничко,поливай отвреме на време за да не пресъхват.Успех Ди Ва :stiskam: .Ако обаче са живели досега навън в саксии/разсадник/по-добре ги посади в градината :hmmm: ,то това зима ли е...
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Здравец

Мнение от Di_Va »

Благодаря ти Деси, утре ще извадя всички саксии на остъкления балкон, че сега са на топло. Това са ми растенията от Сортови семена от поръчката на Юлето, здравецът беше тръгнал да расте и за това го насадих в сакксии.
Аватар
nelidraga
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Апр 1, '12, 17:03
Местоположение: Разград
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Здравец

Мнение от nelidraga »

ljuboznatelna имам молба към теб да ми споделиш кои сортове от здравеца на какво място ги пося и как се развиха.Аз вече имам 3 вида и чакам още 2, но едно е да четеш от Гугъл, друго е на практика.Моето вилно место е много слънчево и затова за мен е важно къде да ги засея. :tzvetentze:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Здравец

Мнение от ljuboznatelna »

Взех трите различни от обикновения от Зелена пролет http://zelena-prolet.com/Mnogogodishni_tsvetya?page=5" onclick="window.open(this.href);return false; . Взех ги цъфнали и ги насадих, но не зная кой къде е, тази година ще видя кой е оцелял. Един на пълна сянка ми умря, възможно е и да не е стигала достатъчно вода до него. Но горския обикновен определено се развива по-добре.
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Здравец

Мнение от Роза1924 »

Миналата година и аз си купих Johnson's Blue, но в момента няма следи от него, докато обикновения си е зелен. Много се надявам синичкият да изникне като се затопли :hmmm:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Здравец

Мнение от Di_Va »

Имам цвят от новите здравеци (ако това е вярната форма на мн.ч. :dovolen: )от Сортови семенаИзображение
Изображение
и цветът и листата са много красиви!
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Здравец

Мнение от Светката »

:dovolen: Изображение
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”