Дърветата-рамката на картината в градината

Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7275
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1296 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от ljuboznatelna »

Нини, и аз съм се пробвала с калмията,но тя обича кисела почва, не се получи.Както и с разните рододендрони, ерики, скимии, пиериси и т.н. киселолюбиви. :snif:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5054
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1331 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Lilly »

ljuboznatelna написа:Нини, и аз съм се пробвала с калмията,но тя обича кисела почва, не се получи.Както и с разните рододендрони, ерики, скимии, пиериси и т.н. киселолюбиви. :snif:
Това сигурно беше за мен? :D /Нини?/
Хубаво , де - киселата почва ще й подсигуря, като събера почва от под широколистни дървета, сложа 30-40% торф, агроперлит за влагата, терауед / аз още повече глезотия/ , тор и после ...ако пак не върви, я изкоренявам :mrgreen: Само трябва да претръпна с разхода ..
За розите дадох доста повече пари, но и те вървят в тая посока, та имам опит :lol: :lol: :lol:
Една каталпа садих, за сефте поисках помощ / щото никой не се вълнува от градинарските ми неволи :snif: / - за да се изкопае дупка 1х1 м. Ми това чудо не е мръднало вече 5 г..
В двора срещу нас в София , в тая смрад и мръсотия, каталпата на съседите порасна сигурно 3 пъти за същото време
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от venetka70 »

Нещо не и е наред на тая каталпа щом не е пораснала. Засадихме два броя пред къщата и за две години са 3 пъти размера си. Друг е проблема, че ги купихме за кълбовидни, ама ни излъгаха и са обикновени каталпи. Та по тая причина се налага да ги махаме от мястото им. Не знам как ще ги изкараме пролетта и най-вече какво ще ги правим, но няма как да останат на сегашното си място.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5054
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1331 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Lilly »

може и в каталпата да е проблемът, но сигурно не е..Като я садихме, синът ми не можа да изкопае по-дълбоко от 60 см - а той вдига по ...не зная точно колко, ама много :D тона на всяка тренировка - има сила в изобилие. Казах - ще напълним ямата с вода , до следващия път ще се е размекнало и ще може да се разкопае. След 1 седмица водата в ямата за дървото не беше мръднала!!!! - все едно , че всичко беше в бетон. Не беше попила на грам в това чудо - пръст ли е, глина ли е, каква е гадост.. :sdevil:
Така че я разбирам защо не й понася, а другите дървета как се справят - един господ ги знае.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2244 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Мария Николова »

Извинявайте, Вени и Лили, но какво повече й харесвате на каталпата с мижавите й никакви цветченца :x и провисналите "моливи" , в сравнение с пауловнията!!! :o
На госпожица Пауловния цветът е едър грозд и отдалеч виждаш красотата му и усещаш аромата й. :mrgreen:
И същите листа, същата корона. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5054
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1331 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Lilly »

Марийче, честно - и двете не ги харесвам особено :sdevil: Въпреки че каталпата я харесвам една идея повече, а цветовете й не отстъпват на тези на пауловнията.
Само дето каталпата не расте, ама поне е не е умряла още, а пауловнията всяка пролет започваше от земята и есента просто й помогнах да предаде богу дух, вместо да се измъчваме взаимно :lol:
Освен това - никога не бих си взела пауловния , ако можех да се сетя , че това дърво просто не може да е красиво - всяка пролет поне по веднъж пада градушка и листата с тая голяма повърхност като се накъсат, стават толкова парцаливи и грозни, че не мога да се сетя как ги запазя в добра форма.
Моята програма откъм дървета включва обикновена върба, къдрава върба и миризлива върба - много върби, много нещо..
Изображение - Elaeagnus angustifolia (Russian Olive)

Изображение

Изображение -Salix matsudana 'Scarlet Curls' / може би :D

това трябва да разсаждам напролет, защото към момента са финданки на купчинка, но като се замисля за копането на дупка 1х1х1х - губя мотивация да ги пресаждам :lol: :lol: :lol:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2244 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Мария Николова »

На нашата улица в един двор има къдрава върба. Пролетта ли, кога беше, питах кой иска клечки. Пробвах да придумам Графинята и Силвето, но никой не щя. :|
Ще щеш ли за теб да поискам едно няколко къдрави клончета, а?
Пъхаш клечката в земята и никне.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5054
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1331 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Lilly »

остави ги - нищо не разбират :lol: :lol: :lol:
къдравата върба е много красива /е, поне аз я харесвам, де/
по-миналата година отрязаха до нас едно дърво и си взех клонки от там - те се прихванаха и сега чакат да им намеря постоянно място.
а миризливата - ако знаеш колко зор беше, докато установя какво е това дърво..видях го на улицата , много ми хареса и съм си го отгледала от семки
Бялата върба също така си я харесах - взех си клонка, сега вече е повече от 2 м.
и на тая улична селекция - само калмията й липсва :lol: :lol: :lol: - като черешката на тортата
малко ми е жал да дам толкова пари при толкова мъгляви перспективи, ама като се познавам от толкова дълго време, от опит зная, че здравият разум рядко надделява :lol:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2244 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Мария Николова »

а миризливата - ако знаеш колко зор беше, докато установя какво е това дърво..видях го на улицата , много ми хареса и съм си го отгледала от семки
Най-напред я открих по улиците в Хасково - такова ухание! А какви пастелно жълти цветчета! И след години я открих тук, на тротоара пред двора на един приятел. Оплака ми се, че корените й се простирали навътре в градината му и постоянно почиства поникналите от тях стръкчета.
Аз изчовърках от тротоара две стръкчета и те за нула време станаха толкова големи за малкия ми двор, че се ужасих. Извадих ги и ги подарих в отсрещния двор.
Вече ходя там, като цъфнат, да си бера за вазата клончета с кичури цветове. :angelche:
Ако, не дай боже, :sangel: ти потрябва матрял, ;) знаеш на кого да свирнеш. :daaa: :lol: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Deleted User 5091

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Deleted User 5091 »

Имаме ли тема за декоративно рязане на дървета- овошки? Загледала съм се по големите череши и сливи в моята градина и
ми се иска да ги направя с по-хубави разляти корони.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”