Дърветата-рамката на картината в градината

Публикувай отговор
незабравка

Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от незабравка »

Навремето имах една детска книга на Греъм Кенет-казваше се "Шумът на върбите".Мисля,че тогава започна любовта ми към дърветата и полюшващите се вейки,шепота на листата,приютяващата им сянка.Макар,че повечето са по-подходящи за парка,поради размерите си ,има и по-компактни видове и сортове,от които поне едно може да намери място в малката градина.Споделете какви дър
вета отглеждате,за какви си мечтаете.
Започвам темата с малко снимки на любимите ми дървета-яворите.
Яворът е от семейството на кленовете,латинското му име е Acer Pseudoplatanus.
ИзображениеAcer Pseudoplatanus brilliantisimum-достига 3 метра
Изображение Acer Pseudoplatanus Eskimo Sunset-достига до 6
ИзображениеAcer Pseudoplatanus Simon -Louis Freres-достига 4 метра
"
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Diyana »

Аз нямам нереални мечталки за някакви декоративни дървета...исках да е като пейзажна картина...по края високи дървета и постепенно по-навърте по ниска растителност.
Като започнах да си планирам градината първо исках плачеща върба, обаче веднага два милиона човека ме разубедиха, че плачещата върба носела мъка на дома...
Сега, обаче съм решила, че ще си взема обикновена брезичка...много ги харесвам и ще преживея есенния листопад.
Така де, сигурно и на Калико и идват в повече орехите, ама ореховата сянка, а?...завид, завид :angelche:
Широколистните дървета си дават особено настоение...Двора ми не е голям, но ще намеря място :D
незабравка

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от незабравка »

Тази пролет съм решила да засадя две дръвчета
Prunus Kiku Shidare Zakura
Изображение
Fagus sylvatica Purpurea Pendula
Изображение
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Diyana »

Е, тоя бук е страхотен...даже не бях чувала за него...и не е толкова скъп, в един БГ сайт го продават за 80 лв.
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от isa »

Този бук не е с естествена плачеща форма. Трябва да е на присадка за да е пендула. Имам такъв, но расте много бавно, бях писала някъде, но не помня къде . Моят е на мисля вече 7 години и е пораснал с двайсетина сантиметра. Не знам колко ще му трябват за стане като показания на снимката.
Ето снимка от 2010 г.
Изображение
от 2011 г., не се вижда много добре по това време защото е заобиколен от по-високи растения.
Изображение
denitsavm

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от denitsavm »

isa написа: от 2011 г., не се вижда много добре по това време защото е заобиколен от по-високи растения.
Ириси демек :lol: Извинявай :angelche: и моите дръвчета само рано напролет и късно на есен се виждат :lol: А имам цели 3 магнолии... поне имах ;) Само албицията :liubov2: е видима и без да посочвам къде е
незабравка

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от незабравка »

Aз бука смятам да го сея като солитер,да не се губи сред други растения.Иса,твоя е много хубав,макар и малък,но с добре оформена корона.
Вишната щ е я сея в едно кътче с японски кленове ,да се оформи нещо като японска градинка,само каменен фенер ми трябва,но къде да го търся.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от calico »

моля някой вещ по дърветата да ми каже дали мога да си засадя камелия в градината.
климата при мен е сух и горещ лятото, разбрах че камелиите обичат сенчесто и светло, имам такова място.

някой има ли в двора ,бързо ли нараства, дали изобщо за условията на Южна БГ в тракийско може да се гледа?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
незабравка

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от незабравка »

Аз имам камелия в градината,засадена на сянка,в кисела почва.,от три години е там.Първите две години я завивах с найлон и цъфтя много обилно,тази зима не я завих и студения вятър и повреди повечето от пъпките,иначе листата са добре ,не са замръзнали,при нас пада до -18 най-много.Лятото торене редовно и поливане редовно,че ако я засушиш ,може да си хвърли пъпките.Расте бавно,около 0,15 см на година.Могат да се скъсят някои издължени клони,да се сгъсти короната.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от calico »

благодаря Незабравке.

значи кисела почва. хмммм, няма да стане при мен :cry:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”