Дърветата-рамката на картината в градината

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Мария Николова »

При овошките резитбата е два основни вида - подмладяваща и просветляваща. Не се търси декоративен ефект, адашчие. :mrgreen:
Но, ако наречеш овошките си "декоративни дървета", забравяш за плодовете им 8-) и ги фризираш както ти харесва , за да направят гъста топчеста корона. :lol: :lol: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 207 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Lilly »

[quote="Мария Николова"]

въх!!!...
добре , че ме предупреди - като им търся място, да го имам предвид :snif: А те са 3-4 дръвчета.
там , откъде го взех , си беше само едно дърво, нямаше изръстъци, издънки...не бих предположила :snif:
освен да го насадя в пластмасова бутилка - както садих люляците - че то и от тях отърване няма.
Ама това дали ще помогне....
Deleted User 5091

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Deleted User 5091 »

Мария Николова написа:При овошките резитбата е два основни вида - подмладяваща и просветляваща. Не се търси декоративен ефект, адашчие. :mrgreen:
Но, ако наречеш овошките си "декоративни дървета", забравяш за плодовете им 8-) и ги фризираш както ти харесва , за да направят гъста топчеста корона. :lol: :lol: :lol:
Много харесах фризираните овошки на Роуз в градината, НМ ги е направил страхотни, с едни ниски широки не гъсти корони,
много японско :angelche:
Ще търся в нета някакви принципи, да не взема да ги осакатя :lol: и пролетта ще се пробвам :stiskam:
GIOIA(Джоя)

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Мия,покани Роуз на кафе с НМ и ще си решиш проблема :hihihi: :lol:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от ToBo »

Мия, точно щях да пиша да викнеш НМ на РОУЗ ;) :lol:
Лили, имам такава калмия вече два сезона. Не умира, расте и не цъфти :mrgreen: Надявам се за тая пролет :potekoha: Аз и така я харесвам, защото листата са хубави, восъчни като изкуствени и вечнозелени. Садих я в кисела пръст от Люлин планина. Когато пораснат корените, ще се озоват в кисела/неутрална глина. На слънце е докъм 10 сутринта и от 2 до 4 следобед. Така се случи. Първия сезон изгоря. Втория нищо й нямаше. Не съм поливала специално за нея. Когато се нацепи земята, поливам повсеместно :lol:
Заедно с моята дойде и тази на Димана. Тогава обменяхме опит с нея, но не знам какво е станало по-нататък с нейната. Тя е на по-малка надморска височина и по-мек и сух климат.
Пиерис имах и се спомина, но подозирам, че не е от земята, а от кучето. Беше до портата и там територията се маркира здраво и упорито :snif:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Мария Николова »

GIOIA(Джоя) написа:Мия,покани Роуз на кафе с НМ и ще си решиш проблема :hihihi: :lol:
Точно така, Мия, слушай Джоя, човек ще станеш! :gush: :lol: Не се прави на срамежлива. ;)
Пък после ще показваш много по-добре фризирани овошки и от на Роуз овошките!!! :daaa: Защото у тях НМ още се е учил, а у вас вече ще е видял "невидимите" кусури и ще се е усъвършенствал! :swait: :syes:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от calico »

интересни дървета, не знаех къде да го сложа, тук в тази статия http://artgarden.bg/10-velichestveni-dyrveta-po-sveta/

какво кленче, а?
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Deleted User 5091

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Deleted User 5091 »

Може ли някой да ми каже кога се разлиства рустифината?
Моята е Тигрово око, насадена есента, но все още не дава признаци на живот :snif:
Дали просто късно тръгва или съм я прецакала?
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Margaritenia »

Моята е обикновена, жива е, но и тя няма признаци на раззеленяване. Садена е също есента.
А за дъбчетата да не говоря, препарирани клони....дано не са се гътнали през зимата и сега само за комуфлаж да стърчат!
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Deleted User 5091

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Deleted User 5091 »

Сигурно е нормално. Дано да ни зарадват, Марги :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”