Аубриета / Aubrieta

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Аубриета / Aubrieta

Мнение от Гео, граф »

Много благодарна китка е тази аубриета ! Прави чудесни цветни петна и страшно ме радва :D

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Fiut
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1429
Регистриран на: Май 20, '10, 13:51
Местоположение: София

Re: Аубриета / Aubrieta

Мнение от Fiut »

Много са хубави! И наистина са благодарни - цена нямат за почвопокривни.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Аубриета / Aubrieta

Мнение от kim »

Аубриета и флокс.
Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
divna78
Двойно кафе
Мнения: 172
Регистриран на: Фев 14, '17, 14:55
Местоположение: София
Дал благодарност: 5 пъти

Re: Аубриета / Aubrieta

Мнение от divna78 »

Здравейте!
Преди малко минах през Лидл и видях, че са пуснали малки саксийки с най-различни цветя! Отнесох в бързината 4 :D
От Аубриетата имаше различни видове. Взех една aubrieta hamburger stadtpark и една aubrieta kitte. Гледах сега в нет-а, но нещо не мога да видя разликата, все еднакви ми изглеждат :oops: Някой ако знае, ако може да ме осветли... И на двете, отзад, на табелките пише, че са до 15 см.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Аубриета / Aubrieta

Мнение от libra »

Като цъфнат ще видиш има ли разлика,може да са някакви нюанси на лилаво.Цветоносните дръжки със семената изсъхват и вероятно ,имат предвид че това трябва да се подреже.Аз ги подрязвам,но може би и само ще си падне.Самото растение ,където е зелено не се реже по никакъв начин.
Изображение Ето една идея за 2 цвята аубриета.За съжаление,миналата година доста пресъхна лятото,аз уж я почиствах и сега не е в тази хубава форма
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1464
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Аубриета / Aubrieta

Мнение от vanina_g »

libra написа:Като цъфнат ще видиш има ли разлика,може да са някакви нюанси на лилаво.Цветоносните дръжки със семената изсъхват и вероятно ,имат предвид че това трябва да се подреже.Аз ги подрязвам,но може би и само ще си падне.Самото растение ,където е зелено не се реже по никакъв начин.
Изображение Ето една идея за 2 цвята аубриета.За съжаление,миналата година доста пресъхна лятото,аз уж я почиствах и сега не е в тази хубава форма
Ей тая снимка съм я гледала, гледала и не мога да и се нагледам! Много красиво, много! И това бялото по-височкото (ще ме извините за невежеството, обаче какво е? сигурно ви питат непрекъснато :oops: )
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Аубриета / Aubrieta

Мнение от libra »

Прост бял арабис.
Изображение В ляво е Kitty,а в дясно тъмнолилавата част от моята картинка от семена.За това казвам,че си слагат най-различни имена за по-интересно.
Аватар
divna78
Двойно кафе
Мнения: 172
Регистриран на: Фев 14, '17, 14:55
Местоположение: София
Дал благодарност: 5 пъти

Re: Аубриета / Aubrieta

Мнение от divna78 »

libra, благодаря ти! Много са хубави твоите!
Иска ми се да ги засадя една до друга, както на твоята първа снимка, та се чудех дали не са различни като височина или като начин на растеж, начин на цъфтеж и да не ми се получи ефекта, който ти си постигнала. Едното растение ми изглежда по-издължено, но може да са просто на различен етап!
Едва ли ще разбера разликата сега, докато са в саксийките, явно ще трябва да изчакам да ги засадя в двора и да дръпнат малко!
Изтрих си коментара за вилицата и ножа, защото се сетих, че вероятно означава, че не са ядивни. :dovolen:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Аубриета / Aubrieta

Мнение от libra »

Aubrieta cultorum 'Cascade Purple' Aubrieta cultorum 'Leichtlinii' Моите са може би от този вид .
За твоите -засади ги една до друга и ако не ти харесват ,ще ги разместваш.Аз предполагам,че щом са от един доставчик ,сортът им е един,а цветовете различни.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Аубриета / Aubrieta

Мнение от kim »

Изображение
Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”