Флокс - Phlox sp.

Публикувай отговор
незабравка

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от незабравка »

Нацъфтяха ми първите флоксове от серията Flame-ниски паникулати,които не се маносват според селекционера.
:dovolen:
Phlox paniculata ''Coral Flame''
Изображение

Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10104
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от МГХ »

незабравка написа:Нацъфтяха ми първите флоксове от серията Flame-ниски паникулати,които не се маносват според селекционера.
:dovolen:
Phlox paniculata ''Coral Flame''
Изображение

Изображение
Много ми харесва. Ще ми изпратиш ли , заедно с една Muhlenbergia reverchonii UNDAUNTED® :eeeh:
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от libra »

Да ви напомня,че този флокс може да се размножава със семена и резници.Резниците могат да се вземат на пролет или края на лятото след цъфтеж.Но да има достатъчно време да се вкоренят.Някои правят много семена,други никакви.От семена се получава разпад на сорта и излизат от най- простия розов бабешки,но и това е кяр ,защото са много.От резници ,естествено,се получава идентично растение.Семената се засаждат без особен ангажимент-разравя се малко почвата и се оставят чичо им Дарвин да се грижи за тях.Зацъфтяват на втората година.Със семена съм размножила от новата ниска серия ,имам поникнали много семеначета,но тази година няма да се види какво е произлязло от семената.Изглежда някои видове от новите ниски не са толкова студеноустойчиви.От два вида през 10 см засадени, единият изобщо не се показа на пролет.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10104
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от МГХ »

Аз също съм размножавала пролетно време с части от стеблото , отчеснати от растението без корен . Този , който показва Неза равка, го нямам. Моите още не са цъфнали. Щом почнат, ще показвам. А със семена ми се вижда бавно, а и стават жертва на плевенето :cry:
незабравка

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от незабравка »

libra написа:Да ви напомня,че този флокс може да се размножава със семена и резници.Резниците могат да се вземат на пролет или края на лятото след цъфтеж.Но да има достатъчно време да се вкоренят.Някои правят много семена,други никакви.От семена се получава разпад на сорта и излизат от най- простия розов бабешки,но и това е кяр ,защото са много.От резници ,естествено,се получава идентично растение.Семената се засаждат без особен ангажимент-разравя се малко почвата и се оставят чичо им Дарвин да се грижи за тях.Зацъфтяват на втората година.Със семена съм размножила от новата ниска серия ,имам поникнали много семеначета,но тази година няма да се види какво е произлязло от семената.Изглежда някои видове от новите ниски не са толкова студеноустойчиви.От два вида през 10 см засадени, единият изобщо не се показа на пролет.
Либре,а спазват ли височината семенаците или варира?Аз правих семеначета от Гайлардия Гоблин,обаче станаха високи. :snif: Може би най-удачно е с резници. :nod:
Тези от Флейм серията ги дават за 4-та зона,а дано. :D
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от libra »

Oпределено,най-добре е с резници ,по отношение запазване на сорта.На пролет когато се вземат,се забавя цъфтежа на майчиното растение,както когато пензираме растения.В края на лятото е най-безболезнено,защото така или иначе ,по това време са прецъфтели и могат да се поподрежат.Но тогава е по-горещо и сухо и дават,поне при мен,повече фира.
Ако се цели някакви велики сортове,бабешките са почти идеални,макар и маносани.
Тези семенаци,които вече ми цъфтят са по-ниски,ама те растат почти без вода .
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от сюзан »

незабравка написа:Нацъфтяха ми първите флоксове от серията Flame-ниски паникулати,които не се маносват според селекционера.
:dovolen:
Имаш ли други цветове?
Ако имаш бих искала от този и от лилавия.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
незабравка

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от незабравка »

сюзан написа:
незабравка написа:Нацъфтяха ми първите флоксове от серията Flame-ниски паникулати,които не се маносват според селекционера.
:dovolen:
Имаш ли други цветове?
Ако имаш бих искала от този и от лилавия.
Пиши ми на лични,ако искаш! :nod:
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от Kaira »

Изображение

Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10104
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от МГХ »

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”