Флокс - Phlox sp.

Публикувай отговор
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 394 пъти
Обратна връзка:

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от nadin »

calico написа:тези флоксове които показвате, от кой вид са: субулата или дугласий? Кой е по-добрия?
Преобладаващо са субулата. дугласии се намират по-трудно тука. Аз лично предпочитам вторите, защото растат по-бавно и са по-подходящи за алпинеум и цветовете им са по едри, но за градински бордюри субулатата са по-подходящи.
gospodinov

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от gospodinov »

Има ли флокс, който да цъфти до есента?
Дайте идея за атрактивно почвопокривно, което да цъфти през цялото лято?
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 394 пъти
Обратна връзка:

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от nadin »

Аз не знам флокс от почвопокривните дето да цъфти непрекъснато. може да повтори есента но рехаво.
Може аубриетата да е по-цъфтяща ама аз нямам наблюдения. Ниските почвопокривни карамфили също преобладаващо са еднократно цъфтящи.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 394 пъти
Обратна връзка:

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от nadin »

gospodinov написа:Има ли флокс, който да цъфти до есента?
Дайте идея за атрактивно почвопокривно, което да цъфти през цялото лято?
Това с непрекъснато цъфтене цяло лято може да го постигнеш с нещо ниско едногодишно. Те по принцип са по цъфтежни. Другия вариант е да редуваш няколко вида почвопокривни които цъфтят по различно време.
gospodinov

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от gospodinov »

nadin написа: Това с непрекъснато цъфтене цяло лято може да го постигнеш с нещо ниско едногодишно. Те по принцип са по цъфтежни. Другия вариант е да редуваш няколко вида почвопокривни които цъфтят по различно време.
Nadin, благодаря за съвета.
Като начинаещ в съчетаването на различни цветенца, като цветово так и по височина може ли да ме ме насочиш към определени видове почвопокривни, които да се редуват?
Калдъръмчето добра идея ли е?
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 394 пъти
Обратна връзка:

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от nadin »

Кажи за слънце или за сянка ти трябват. Мога да ти дам съвет за многогодишни за сравнително слънчево място, за едногодишните питай Миша аз тях не ги знам. Калдъръмчето е едногодишно.
gospodinov

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от gospodinov »

За слънце юг-запад...
Като цветове розово, цикламено, синьо, бяло са ми приоритетни.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 394 пъти
Обратна връзка:

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от nadin »

значи март месец има една ниска иглика която прави хубави туфи и почва първа да цъфти, после идват флоксовете и аубриетата - края на април началото на май, после са ниските карафили със сините листа те са до края на май. После идва мазуса ( masus reptans )и Gipsophilla cerastioides. освен това подходящи са и двата арабиса ARABIS BLEPHAROPHYLLA и arabis caucasica. за тяхното време на цъфтеж не съм сигурна защото още не са ми цъфтели, но либра има и тя може да каже. А да и алпийскат амаргаритка ( aster alpina ) щях да я забравя и тя цъфти май и има разнообразни цветове. И имай предвид че това са периодите които цъфтят при мен което е с около 15 дни разлика с топлите страни :D - Стара Загора, морето и т.н.
Но пак ако искаш нещо непрекъснато да ти цъфти особено около рози дето есента ще почистваш и окопаваш по-добре едногодишни дето октомври ги скубеш и ги хвърляш. Калдъръмчето е добър вариант но към края на сезона са оголва, може и ниските тагетиси или ниските петунии ама питай Миша за тях.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от libra »

Aрабис и аубриета са сравнително рано,при мен март -април,за един месец.Може да се каже, втора девизия след кокичета, иглика и малките ирисчета ретикулата.В по-топлите райони е по-рано предполагам.
gospodinov

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от gospodinov »

Благодаря. :sbow:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”