Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Публикувай отговор
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от nadin »

аз да ви кажа една фатка с тази трева. Като почнат да излизат класовете и се види дръжчица просто го дърпате и той се измъква без въобще да личи че е имало клас. Така тревата си запазва визията, няма нищо скъсано или наранено, а пък семена не фаща. Тази операция не е времеемка нито пък трудна просто като минавате покрай туфата хвърляте по едно око и ако видите клас го дърпате. Единственото условие е да е още млад демек съвсем малка дръжка да има.
лалесъм

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от лалесъм »

Нади :daaa:
Обаче на мен ми харесва цъфтежа й, затова известно време я оставям с класове :nod: После обаче семенцата узряват, класовете натежават и формата й се разчепосва. Тогава я подрязах моята тази година, доста ниско, и съм доволна от резултата :daaa:
Същият проблем, интензивно самозасаждане, имам и със стипа гигантея, обаче там не знам какво да правя - тя е огромна трева, а и формата й не се нарушава толкова от натежалите класове.
Една по-малка трева също рязах тази година, защото при натежаване на цветовете се развали формата и визията й, но въпреки че не я резнах много ниско, не можа да се възстанови и досега си изглежда смачкана :snif: Става дума за коринефорус.
Всички тези треви са с ранен цъфтеж и от това как ще подходим към оформянето им зависи да ни радват през целия активен сезон и да не ни създадат допълнителна работа като плевене :nod:
Последно промяна от лалесъм на Окт 5, '17, 14:01, променено общо 1 път.
РОУЗ

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от РОУЗ »

Със стипата веднага мога да ти кажа какво да правиш - вадиш и даваш на другарчета, например на мен. :nod: :oops:
лалесъм

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от лалесъм »

Да де, ама като залеся целият форум със стипа гигантея какво да ги правя после семенаците й :lol:
Мисля другата седмица да пощя около нея и да раздавам семенаци :nod: Роузи, подготви й дренирано и слънчево място :daaa:
РОУЗ

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от РОУЗ »

После е лесно, като залесиш целия форум всички ще трябва да мислим, а сега мислиш само ти :lol:

Благодаря, веднага ще ѝ намеря местенце. :tzvetentze:
GIOIA(Джоя)

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Ааа,Тома неверни,и цъфтежа им видях,различен е! :lol:
При мен на Флора тревата,където съм я садила,няма оттърване.
Чистя,копам,пресявам,втора година се боря и не успявам.

За Надин,качвам снимки на Ред барон,мисля трета година е на това място и още не съм ограничавала.
При мен не е толкова скоростно инвазивна,колкото съм чувала.

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от tili »

Искам го тоя Червен барон, ама напролет :cry: :mrgreen:
bell

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от bell »

А, пък моята стипа гигантея е пуснала едни, като малки розетки по дължините :hmmm: Това, ако е близо до земя ще пусне корен може би, дали да пробвам да ги отчупя и засадя и добре ли го обясних?
Гале, страхотни треви :liubov2:
лалесъм

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от лалесъм »

bell написа:А, пък моята стипа гигантея е пуснала едни, като малки розетки по дължините :hmmm: Това, ако е близо до земя ще пусне корен може би, дали да пробвам да ги отчупя и засадя и добре ли го обясних?
Гале, страхотни треви :liubov2:
Знам за какво говориш :daaa: Експеримент ли искаш да си направиш дали ще се вкорени или искаш още стипи гигантеи....щото аз, нали, семенаци раздавам :liubov2:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”