Градински хибискус

Публикувай отговор
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Градински хибискус

Мнение от сюзан »

До сега не съм имала хибискус и имам поръчан в Пландорекс 10 градински planet griotte.
Въпросът ми е да го садя ли в градината или в саксия и напролет навън. И ако е в градината ще трябва ли да го покрия с бутилка?
Много моля за съвет.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1809
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Градински хибискус

Мнение от mariyanag »

сади го смело в градината, ако се притесняваш, можеш да го мулчираш с трици или шума. Садила съм през декември от Пландорекс 2 на гол корен и всичко се хвана.
Deleted User 2919

Re: Градински хибискус

Мнение от Deleted User 2919 »

сюзан написа:До сега не съм имала хибискус и имам поръчан в Пландорекс 10 градински planet griotte.
Въпросът ми е да го садя ли в градината или в саксия и напролет навън. И ако е в градината ще трябва ли да го покрия с бутилка?
Много моля за съвет.
Тихолов е гранд-градинарят на хибискусите. Аз имам и от поръчките и от семки садих сама и вадих пораснали до хибискуса в градината на едни хора. Но имах поръчани кичести розов и бял от Марина от Сарафово.Бял наистина стана бял кичест, а този , уж който би трябвало да е розов кичест , се оказа бледо-син не кичест..Написах на Марина, тя се извини, обеща да замени..но аз през това време поръчах в иглолистните при Ким.. Така че, ще оставя този син, нека да живее.. ее.., и няма да пиша на Марина, както тя каза:Да ме сричкашш..Една синина на нея ще бъде по-малко :D
поддържам предния пост, така е...
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Градински хибискус

Мнение от сюзан »

Благодаря ви за бързите отговори.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
presto
Кафевар/ка/
Мнения: 870
Регистриран на: Юни 25, '13, 11:25
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 1 път

Re: Градински хибискус

Мнение от presto »

предполагам, че хибискусът на сюзан е мушитос, а не сириакус, за който говорите.
Deleted User 2919

Re: Градински хибискус

Мнение от Deleted User 2919 »

http://floristics.info/ru/stati/sadovod ... vanie.html" onclick="window.open(this.href);return false;
// Гибискус Гриот Тангри завоевал первую премию инноваций Aquiflor. Серия Planet имеет специфические качества, обладает крупными цветами вишнево-красного цвета и малиново-фиолетовой листвой. Куст очень декоративен, даже если он не цветет. Как и все гибискусы, та часть, которая находится над землей, отмирает с первыми заморозками, а новые побеги растут от основания весной (апрель-май). Они достигают максимальной высоты в летнее время, когда начинается их великолепное цветение (с июля по сентябрь). Гибискус Гриот Тангри зацветают раньше, чем большинство сортов. Цветы недолговечны, обновляются каждые два-три дня. Место посадки солнечное, грунт влажный плодородный. На зиму мульчируют. //
Хибискус този тип през зимата отмира наземната част, пролетта расте отново. Имам два от този тип, червен и розов., , Отрязвам стъблата му през есента .Оставям да стърчат до 10 сми по-малко и сипя торф отгоре за зимата .
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Градински хибискус

Мнение от сюзан »

Алина, много ти благодаря. Значи, засаждам го и го засипвам с торф като стане студено.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
nuni
Kафенце
Мнения: 13
Регистриран на: Мар 13, '13, 08:43

Re: Градински хибискус

Мнение от nuni »

търса семена за градински хибискуси
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1809
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Градински хибискус

Мнение от mariyanag »

семена не съм събирала, но напролет мога да ти дам резници, ако те устройват - имам в предвид хибискус сиракюз.
незабравка

Re: Градински хибискус

Мнение от незабравка »

сюзан написа:Алина, много ти благодаря. Значи, засаждам го и го засипвам с торф като стане студено.
И напролет следи за голи охлюви,че понякога обичат да гризат младите,подали се от земята стръкове. :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”