Енотера, Нощна иглика / Oenothera

Публикувай отговор
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Енотера, Нощна иглика / Oenothera

Мнение от Satori »

Красиво и непретенциозно цвете. Обожавам жълтите цветя и от години харесвам енотерата. Споделете опит как се завъжда и отглежда, моля. :dovolen:

/Всъщност не съм сигурна дали снимката по-долу е точно на вида нощна иглика, но я слагам за идеята/.

Изображение

Източник на снимката

Май ето това имам предвид:

Изображение

Източник на снимката
Аватар
nadetoabromova
Кана кафе
Мнения: 666
Регистриран на: Ное 27, '09, 05:38

Re: Енотера, Нощна иглика / Oenothera

Мнение от nadetoabromova »

:lol: Сатори каниш на гости кака Марче на пролет от Нова Загора и тя ти дава Енотера :liubov:
http://picasaweb.google.bg/nadetoabromova" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Енотера, Нощна иглика / Oenothera

Мнение от Satori »

nadetoabromova написа::lol: Сатори каниш на гости кака Марче на пролет от Нова Загора и тя ти дава Енотера :liubov:
Жива да си! :liubov: Това ми е хем най-лесно, хем най-приятно! :dovolen:
Аватар
stela75
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Дек 4, '09, 16:23
Местоположение: гр.Славяново общПлевен

Re: Енотера, Нощна иглика / Oenothera

Мнение от stela75 »

Това чудо се самозасява...само прави разсад и ти можеш да си го разсадиш.....или да го натъпчеш в кашонче и да го пратиш на обичаща жълтичко съфорумка :lol: :lol: :lol: Тя да си бие главата с него
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Енотера, Нощна иглика / Oenothera

Мнение от Satori »

stela75 написа:Това чудо се самозасява...само прави разсад и ти можеш да си го разсадиш.....или да го натъпчеш в кашонче и да го пратиш на обичаща жълтичко съфорумка :lol: :lol: :lol: Тя да си бие главата с него
Т.е. от семена, така ли? :dovolen:
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: Енотера, Нощна иглика / Oenothera

Мнение от Debi »

Тази от семена, снимката ми е много лоша -
Изображение
А тези с коренчета -
Изображение
Изображение
Изображение
Ето читава снимка от нета, на тази със семена, дето се размножава:
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Енотера, Нощна иглика / Oenothera

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Eй го! От мен жЕлтичкото! А за розАвкото дръж Debi. Беше ми озъптило толкова много място, че сега вече е намалено под границата на минимума. Само до 2 месеца пак ще го "свеждам до минимума". Ако не го контролираш е много агресивно.
Тази енотера има по-голяма сестра. Става над 1.40 м. и се разклонява. Страшно ароматни и почти двойно по-големи цветове. Китайците са на първо място в света по производството на етерично масло от биг систър. От два дена се каня да ида при комшийката в съседния двор за семена, сега зреят. Аз как й дадох разсад преди 5 години, а! :sgiggle:

Но мен, ако питаш, satori, на теб ти трябва и ей тая яка китка.

Изображение

Не е агресивна, многогодишна. Същински жълт магарешки трън. А е метличина. Ако искаш, точно сега събрах семената и ще ти пратя. Сееш веднага и до есента ще направи розетка от легнали на земята листа и ще изкара под снега. На пролет ще излезат изправени листа и в тях се гуши цветоноса.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Енотера, Нощна иглика / Oenothera

Мнение от Tanet »

Мария, моля те отдели и за мен малко семена от метличината :dovolen: . Тази розовата еонотера ми прави впечатление ,че цъфти доста дълго и издържа на дъжд,като гледам тук в някои дворове,ще я завъждам май .
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
stela75
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Дек 4, '09, 16:23
Местоположение: гр.Славяново общПлевен

Re: Енотера, Нощна иглика / Oenothera

Мнение от stela75 »

Satori написа:
stela75 написа:Това чудо се самозасява...само прави разсад и ти можеш да си го разсадиш.....или да го натъпчеш в кашонче и да го пратиш на обичаща жълтичко съфорумка :lol: :lol: :lol: Тя да си бие главата с него
Т.е. от семена, така ли? :dovolen:[/qu
Да от семена. :nod: :nod:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Енотера, Нощна иглика / Oenothera

Мнение от Blue sky »

Debi написа:Изображение
ето този вид, силно ме вълнува как мирише, преди бях питала, но не беше същия вид :nod:

Заплеска ми изпрати коренчета :tzeluvka: :liubov: , обаче е още мъничко и само по листата не мога да ориенитрам, дали е точно от този ароматен вид или от другата, с по-малкото аромат :nod: А имам нужда точно от тази - виждала съм я в един съседски двор, но няма как да поискам или пък да я помириша - далече е :nod: но много ми харесва височината и това че е като жълт облак, абе с една дума - точно моето растение, за онази комбинация, там при жълтите лилиуми, като прецъфтят те, да запълни дупката им :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”