Дигиталис / Digitalis

Публикувай отговор
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Дигиталис / Digitalis

Мнение от Магдалена »

:potekoha: Артист,аз по-охранени дигиталиси от твоите не съм нито виждала,нито отглеждала! :nod: :nod:
Поздравления! Разкошотия голяма са ти тези цветни войничета !! :o :o
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1742 пъти

Re: Дигиталис / Digitalis

Мнение от Мария Николова »

Artist, наблюдавай. :dovolen: Ако не е пречупен от земята, а през половината на стеблото, дигиталисът ще изкара от пазвата на всяко листо по едно цветоносче и ще има съвсем различна визия. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
artist
Баш кафе майстор
Мнения: 2586
Регистриран на: Дек 15, '13, 15:28
Местоположение: София
Дал благодарност: 109 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Дигиталис / Digitalis

Мнение от artist »

Благодаря Ви :liubov:

:angelche:
Мария :tzvetentze: , този уикенд ще хвърля едно око :angelche: :nod: .... , но определено не са счупени в основата :stiskam: ...
... ако трябва ще поорежа, но ми се ще да оставя и за семенца :angel2:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1742 пъти

Re: Дигиталис / Digitalis

Мнение от Мария Николова »

artist написа:Благодаря Ви :liubov:

:angelche:
Мария :tzvetentze: , този уикенд ще хвърля едно око :angelche: :nod: .... , но определено не са счупени в основата :stiskam: ...
... ако трябва ще поорежа, но ми се ще да оставя и за семенца :angel2:
Всичките ще ги оставиш за семена, какво си мислиш ти? :lol: Толкова лиги точим тука, ти ще орязваш!!! :svekurva: :svekurva: :svekurva: Като узреят семената и ги събереш, чак тогава ще ги орязваш :angelche: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
artist
Баш кафе майстор
Мнения: 2586
Регистриран на: Дек 15, '13, 15:28
Местоположение: София
Дал благодарност: 109 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Дигиталис / Digitalis

Мнение от artist »

хахах :D

ами добре :hihihi: .... няма проблем, ще събирам семенца :nod: ;) ....в големи количества :angelche: :D

нека станат :stiskam:
:tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
wenche

Re: Дигиталис / Digitalis

Мнение от wenche »

Изображение
Пред този зид всичко беше смляно от градушката. Дигиталисите висяха на парцали, от къде ги извадиха тези цветове направо се чудя.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Дигиталис / Digitalis

Мнение от venetka70 »

Леле, страхотни са :potekoha: Как само се кокорят и какви са напети. :shock: :shock:
Аз нали съм им голям фен, та чак на подбив ме взеха с виждането на жив дигиталис все надничам в тази тема за нещо ново.

И да споделя, всяко, ама всяко коренче, което ми дадоха съфорумки на срещата при Калико ми се е хванало. Благодаря ви мили хора.
Ще видите вие догодина като кача и аз снимки на отгледани дигиталиси.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
wenche

Re: Дигиталис / Digitalis

Мнение от wenche »

Ще станат и при теб, Венетка :stiskam: Май обичат повечко влага, пред този зид е вечно мокро, почти не се налага да поливам. И се самонасяват обилно за разлика от по-сухите места.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Дигиталис / Digitalis

Мнение от venetka70 »

wenche написа:Ще станат и при теб, Венетка :stiskam: Май обичат повечко влага, пред този зид е вечно мокро, почти не се налага да поливам. И се самонасяват обилно за разлика от по-сухите места.
Аз това за влагата го прочетох някъде и им избрах подобаващо местенце при мен. Може би точно заради влагата така им хареса и всички се хванаха.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10088
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 353 пъти
Получил благодарност: 921 пъти

Re: Дигиталис / Digitalis

Мнение от МГХ »

venetka70 написа:Леле, страхотни са :potekoha: Как само се кокорят и какви са напети. :shock: :shock:
Аз нали съм им голям фен, та чак на подбив ме взеха с виждането на жив дигиталис все надничам в тази тема за нещо ново.

И да споделя, всяко, ама всяко коренче, което ми дадоха съфорумки на срещата при Калико ми се е хванало. Благодаря ви мили хора.
Ще видите вие догодина като кача и аз снимки на отгледани дигиталиси.
Абе ,самонасяха се , но са едни хилави с по две цветчета , че да се чудиш защо така се изродиха. Надничам , да ги открия в градината и чак яд ме хваща. От семена тази година съм насяла доста и те нещо се мъчат.Толкова ги харесвам.Твоите са приказка. :tzvetentze:
Ще им хвана цаката и аз , ама ще видят те.
wenche , ако е удобно събери малко семенца като прецъфтят :daaa: Искам да разхвърлям на различни места и да видя дали ще станат.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”