Дигиталис / Digitalis

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31643
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 966 пъти
Получил благодарност: 2181 пъти

Дигиталис / Digitalis

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Изображение

Това ми е корен от щерката. :sbear:
Три-четири дни по 15 пъти на ден се взирам започнаха ли да никнат семената-напръстничета, разсад за догодина :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
dal

Re: Дигиталис / Digitalis

Мнение от dal »

правих му разсад , нали са двугодишни със самозасяване...разсадих пикирания разсад и ...нищо, ама няма и листа даже дето розетки беше направило миналото лято ;
останаха само делфиниумите -по едно и също време ги сях...
Изображение
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Дигиталис / Digitalis

Мнение от orkud »

Миналата година цъфна, прелестен е, но не направи семена и тази година няма никой :snif:
dal

Re: Дигиталис / Digitalis

Мнение от dal »

orkud написа:Миналата година цъфна, прелестен е, но не направи семена и тази година няма никой :snif:
ами той е така , сееш пролет/лятото , расте , зимува , и цъфти догодина ;
ако се самозасее , вече застъпва-едно цъфти друго прави розетки , ама тук не знам дали успява да узрее и да поникне чак..май му е къс сезон
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Дигиталис / Digitalis

Мнение от isa »

Ще ви зарина със семена и самопосев, споко. При мен се самозасява из цялата градина. Дигиталиса най-добре се сее на място и есента.Изчакайте малко да станат семената. Част съм изрязала, но той цъфти до есента с втори и трети по рядък цъфтеж, така че винаги има семмена :dovolen: .
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Дигиталис / Digitalis

Мнение от orkud »

:ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh: Есен, есеннн, ама нека дойде лятото, че то май тази година няма да има :hmmm:
Аватар
tzarina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1560
Регистриран на: Май 18, '10, 13:32
Местоположение: София

Re: Дигиталис / Digitalis

Мнение от tzarina »

Подариха ми един корен на дигиталис , ето такъв Изображение
Но никога не съм гледала подобно растение и сега нямам представа корена в земята ли трябва да го садя сега, есента, или да го оставям в саксия до напролет?
isa, ти събра ли семенца от твоят?
http://tzarina.snimka.bg/flowers/gradina-2011.570684.23098397" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/Chervenokosaveshticashastliva#!/Chervenokosaveshticashastliva" onclick="window.open(this.href);return false;
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Дигиталис / Digitalis

Мнение от isa »

Никакви саксии за дигиталиса, сади в земята.Казвайте кой иска семена. Имам достатъчно.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Дигиталис / Digitalis

Мнение от Виола »

Дигиталиса е за градина, става доста висок. Сади го спокойно.
Аватар
tzarina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1560
Регистриран на: Май 18, '10, 13:32
Местоположение: София

Re: Дигиталис / Digitalis

Мнение от tzarina »

isa написа:Никакви саксии за дигиталиса, сади в земята.Казвайте кой иска семена. Имам достатъчно.
Аз искам, моля, семенца :stiskam:
Виола, а около него какво ще е подходящо в последствие за садене? Питам, защото тази есен ми се освободи ново местенце в двора за цветя. Досега нищо не е садено там, така че няма да има саморасляци и израстъци :D Засега съм си направила на скица как би ми изглеждало това местенце с всичките му новозакупени мини ириси, нарциси, лалета,мини лалета, минзухари и други нискорастящи пролетни. Та и на него да намеря място там, а и като прецъфтят пролетните, в последствие какво ми е чуденката?
http://tzarina.snimka.bg/flowers/gradina-2011.570684.23098397" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/Chervenokosaveshticashastliva#!/Chervenokosaveshticashastliva" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”