Хортензии прекрасни

Заключено
Deleted User 2919

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Deleted User 2919 »

Мадам_Сръчкова написа: Моите изглеждат по същият начин. Аз ще й отрежа цветовете и направо в градината. Растенията са живи с големи корени. Мисля, че навън има по-голям шанс да оживее. Растението преживява стрес-извадено е от земята, пътувало е. Есен е така или иначе ще му опадат листата.
Аз реших да я наблюдавам отблизо..както и Дженни, На прохладен закрит балкон са.От градина донесох розова хортензия, сложих и нея до тях..Пурпурната оставих в градината, ще я укрия. Съседката ми накара да отрежа цветовете на хортензиите и резници да сложа в вода..Пурпурната се оказа противоречива красавица и след отрязването на цветовете и цъфна още веднъж..Оставих тези цветя за нея.. :dovolen: На розовата пък много харесва на балкона.През пролетта ще прикопая пак в градината...
РОУЗ

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от РОУЗ »

Аз не смея да дондуркам нищо няколко месеца в апартамента, нямам нито остъклен балкон, нито неотопляема стая. Всичко отива в градината, при нас снегът обикновено е много и топли растенията, опасността е от счупване, така пострада една хортензия сорт "бабина" от белите, но тя беше и по-висока, макрофилите ми са ниски.

Ето ги, не ги режа:
/онези вдясно са от друго място в двора, където мръзнат и не цъфтят, това лято ги преместих, дано догодина цъфнат/

Изображение

Тук са в края на февруари тази година, грозноватички:
Изображение
Deleted User 2919

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Deleted User 2919 »

Да всички, които отглежат хортензии, пишат, че отцъфтяло се отрязва заради снегове, опасност на счупване на клоните. Направих грешка, че засадих Лаймлайт в твърда саксия, трабваше в мека , за да не се повредят корени, ако се наложи да я засаждам през пролетта или ще реша да направя това по-късно през есента.. От саксийките Fraise Melba и Tardiva' мога да засадя в градината, само да избера нужното място.А за Лаймлайт необходимо да подготвя място.Пишат, че хортензии не понасят конкуренти растения..А там къде рещих да засадя , дюля направо като паразит навсякъде пълзи, срязвам, изкоренявам летораслите и и пак избиват навсякъде. Трябва да се справя с дюля, да я регулирам.. Пишат, че отрязването на клони трябва да става преди сокодвижението на хортензията. Значи и пресаждането ще стане безоболезненно за хортензия близо към пролетта, когато още не се събудила...или когато се обезлисти през есента. Трябва да купя торф за да подкисля почвата . Пишат, че конски тор е хубав за нея
sasha

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от sasha »

Алина, според мен, не е необходимо да засаждаш хортензия в кисела почва. Тя понася и алкална,освен ако твоята не е някаква много специална госпожица.
Deleted User 2919

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Deleted User 2919 »

sasha написа:Алина, според мен, не е необходимо да засаждаш хортензия в кисела почва. Тя понася и алкална,освен ако твоята не е някаква много специална госпожица.
Нямам опит с хортензиите.. :snif: Втора година ги гледам, преди нямах нито една..
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от ToBo »

Много търпение искат, Алина :eeeh: Аз имам две от 4 години и сега за първа година са пораснали :D За цвят и не питам, но поне спряха да се смаляват :lol:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4939
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 751 пъти
Получил благодарност: 1202 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от мечтица »

Хортензиите от миналите поръчки от Пландорекс и получената сега HYDRANGEA paniculata Limelight ,сея ги направо в градината,като на новичката отрязах ей цвета и съвсем малко от клончетата.Дори и да не цъфне догодина,поне малко да стане по гъстичка.
Зимата им мятам отгоре агривело,засега не имало проблем,е то пак последните 2 години и зима нямало. :sgiggle:
Аз пак на моята HYDRANGEA paniculata Diamont rouge, миналата есен отрязах ей цветовете ,
станаха грозни,взеха да ме дразнят и ги клъцнах.Това лято цъфтя много добре.
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Deleted User 2919

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Deleted User 2919 »

мечтица написа:Хортензиите от миналите поръчки от Пландорекс и получената сега HYDRANGEA paniculata Limelight ,сея ги направо в градината,като на новичката отрязах ей цвета и съвсем малко от клончетата.Дори и да не цъфне догодина,поне малко да стане по гъстичка.
Зимата им мятам отгоре агривело,засега не имало проблем,е то пак последните 2 години и зима нямало. :sgiggle:
Аз пак на моята HYDRANGEA paniculata Diamont rouge, миналата есен отрязах ей цветовете ,
станаха грозни,взеха да ме дразнят и ги клъцнах.Това лято цъфтя много добре.
Ами, добре..Ще срежа цветовете, клъцна клонките малко..И отгоре ще сложа бутилка от минерална от студове..Ако не улуча мястото, понасят ли добре преместването? Сега много засаждане ме очаква..Бррррр а и найлона за езерце купихме..а то застудява времето.. :hmmm:
Limelight ако на слънцее засадено то чисто бяло е после розовее, а ако в лека сянка, то първо леко зеленее, после бялоо после розовее..
http://www.delenka-club.ru/article/28" onclick="window.open(this.href);return false;
Гале

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Гале »

Алина, паникулатите не се страхуват от студ, защото цъфтят на нов прираст.
Макрофилите се по-чувствителни към студ.

Изображение
Това е Lime light от 29 юли.

Изображение
Това е Lime light от 23.октомври.

Днес изрязах само цветовете.
Гале

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Гале »

Това е друга паникулата на 13 юли.

Изображение

Това е на 23 октомври.

Изображение
Заключено

Обратно към “Градински цветя и растения”