Хортензии прекрасни

Заключено
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от bpetrova »

Не е до липсата на желязо..Преди една година имаше клон от дърво над тях и им пазеше шарена сянка, но след една буря се наложи да се премахне. Сега са на пряко слънце, определено не е за тях. Само метър вляво има друга хортензия, а над нея има магнолия. Е, на тази и няма нищо. Няма да им се размине местенето.
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от дара »

bpetrova,мести смело,времето е дъждовно,ще издържат,само ги вади с голяма туфа.
Местила съм хортензии през юли,по същата причина,прихванаха се и проблеми нямаше. :daaa: :stiskam:
Аватар
tsvetinka
Кафе с мляко
Мнения: 250
Регистриран на: Юни 8, '16, 18:59
Местоположение: Пловдив

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от tsvetinka »

Дали мога от някъде да поръчам хортензии по това втеме? Или е късно вече?
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5271
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 96 пъти
Получил благодарност: 102 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Daniela Pargu »

Не е късно - те са в саксии. Има по всички сайтове и разсадници :stiskam: :dovolen:
Deleted User 2919

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Deleted User 2919 »

Аз засадих хортензия Kirengeshoma palmata май на доста слънчево и страхувам се, че няма да се покаже..Трябва да я пресадя на сянка и влажно..
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от calico »

Asarina написа:Дъщерята ми подари една хортензия, купена от Лидл. Много хубав наситенорозов цвят. Пресадих я в по-голяма саксия и понеже ми се стори въшлясала, я изкъпах с разтворен препарат за съдове. Днес я гледам, цялата повехнала :snif: Дали е от препарата, или нещо с корените не е наред? Аз не разбутвах пръстта в саксийката, ама може би трябваше...

Вероятно смяташ препарата за съдове по-малко химичен от инсектицидите? :svekurva:
има си препарати за въшки бе Ази. Купи си Биокил, върши чудеса за много работи когато не трябва да се пръска в големи количества.
Окъпи я хубаво под душа, да я навали все едно обилен дъжд и я пресади, ако скоро няма да отива в градина. :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Deleted User 5091

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Deleted User 5091 »

Изображение
Аватар
Vasi
Кана кафе
Мнения: 681
Регистриран на: Ное 19, '15, 09:09

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Vasi »

mija, вече имаш цъфнали :shock: При мен са все още едни малки наченки на цвят... С лупа да ги търсиш. :svekurva:
"A garden that is finished is dead."
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от calico »

gospodinov написа:Споделете опит, как зимува при вас хортензия макрофила, правите ли укритие?
Моите за една година бяха доста пораснали и зимата измръзна наземната част, сега избиват наново.

В последните 3-4 години ги защитавам, а тази зима ги оставих да видя като са по-стари вече дали ще оцелеят. Всички макрофили, без една, измръзнаха, а са около десет. Мръзнали са ми всяка година в която нямат защита
Тази, която не измръзна, е от м.г. от поръчка, и добре че й пазя етикета до нея да я видя коя е. Ще подменя всички с такава, изобщо няма да ги туткам вече.

Исееее, чуваш ли? - имам макрофила която не мръзне, при това не е на специално място, и вече е пълна с цветни пъпки.
Другите изкараха отдолу клони, но цвят няма да видя тази година от тия клони

Мия, вече си нацъфтяла? :o Или сега е купена с цвят?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Deleted User 5091

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Deleted User 5091 »

Калико, купена е преди месец.
Много е странно с това мръзнене. При мен зимата е кучи студ, вятър, дебел сняг, а нямам измръзнала макрофила.
Сега съм засадила и една под ореха, но само тя не изглежда добре- жълтеят й листата. Според мен е нещо от почвата.
Може би ти е алкална.
Заключено

Обратно към “Градински цветя и растения”