Хортензии прекрасни

Заключено
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от ToBo »

Много търпение искат, Алина :eeeh: Аз имам две от 4 години и сега за първа година са пораснали :D За цвят и не питам, но поне спряха да се смаляват :lol:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 793 пъти
Получил благодарност: 1308 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от мечтица »

Хортензиите от миналите поръчки от Пландорекс и получената сега HYDRANGEA paniculata Limelight ,сея ги направо в градината,като на новичката отрязах ей цвета и съвсем малко от клончетата.Дори и да не цъфне догодина,поне малко да стане по гъстичка.
Зимата им мятам отгоре агривело,засега не имало проблем,е то пак последните 2 години и зима нямало. :sgiggle:
Аз пак на моята HYDRANGEA paniculata Diamont rouge, миналата есен отрязах ей цветовете ,
станаха грозни,взеха да ме дразнят и ги клъцнах.Това лято цъфтя много добре.
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Deleted User 2919

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Deleted User 2919 »

мечтица написа:Хортензиите от миналите поръчки от Пландорекс и получената сега HYDRANGEA paniculata Limelight ,сея ги направо в градината,като на новичката отрязах ей цвета и съвсем малко от клончетата.Дори и да не цъфне догодина,поне малко да стане по гъстичка.
Зимата им мятам отгоре агривело,засега не имало проблем,е то пак последните 2 години и зима нямало. :sgiggle:
Аз пак на моята HYDRANGEA paniculata Diamont rouge, миналата есен отрязах ей цветовете ,
станаха грозни,взеха да ме дразнят и ги клъцнах.Това лято цъфтя много добре.
Ами, добре..Ще срежа цветовете, клъцна клонките малко..И отгоре ще сложа бутилка от минерална от студове..Ако не улуча мястото, понасят ли добре преместването? Сега много засаждане ме очаква..Бррррр а и найлона за езерце купихме..а то застудява времето.. :hmmm:
Limelight ако на слънцее засадено то чисто бяло е после розовее, а ако в лека сянка, то първо леко зеленее, после бялоо после розовее..
http://www.delenka-club.ru/article/28" onclick="window.open(this.href);return false;
Гале

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Гале »

Алина, паникулатите не се страхуват от студ, защото цъфтят на нов прираст.
Макрофилите се по-чувствителни към студ.

Изображение
Това е Lime light от 29 юли.

Изображение
Това е Lime light от 23.октомври.

Днес изрязах само цветовете.
Гале

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Гале »

Това е друга паникулата на 13 юли.

Изображение

Това е на 23 октомври.

Изображение
Deleted User 2919

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Deleted User 2919 »

Gaura Благодаря.. Красиви са. :daaa:
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 195 пъти
Получил благодарност: 93 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Донка Тодорова »

Хортензиите вече спят, но се притеснявам , че моите съм ги завила прекалено / първа зима им е в градината/.На макрофилите съм им направила тунелче с метални обръчи и отгоре памучен плат и найлон.На паникулатата от последната поръчка на Пландорекс - пластмасова кофа с дупки отгоре/ все едно е саксия/. Сгрешила ли съм? Тук температурите тази сутрин са около 7-8 гр. под нулата, през деня са +5 - 6 гр.
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1602
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от tsvetina »

На моите макрофили всяка година им правя тунелче, защото ме е страх да не им измръзнат цветните пъпки. При мен /русенския край/ често има сух студ зимата и леден вятър...затова. Тази година си мислех да експериментирам, като ги оставя без защита /те са до северната стена на гаража/, но не ми стигна смелостта и пак си ги завих :mrgreen:
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 195 пъти
Получил благодарност: 93 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Донка Тодорова »

tsvetina, благодаря за отговора. Притеснява ме найлонът, но пък са на много усойно място. А снегът и при нас е малко.
незабравка

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от незабравка »

tsvetina написа:На моите макрофили всяка година им правя тунелче, защото ме е страх да не им измръзнат цветните пъпки. При мен /русенския край/ често има сух студ зимата и леден вятър...затова. Тази година си мислех да експериментирам, като ги оставя без защита /те са до северната стена на гаража/, но не ми стигна смелостта и пак си ги завих :mrgreen:
Завивай си ги най-добре.На мене миналата зима ми загина хем в картофния пояс Shloss Warkerbah/пиша името по памет/.Ама мястото е на течение/ :snif:
Заключено

Обратно към “Градински цветя и растения”