Лизиантус – Lisianthus – Еустома – Eustoma. Отглеждане. Разм

Публикувай отговор
Neli
Кафевар/ка/
Мнения: 839
Регистриран на: Яну 30, '11, 15:15

Re: Лизиантус – Lisianthus – Еустома – Eustoma. Отглеждане.

Мнение от Neli »

От тези,които купих,имам само едно поникнало и още едно се е понадигнало,след като около два месеца стоят на топло и светло.От моите семенца,вече започват да растат по-малко. Непремено ще ти изпратя,но това ще е към края на следващия месец.
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Лизиантус – Lisianthus – Еустома – Eustoma. Отглеждане.

Мнение от kali »

При мен само едно се е надигнало около 2 см.с 4 листенца и аз го пресадих.Другите още не са се надигнали от "блатото" в което са от януари, едва се виждат двете им листенца. А на Ким са толкова свежи, едно даже има вече 6 листенца, както ми се види.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Лизиантус – Lisianthus – Еустома – Eustoma. Отглеждане.

Мнение от kim »

Ето ги.Бавно растат, но са доста охранени вече за пикиране.
Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Лизиантус – Lisianthus – Еустома – Eustoma. Отглеждане.

Мнение от kali »

Ким,направо онемях. Моите ще ги изхвърля, толкова гледане с лупа, без лупа и грижи все над тях, че направо ме е срам да ги покажа. Скъсвам с това цвете, о о око о о нчателно. Край. Но на теб, поздравления от мен, не мога да им се нагледам. Ще ни ги покажеш вече цъфнали, нали?
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Лизиантус – Lisianthus – Еустома – Eustoma. Отглеждане.

Мнение от kim »

Само да стигнем до цвят :daaa: И на мен ми е любопитно какви ще са.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Лизиантус – Lisianthus – Еустома – Eustoma. Отглеждане.

Мнение от kali »

Ким, дай съвет, по принцип. В каква пръст сееш семенца и дали слагаш тор. Питам това, защото и други мои разсади на цветя са нежни и тънички и се налага да ги подсипвам, като при доматите, а листенцата на твоя разсад са доста дебелички.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Лизиантус – Lisianthus – Еустома – Eustoma. Отглеждане.

Мнение от kim »

kali написа:Ким, дай съвет, по принцип. В каква пръст сееш семенца и дали слагаш тор.
Засети са само в торф.Ако питаш за животинска тор, не слагам.Посичат ми се разсадите от нея.Но ако е обеззаразена може да се смеси с градинска почва.Последно съм ги торила веднъж с жълт кристалон.
За издължаването на разсада мисля, че освен малкото светлина, роля играе и не до там пълната саксия.Ако се напълни малко или наполовина растенията пак търсят светлина и се източват.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Brambar
Дълго кафе
Мнения: 149
Регистриран на: Яну 5, '14, 18:30
Местоположение: София

Re: Лизиантус – Lisianthus – Еустома – Eustoma. Отглеждане.

Мнение от Brambar »

Aз пък си мисля че семената са ни от различни сортове.Преди 4 години си купих една еустома в саксия просто защото ми хареса . Идея си нямах тогава какво купувам.Събрах си семе и вече трета година си сея от него.Три месеца гледам с лупа какво се случва .Ми почти нищо.На четвъртия месец изведнъж дръпват и изглеждат такива като на ким.И ако времето позволява- направо в градината.Първия път беше изследователска история,сега вече не им се впечатлявам .Знам си сея януари-февруари,май в градината от средата на август до сняг си цъфти.Та по повод сортовете ,моята не става по висока от30 см.Може би на ким сорта е от този за рязан цвят. Кали не хвърляй ,дай им шанс ,така или иначе ще те зарадват с цвят .И в градината и в сандъче от август ще цъфтят. Нека направим сравнение.Ако ким е уцелила шестицата от тотото с тези семена а няма база за сравнение ?
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Лизиантус – Lisianthus – Еустома – Eustoma. Отглеждане.

Мнение от kali »

Да, така ще направим, ще ги изчакам и ще видим, какво ще стане. Може да си права, има логика в думите ти. В тая връзка да ви кажа, че винаги съм правила разсад на пипер от български семена, а тази година си взех и едни италиански, ами стеблата им оше на две листенца бяха станали толкова дебели и твърди, че направо си бяха за разсаждане. Така че, наистина може да е от семената.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Лизиантус – Lisianthus – Еустома – Eustoma. Отглеждане.

Мнение от kim »

Моите са от на Миша поръчката.Семена от Балл.Според каталога им са ниски 10-15 см.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”