Вайгела (Weigela)

Публикувай отговор
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Вайгела (Weigela)

Мнение от tili »

Някой местил ли е вайгела? Имам една четиригодишна розово-бяла с вариегатни листа. Не е много пораснала, защото е доста на сенчесто. Налага се да я преместя, май ще бъде през лятото, та питам - много ли големи стават корените? И дали има шанс да оцелее? :?:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Вайгела (Weigela)

Мнение от Виола »

По-добре я мести или сега, докато не е още развита.
Дар, моята вариегатна вейгела вече развива малки листенца, а другите са с набъбнали пъпки. Ако ти си в по-студен район е нормално да няма още признаци. Но можеш да отчупиш някакво клонче, за да видиш дали са живи или не.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Вайгела (Weigela)

Мнение от tili »

Благодаря, Виола! Уф, ще го мисля :snif:
bell

Re: Вайгела (Weigela)

Мнение от bell »

Тили, местила съм и не е проблем за тях. Като цяло са дракоустойчиви храсти и трудно се дават мести смело! А, за пъпките и моите още не дават признаци, но при нас е хладно и е рано /аз на север, ти в планински район/. Не съм имала поражения по тези храсти от студове.
Виола е по на юг :liubov: там скоро и розите ще им цъфнат, а при нас лалетата няма да са минали.
Какъв вид е твоята красавица?
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Вайгела (Weigela)

Мнение от tili »

bell написа:Тили, местила съм и не е проблем за тях. Като цяло са дракоустойчиви храсти и трудно се дават мести смело! А, за пъпките и моите още не дават признаци, но при нас е хладно и е рано /аз на север, ти в планински район/. Не съм имала поражения по тези храсти от студове.
Виола е по на юг :liubov: там скоро и розите ще им цъфнат, а при нас лалетата няма да са минали.
Какъв вид е твоята красавица?
Не ѝ знам името, но тук, напред из темата я видях подобна. Розова с бели ръбчета и вариегатни листа. Цъфти повторно, но по-слабичко. Ще ѝ намеря местенце още сега. Трябва да правим някакви реконструкции по оградата, да местим входа и точно тя да попадне на мушката :lol:
bell

Re: Вайгела (Weigela)

Мнение от bell »

Тили и аз не им знам имената, но забелязвам, че тези със зелените са по-устойчиви. Пъстролистните и тези с жълти листа леко ми прегарят на пълно слънце през август. Ти си на по-височко и може да й е добре, защото е хладно. При мен затова ги местих да са леко на шарена сянка по обед.
Казваш, че ти цъфти повторно,супер :liubov2: от моите нито една не е повтаряла.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Вайгела (Weigela)

Мнение от tili »

Баш на сянка е тази, под орех, макар и в края му. Другата - червена със зелени листа е на слънце и не повтаря. Ама аз садя където намеря местенце. Да се оправя кой как може :lol:
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Вайгела (Weigela)

Мнение от rosi-m »

greeneyed написа:
rosi-m написа:Да попитам дали е време за рязане на
вайгелата или да изчакам още малко
:tzvetentze:
Вейгелата се реже след като прецъфти, т.е. в късната пролет.
Благодаря!До сега не са рязани защото
бяха малки някъде на 2години са
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Вайгела (Weigela)

Мнение от rosi-m »

Моите Вайгели започнаха да цъфтят
успях да снимам само едничка захваната
от резник и то отгоре тъй като заваля много
силно
Изображение
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4445
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2165 пъти
Получил благодарност: 1006 пъти

Re: Вайгела (Weigela)

Мнение от Polin »

Изображение
Не ми харесва формата, да не кажа короната, защото няма и подобие на такава :mrgreen:
Имам я от 2 години,така чепата дойде :lol:
Миналата година я рязах съвсем малко, но съм решила сега като прецъфти да я подстрижа почти нула номер :lol:
Белким заприлича на храстче ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”